Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: AÖF mi yoksa Yüksek Lisans mı?

Yeni Üye hasan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    40
    Konuları
    17
    Eklentileri
    10
    Kredisi
    505
    Harcanan
    0
    Kalan
    505

Exclamation AÖF mi yoksa Yüksek Lisans mı?

Arkadaşlar bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Gelecek hafta AÖF kayıtları başlıyor... Sizce hangisini okumak bizim meslek hayatımıza daha fazla katkı sağlar...

Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    128
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Standart Cevap: AÖF mi yoksa Yüksek Lisans mı?

Ben bu sene Sakarya Üni. uzaktan eğitime başladım ama henüz tam başlamadık o yüzden yönlendirmek istemem olumlu ya da olumsuz ama bu da bir alternatif bence

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Bu biraz size bağlı. AÖF uzaktan eğitim, bu tarz eğitime herkes uyum sağlayamaz. Hele bizler gibi elinde mesleği olan kişilerin adepte olması biraz daha zor oluyor. Ama gerçekten bitirmek istiyor ve o derslere geçmek için değilde birşeyler öğrenmek için çalışırsanız belki faydalı olabilir yoksa pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.
    Yüksek lisans'ın hangi konuda olacağı önemli. Çalıştığınız sektörde devam etmek istiyorsanız ve yüksek yapacağınız okulda size bu konuda katkı sağlayacak bir hoca varsa yapın yoksa bence bölüme hiç bulaşmayın gidin MBA yapın.

Dediğim gibi bu biraz insanın kendiyle alakalı. Hem MBA yapıp çok faydasını gören arkadaşım var hem de AÖF işletme bitirip çok faydaını gördüğünü söyliyen arkadaşımda var.

İnsan zaten bir konuda kendini geliştirmek istiyorsa aracın çok bir önemi kalmıyor. Siz ne istediğinize karar verin yeter. Sadece özgeçmişte bir satır doldursun özgeçmiş biraz daha dolu olsun derseniz bence hiçbirisiyle vakit kaybetmeyin işinize odaklanın derim.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Ar. Gör. tuanabelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    1194
    Konuları
    308
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1177
    Harcanan
    0
    Kalan
    1177

Ben açıköğretim 3. sınıf tayım çok faydasını gördüm diyebilirim tek söliyeceğim şey söledikleri kadar kolay değil amaç sırf sınıf geçip diploma almak değilse tabi, gerçekten okumak istediğinizdeki kendi başınıza hiçbilmediğiniz konuları öğrenmeye çalışmak gerçekten çok ben çok zorlandım. bu dönemde yüksek lisansa başlıcam kısmet olursa inş. onunda çok faydalı olcağı kanısındayım ama yine kararlar insanın kendisine bağlıdır.

Lisans Üye sonkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    438
    Konuları
    167
    Eklentileri
    34
    Kredisi
    1802
    Harcanan
    0
    Kalan
    1802

Benim bildiğim kadarıyla Açık öğretim pahalıya mal oluyor, yıllık 550-600 TL para ödenmesi gerekiyor, 4 yıllık 2000-2500 TL'ye mal oluyor, ayrıca okul 4 yılda bitmez ise 5. yıl için ödediğiniz miktar zamlı oluyor, 6. yıla kalırsanız daha çok zamlanıyor, bunları göz önüne alın...

Mesajları
    128
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Bende bugün derslere başladım Sakarya Üni. çok güzel bir sistem kurmuş. Kendinize ait bir sayfa orada bilgileriniz,forum bölümü, derslere ait videolar ders notları v.s Ben endüstri mühendisliğinde yapıyorum yüksek lisansı ve dersler hiçte kolay görünmüyor Maliyetten bahsedilmiş AOF sanırım içinde en ucuz olanıdır. Özellikle tessiz yüksek lisanslar oldukça pahalı.

Lisans Üye sonkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    438
    Konuları
    167
    Eklentileri
    34
    Kredisi
    1802
    Harcanan
    0
    Kalan
    1802

Alıntı aspergillus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bugün derslere başladım Sakarya Üni. çok güzel bir sistem kurmuş. Kendinize ait bir sayfa orada bilgileriniz,forum bölümü, derslere ait videolar ders notları v.s Ben endüstri mühendisliğinde yapıyorum yüksek lisansı ve dersler hiçte kolay görünmüyor Maliyetten bahsedilmiş AOF sanırım içinde en ucuz olanıdır. Özellikle tessiz yüksek lisanslar oldukça pahalı.

Tezsiz Yüksek lisans yapmak iyi elbette ama piyasada şöyle bir sıkıntı yaşayabilirsiniz;

Örneğin kartvizit verdiniz ve "Gıda Yüksek Mühendisi" ibaresini gören şahıs;

"-Demek yüksek lisans yaptınız, tez konunuz nedir acaba? " sorusu karşısında arkadaşlar sıkıntı yaşıyorlar, sanki çakma Yüksek lisans yapmış konumuna düşürüyorlar, bu nedenle Tezsiz Yüksek Lisans yapmak isteyen arkadaşlar bu tip sorulara alışık olsunlar, ayrıca arkadaşın belirttiği gibi Tezsiz Yüksek Lisans da gerçekten pahalıya mal oluyor...

Yeni Üye mstrz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    25
    Konuları
    7
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    0
    Kalan
    305

peki aöf de hangi bölümü okumak bizim için daha faydalı olur ??

Yeni Üye gıda2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    85
    Konuları
    8
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    270
    Harcanan
    0
    Kalan
    270

Ben de gıda teknikeriyim ve bu yıl kısmet olursa AÖF işletme bölümüne gidecem Direk 3. sınıftan başlanıyormuş. DGS ile gıda müh. geçemezsem de, gıda işinini sevdiğim ve belli bir konuma yükselmek istediğim için, yüksek lisans ve akabinde doktara yapmayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili birkaç kişiye soru yönelttim. Aldığım cevap bana ilginç geldi. AÖFten sonra bir özel Üniversitede yüksek lisans sonrada gıda üzerine doktara yapabileğimi söyledi ama tam bilmediğinide sözlerine ekledi. Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba???

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Mesajları
    128
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Alıntı sonkahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezsiz Yüksek lisans yapmak iyi elbette ama piyasada şöyle bir sıkıntı yaşayabilirsiniz;

Örneğin kartvizit verdiniz ve "Gıda Yüksek Mühendisi" ibaresini gören şahıs;

"-Demek yüksek lisans yaptınız, tez konunuz nedir acaba? " sorusu karşısında arkadaşlar sıkıntı yaşıyorlar, sanki çakma Yüksek lisans yapmış konumuna düşürüyorlar, bu nedenle Tezsiz Yüksek Lisans yapmak isteyen arkadaşlar bu tip sorulara alışık olsunlar, ayrıca arkadaşın belirttiği gibi Tezsiz Yüksek Lisans da gerçekten pahalıya mal oluyor...
    Bu karşınızdaki insanın bilinciyle ilgilidir. Gıda Müh. okurken finans yönetimi ve ya temel yönetim kavramları gibi konularda çok az ders aldım. Şu an bu eksiklikerimi gideriyorum. Yufka açmayı bilen gıda müh. ilanıda gördük O yüzden karşıdaki kişilerin düşüncelerini çok önemsememek lazım. Elbet kafası çalışan birileri vardır umudu daha güzel.

Sayfa 1/2 12 SonSon