7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    14
    Konuları
    8
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

çok acil bir sekilde acil durum prosüdürüne ve planına ihtiyacım var ornek bir dokuman gonderirseniz bende kendi işletmem uygun bir prosüdür olustaracagım.yardımlarınızı bekliyorum. mail adresi vermek yasaktır mail de atabilirsiniz.şimdiden ilginiz için tesekkürler

Yrd. Doç. Dr.

Mesajları
    1775
    Konuları
    582
    Eklentileri
    96
    Kredisi
    4814
    Harcanan
    0
    Kalan
    4814

Standart Cvp: arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

bu mesaji mesleki paylaşım bölümündeki mesleki yardımlaşma alt bölümünde açsaydın daha çok duyurma şansın olurdu. Bu konuyu taşıma işini mod arkadaşlarım halledeceklerdir.

Yeni Üye

Mesajları
    76
    Konuları
    43
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    1
    Kalan
    54

Standart RE: arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

1.0.AMAÇ
    Iş kazası, yangın, patlama, su baskını, tabii afet gibi kuruluş içi veya kuruluş dışından kaynaklanan acil durumların çalışanlar, halk ve çevre üzerindeki etkilerinin en aza indirgenmesi ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğinin (İSİG) sağlanmasıdır.
    2.0 KAPSAM

Bu prosedür,
    2.1 İş kazası, yangın, patlama, su baskını, tabii afet gibi kuruluş içi veya dışından kaynaklanan acil durumları kapsar.
    2.2 Acil durumun ortaya çıkmasından itibaren ilk birkaç saati kapsar .
    2.3 Çalışanlar, halk ve çevre üzerindeki etkilerinin en aza indirgenmesi için gerekli düzenlemeleri kapsar.
    3.0.SORUMLULUK

3.1. Acil durum Ekibi (ADE) elemanları, Personel ve İdari İşler departmanı ve Çevre Birimi tarafından belirlenir.
    3.2. Acil durum Ekibi (ADE), Acil durumlara karşı koruyucu güvenlik talimatına göre hareket eder, uygulanmasını sağlar ve çalışanları bilgilendirir.
    3.3 Tüm çalışanlar, Acil Durumlara karşı koruyucu güvenlik talimatını bilmek ve gerekli durumlarda bu talimata uygun hareket etmekle yükümlüdür. Bilgilendirme için talimat tüm departmanlara dağıtılır.
    4.0.PROSEDÜR
    4.1 Acil Hal Hazırlığı ve bu hallerde yapılması gereken işler Kazalara ve acil hallere maruz kalma ihtimali tayin edilmiştir. KGS proseslerinde iş kazalarına maruz kalma ihtimali, etkileri ve alınacak önlemler Acil Durum Risk Analizi Planında belirlenmiştir. Acil hallere maruz kalma ihtimali (yangın, deprem, sel, sabotaj) ve bu hallerde ortaya çıkabilecek etkiler ve etkilerin önlenmesi yada hafifletilmesine ait usuller Acil Haller Planında belirlenmiştir.
    4.2 Acil Durum Ekibi (ADE)
    Karşılaşılabilecek acil hallere karşı gereken önlemlerin alınması, acil haller esnasında müdahale ve acil hallerin ortaya çıkmasından sonra yapılması gerekenler için Acil Durum Ekibi kurulmuştur. ADE, acil durumlarla ilgili bilgisi olan yada eğitilebilecek kişilerden oluşur. ADE, organizasyon içinde yer alan değişik birimlerdeki elemanlardan oluşur. Ekip ve ekip amirleri her vardiya için tesbit edilmiştir.
    Acil durumlara müdehale için ADE tarafından ihtiyaç duyulan ekipman, uygun yerlerde bulundurulur; bu ekipmanların periyodik kontrolleri yapılır.vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' ADE elemanları, karşılaşılabilecek acil durumlarla ilgili olarak, uzman kişilerce eğitime tabii tutulur. (İSİG, İlk yardım ve Yangın ','vb','..). Personel ve İdari İşler Departmanı organizasyonunda yılda bir kez Sivil Savunma İlçe Müdürlüğünden acil durum eğitimleri alınır. Eğitim ile alınan bilgiler, periyodik olarak düzenlenen tatbikatlarla desteklenir. Eğitimlerin ve tatbikatların düzenlenme periyodunun belirlenmesi ve ilgili kayıtların muhafazası, Personel ve İdari İşler tarafından yapılır. 4.3 Acil Durumlara Karşı Koruyucu Güvenlik Talimatı')
    Ortam ve yürürlükteki kanuni düzenlemeler de dikkate alınarak Per. ve İdari İşler ve ADE desteği ile hazırlanır. Zaman içinde değişen şartlara göre güncellenir. İlgili ADE personeline ve tüm departmanlara dağıtılır. Acil Durumlara Karşı Koruyucu Güvenlik Talimatı, uyarma, personel tahliyesi, toplanma noktaları, acil durumun değerlendirilmesi, yaralılara ilk müdahele, alınacak önlemler, haber verilecek iç ve dış birimler gibi hususlar belirlenmiştir.
    4.4. İletişim
    Acil durumlarda kuruluş içi iletişim için dahili telefon ve telsiz sistemi kullanılır.
    ADE elemanlarının dahili telefonları, kolayca ulaşılabilecek yerlerde bulundurulur. Harici telefon numaraları ise, kuruluş dışı ile haberleşmeyi sağlayabilecek birimlerde bulundurulur. (En azından kapı güvenlik, santral, Per. ve İdari İşlerde bulunmak üzere)
    4.5. Raporlama
    Acil durum oluşmasından ve etkilerinin giderilmesinden sonra, ADE ekip amiri tarafından bir rapor hazırlanır ve aynı acil durumla bir daha karşılaşılmaması için gerekli önleyici faaliyet isteğinde bulunulur.
    5.0. Destek Dokümanlar
    Acil Durumlara Karşı Koruyucu Güvenlik Talimatı
    Dahili Telefon Rehberi
    Harici Telefon Rehberi
    ADE İsim Listesi

