3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 3 gönderen onurbkr
  • 1 gönderen mutlu_571

Konu: Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi Projesi

Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    2
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Standart Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi Projesi

Ayçiçeği Yağı Tesisi yapılan teknik, mali ve ekonomik değerlendirmeler sonucunda karlı bir tesis olarak ortaya çıkmaktadır. Doğrudan istihdam imkanlarının yanı sıra özellikle tarım kesimine yönelik dışşal etkileri dikkate alındığında sosyo-ekonomik gelişmesine katkıda bulunacaktır. Ticari açıdan yüksek karlılığa sahip projede en kritik unsur etkin bir pazarlama organizasyonu oluşturulmasıdır.

içindekiler

1.YÖNETİCİ ÖZETİ............................................. .................................................. ............. 1
    2. PROJENİN TANIMI VE KAPSAMI........................................... .................................. 4
    3. PAZAR ARAŞTIRMASI VE PAZARLAMA STRATEJİSİ........................................ . 5
    3.1.Talep analizi ve pazar............................................. ................................................. 5
    3.2.Pazarlama Yaklaşımı, Satış tahminleri ve pazarlama Bütçesi.................... 21
    4. HAMMADDE ETÜDÜ............................................. .................................................. ... 25
    5. YER SEÇİMİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ.......................................... ........................ 29
    6. TEKNİK ETÜDLER VE MÜHENDİSLİK....................................... ........................... 30
    6.1. Kapasite Seçimi ve Üretim Programının Hazırlanması.................................... 30
    6.2. Teknoloji Seçimi............................................ .................................................. ........ 33
    6.3. Makine ve Donanımın Belirlenmesi...................................... ................................ 37
    6.4. İnşaat İşleri............................................ .................................................. .............. 39
    7. ORGANİZASYON VE İNSAN KAYNAKLARI........................................ .................. 40
    8. YATIRIM TUTARI............................................ .................................................. .......... 42
    8.1. Arsa.............................................. .................................................. .......................... 42
    8.2. Sabit Yatırım........................................... .................................................. ............. 42
    8.3 İşletme Sermayesi......................................... .................................................. ......... 44
    9. İŞLETME GİDERLERİ VE GELİRLERİ......................................... .......................... 45
    9.1. İşletme Giderleri......................................... .................................................. ......... 45
    9.2. İşletme Gelirleri......................................... .................................................. .......... 47
    10. UYGULAMA PROGRAMI.......................................... ............................................... 48
    11. MALİ ANALİZ............................................ .................................................. ............... 49
    11.1.Hesaplamalarda Kullanılan Varsayımlar....................................... ............ 49
    11.2.Projenin Yararlanacağı Yatırım Teşvikleri........................................ ........... 49
    11.3.Projenin Finansmanı ve Finansal Analiz............................................ ............. 50
    11.4. Nakit akım Tabloları ve Ticari Karlılık Göstergeleri.................................. 50
    12. EKONOMİK ANALİZ............................................ .................................................. ... 55
    13. SONUÇ VE DEĞERLENDİRME..................................... ....................................... 57
    MALİ ANALİZ TABLOLARI......................................... .................................................. 59
    EK-1: YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI VE KALKINMADA ÖNCELİKLİ YÖRELERE SAĞLANAN DİĞER DESTEKLER

2. PROJENİN TANIMI VE KAPSAMI

Yağlar, karbonhidratlar ve proteinler gibi insan vücudu için yaşamsal değeri olan ve insanların beslenmesinde önemli yer tutan temel ihtiyaç maddelerinden biridir.
          Dosya Şifresi : www.forumfood.net
      Dosya Boyutu : 61,4 KB (Kilobyte)
      İndirme Sayısı : 141 Kez
    sahdarms, ZEYTİN ve escape bunu beğendiler.

Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    1
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Standart Cevap: Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi Projesi

dosyayı indirdigimde sifreli oldugu mesajıyla karsılastım mumkunse bu belgeyı bana maıl olarak gonrebılır mısınız tasarım arastırma odevım var ogrencıyım

Moderasyon Notu: kişisel bilgi paylaşımı ve forum kurallarına aykırı dosya talebi Forumdan uzaklaştırma sebebidir.
    bilginize...
    Konu mutlu_571 tarafından (20-03-2013 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.

Onursal Üye mutlu_571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    740
    Konuları
    77
    Eklentileri
    38
    Kredisi
    2100
    Harcanan
    0
    Kalan
    2100

Standart Cevap: Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi Projesi

Alıntı escape Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dosyayı indirdigimde sifreli oldugu mesajıyla karsılastım mumkunse bu belgeyı bana maıl olarak gonrebılır mısınız tasarım arastırma odevım var ogrencıyım
    dosya şifresi: www.forumfood.net
    Sinan COSKUN bunu beğendi.
    HİÇBİRŞEY TESADÜF DEĞİLDİR.

Yine dağların sevdası düştü yüreğime anne
    Kurşunların sevdası,
    Zulümlerden bıktım usandım
    Yüreğim kanıyor anne,
    Kara bulutlar bir sağanaktır tutturmuş gider
    Dünya zulüm, zulüm kokar anne
    ...