4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 3 gönderen alperen ekinci
  • 1 gönderen BLACKEAGLE-BJK
  • 2 gönderen solway

Konu: ACİL ! Yardım : Döküman iptal ettikten sonra yeni döküman numarası verme

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    223
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Exclamation ACİL ! Yardım : Döküman iptal ettikten sonra yeni döküman numarası verme

Merhabalar;
    Hazırda bulunan görev tanımlarımıza ilave görev tanımları yaparken İnsan Kaynakları ile tüm görev tanımlarını yeniden elden geçirip güncelledik.Bunu yaparkende tüm eski görev tanımlarını iptal edip,tüm departmanlara yeniden döküman numarası verdik.Böylece diyelimki Genel müdür görev tanımına ait eski no GT.01 iken şimdi GT.50 oldu.İptal etmemizin sebebi eksik görev tanımlarını tamamlamaktı ancak daha önce karışık numaralandırmayıda düzenlemek için yeni döküman numaraları verdik.Şimdi sorum eski dökümanları iptal dosyasına direk kaldırıp bunlara yeni yayın tarihi verip yeni yayınlıyormuşum gibi mi göstermeliyim,yoksa eski görev tanımlarında revize gösterip , yeniler için yayın tarihi mi girmeliyim.Öyle oluncada GT.01 i revize ederken döküman numarası değişecek.Bu bir sıkıntı yaratır mı? Kafa karıştırmamak adına aşağıda örnekliyorum :

ESKİ YENİ
    GT.01 GENEL MÜDÜR GT.50 GENEL MÜDÜR (döküman no direk değiştiği için eski döküman iptal mi olmalı?)
    GT.41 AŞÇIBAŞI GT.50 AŞÇIBAŞI (revizeden zonra genel müdürün eski döküman nosunu aldı)
    ------------ GT87 BİLGİ İŞLEM MÜDÜRÜ (SİSTEME YENİ DAHİL EDİLENE DİREK YENİ YAYIN TARİHİ Mİ VERİLMELİ?

Yani özetleyecek olursam , revizeden sonra bazı görev tanımlarının eski döküman numaraları , bazı görev tanımlarının yeni döküman numarası oldu.Bunu döküman ana listede düzenleme yaparken nasıl göstermeliyim.Birde tabii sistemde hiç olmayıp yeni ilave edilen görev tanımları var onlarda da aynı durum mevcut.

Valla anlatabildim mi bilmiyorum

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim..
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Standart Cevap: ACİL ! Yardım : Döküman iptal ettikten sonra yeni döküman numarası verme

Anlatabildiniz sıkıntı yok Öncelikle yaptığınız işlemde sorun yok. Var olan bir dokümana ekleme ya da çıkartma yaptıysanız bu revizyon olur, yeni yayın tarihi vermenize gerek yok. Ancak revizyon takip formu, doküman kaydı ve takip formu gibi formlarda yaptığınız değişiklikleri yazmanız lazım. Bahsettiğim formlarda zaten yayın tarihi son rev. tarihi gibi sütunlar olacaktır oraya rev. öncesi doküman no diye yeni bir sütun ekleyip bu işi çözebilirsiniz. Aynı zamanda zorunlu prosedürlerden olan Dökümanların kaydı ve izlenmesi prosedüründe bu işleyişi tanımlamalısınız. Yani var olan bir dokümanın dok.no deiştiği zaman sistemimizde şu şu yollar izlenir diye bu durumu tanımlamanız lazım. Sıfırdan yazdığınız görev talimatlarında ya da herhangibir dokümanda ise yayın tarihini yazdığınız tarih olarak göstermelisiniz.

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    223
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Standart Cevap: ACİL ! Yardım : Döküman iptal ettikten sonra yeni döküman numarası verme

Alıntı alperen ekinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatabildiniz sıkıntı yok Öncelikle yaptığınız işlemde sorun yok. Var olan bir dokümana ekleme ya da çıkartma yaptıysanız bu revizyon olur, yeni yayın tarihi vermenize gerek yok. Ancak revizyon takip formu, doküman kaydı ve takip formu gibi formlarda yaptığınız değişiklikleri yazmanız lazım. Bahsettiğim formlarda zaten yayın tarihi son rev. tarihi gibi sütunlar olacaktır oraya rev. öncesi doküman no diye yeni bir sütun ekleyip bu işi çözebilirsiniz. Aynı zamanda zorunlu prosedürlerden olan Dökümanların kaydı ve izlenmesi prosedüründe bu işleyişi tanımlamalısınız. Yani var olan bir dokümanın dok.no deiştiği zaman sistemimizde şu şu yollar izlenir diye bu durumu tanımlamanız lazım. Sıfırdan yazdığınız görev talimatlarında ya da herhangibir dokümanda ise yayın tarihini yazdığınız tarih olarak göstermelisiniz.

ohhh yaaa rahatladımm çok teşekkür ederim gerçekten aydınlandım şu an
    iyi çalışmalar dilerim
    alperen ekinci bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

sisteminiz tam olarak nedir anlamadım ama iso22000 benzeri bişeyse, revize ettiğiniz şeylerden çıktı alıp iptal kaşesi vurarak iptal klasörüne kaldırmayı unutmayın.
    normalde sanal bir klasör iş görür bence; ama gelen insan eşşek olunca laf anlamayabilir. firmada iptal kaşesi olmaması da uygunsuzluktur. onun haricinde arkadasın dediği gibi kuşbakışı her yeri gördüğünüz kayıtlar listesi gibi bir formda değişiklikleri işlemek ve prosedürel eksikler varsa oraları gidermek lazım. aslında köklü değişiklikleri baştan iyi düşünmek lazım. sistemi alt üst etmek hoş değil.ben olsam görev tanımlarının numaralarını o kadar değiştirmezdim.kaldıgım gt numarasından devam ederdim.
    Ümit ÖZTEK ve BLACKEAGLE-BJK bunu beğendiler.