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2730
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cvp: arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

Mesleki konularda yardım taleplerimizi mesleki yardımlaşma başlığı altında topluyoruz. konu başlıkları altında konularla ilgili bilgileri paylaşıyoruz. böylece belirli bir düzeni korumaya çalışıyoruz ki arayan arkadaşlarımız kolayca istedikleri konuya ulaşabilsinler...

Ebru Hanım,vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' paylaştığınız döküman daha çok İSİG için gerekli olan bir döküman. ISO 22000 kapsamında ele alınacak olan Acil eylem dökümanı, meydana geldiğinde ürün güvenliğini tehlikeye atacak durumlar için yazılır. Örneğin cam kırılması, soğukhava deposunun soğtucularının bozulması, salça fabrikasında evaparatörlerin bozulması, konserve işletmesinde pastörizatörlerin bozulması ','vb','.')

Sayın saaaad,
    Öncelikle hem prosedür hem de acil eylem prosedürü hazırlamak zorunda değilsiniz. Birisini hazırlamanız yeterli. Bana göre acil eylem planı yeterli olur (ama siz prosedürde hazırlayabilirsiniz, bu tamamen size kalmış). Bu konuyla ilgili sitemizde daha önce bir alıştırma yapmıştık. Onu incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Acil Eylem Planın da geçecek başlıkar şöyle olabilir.
    * Meydana gelecek durum
    * Meydana gelen durumdan oluşacak tehlike
    * Yapılacak olan "Düzeltme"nin neler olduğu
    * Kim tarafından yapılacağı (sorumlu)
    * Kayıt tutulacaksa kayıt bilgileri
    Bunlar genel bilgiler. İşletmenize ve prosesinize göre
    * Duruma müdahale edilmesi gereken zamanvbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' * Tehlike boyutuna göre alınacak tedbirler ','vb','.')

Umarım bunlar size yardımcı olur...

Not: ISO 22000 ile alakalı Acil Eylem Prosedürü hakkındaki konumuz
    http://www.forumfood.net/showthread.php?tid=4170

Yeni Üye

Mesajları
    6
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

Oğuz Bey ,
    Bende daha önce kuru üzüm sektöründe çalıştım ve sizinle daha önce tanıştığımızı zannediyorum.Çünkü hiç yabancı gelmediniz.
    İş ile ilgili buradan görüşebiliriz.İyi çalışmalar

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2730
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cevap: arkadaslar yardım edermsiniz lütfen

Lale hanım herhangi bir şekilde yardımım dokunabilirse bana her zaman oguz@pelikli.com adersinden de ulaşabilirsiniz.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yeni Üye serenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    49
    Konuları
    12
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255