5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Cezalı

Mesajları
    16
    Konuları
    11
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    105
    Harcanan
    0
    Kalan
    105

Antalayada iso 9001 ve iso 22000 baş denetçilik eğitimi yapan, akredite olan ,tavsiye ettiğiniz bir kuruluş var mi?

Yakin tarihlerde (eylül ekim aylarinda) bu eğitimleri yapacak bir kuruluş var mi?

Onursal Üye Nuran AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    222
    Konuları
    12
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    331
    Harcanan
    0
    Kalan
    331

Standart Cevap: Baş denetçilik

TSE'nin 26-29 Eylül ve 31 Ekim 3 Kasım tarihleri arasında Gebze/Kocaeli'nde eğitimleri görünüyor 2011 eğitim ve sertifika programında ancak yeterli başvuru olması gerekiyor eğitimlerin açılması için. Bu sayı 2009 yılında 5 kişiydi. Şu anda kaç olduğunu TSE'nin sitesindeki iletişim numaralarından öğrenebilirsiniz.

Eğitim programı linki ve tlf numaraları ;

Ġstanbul Personel ve Sistem Belg.Müdürlüğü
    Deney Laboratuvarları Merkezi BaĢkanlığı C Blok Çayırova Tren Ġstasyonu Yanıt olarak: Çayırova/Gebze/KOCAELĠ Tel :0 262 653 07 51(30 hat) Planlama:0 262 653 08 20 Eğitim :0 262 653 08 67 Müdürlük:0 262 653 08 70 Fax:0 262 653 08 18-653 08 19

http://www.tse.org.tr/Turkish/kalite...egitim2011.pdf

Akredite kuruluşlar için ise Türkak sitesinden faydalanabilirsiniz. Akredite olan belgelendirme kuruluşlarının listesi orada var.

Yüksek Lisans Üye hi_axy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    572
    Konuları
    104
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Standart Cevap: Merhaba,

slm..
    şimdilik iç denetim var. baş denetçilik eğitim olursa haber veririm:

Sayın İlgili,

Bureau Veritas Antalya Eylül Ayı Genel Katılıma Açık Eğitim Programı aşağıda bilginize sunulmuştur.

23-24 Eylül 2011 Tarihlerinde Genel Katılıma Açık olarak BV 381 ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Genel Gereklilikler Eğitimi,

30 Eylül 2011- 01 Ekim 2011 Tarihlerinde Genel Katılıma Açık olarak BV 385 ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi eğitimlerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu 2 Eğitimimizin toplam bedeli 400 TL + KDV'dir.

Eğitimlerimiz Divan Antalya Otelinde düzenlenecektir.Eğitim ücretine Açık Büfe Öğle yemeği ve ikramlar dahildir

Aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılım olması durumunda % 15 indirim uygulanmaktadır.

Katılmayı düşündüğünüz taktirde ek’te ayrıca bilgilerinize sunulan eğitim katılım formunu doldurarak en geç 16 EYLÜL 2011 CUMA mesai saati bitimine kadar

ozgur.katirci@tr.bureauveritas.com adresine göndermeniz rica olunur.

Sorularınız olduğu taktirde memnuniyetle yanıtlamaya çalışacağımızı belirtir bu vesile ile çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dileriz.

Bureau Veritas Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti., 18 yıldan beri Türkiye’de, 180 yıldan beri ise dünyada; sistem belgelendirme, eğitim, danışmanlık, uygunluk doğrulama, denizcilik, uluslararası ticaret ve ürün/personel belgelendirme alanlarında faaliyet göstermektedir. Bureau Veritas, dünyanın 180 ülkesindeki 900 büro ve laboratuvar ağıyla KSGÇ yönetimi (Kalite, Sağlık, Güvenlik, Çevre) ve sosyal sorumluluk konusunda uzmanlaşmış bir hizmet şirketidir.

Not: Eğitim Kayıt Formu ek'te bilginize sunulmuştur.Eğitim Süresi toplam 4 gündür. Eğitimlerimiz 09:30 - 17:00 saatleri arasındadır.

ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ TANIMA

AMAÇ ve FAYDALAR

Etkin bir Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi için, bilinçli bir tasarım, oluşum ve kontrol sürecinde müşteri memnuniyetinin arttırılması esastır.
    Bu programın amacı, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin planlanması, uygulanması ve geliştirilmesi aşamalarında, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması; katılımcıların, kendi uygulama ve mevcut ya da gelişen sistemlerini etkin şekilde değerlendirebilmeleri için fırsat yaratılmasıdır.
    Program kapsamında, temel olarak alınan HACCP ve GMP gerekliliklerinin yanısıra, ISO 22000 ile gelen yenilikler ve farklılıklar da ele alınacaktır.
    Bu eğitimin başarı ile tamamlanması neticesinde, katılımcılarımızla :
    · Gıda Güvenliğinde gelişen ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve uygulanma ihtiyaçları;
    · ISO 22000 Standardının tanınması;
    · ISO 22000 Standardı ve diğer Yönetim Sistemi Standart ve Uygulama gereklilikleri ile kıyaslanması, farklılıkların anlaşılması;
    · ISO 22000 Yönetim Sistemi uygulama aşama ve gerekliliklerinin analizi;
    · Belgelendirme öncesi temel prensip ve gereklilikler
    konularında tereddütler giderilmiş, deneyimler paylaşmış ve bu konularda bilgilendirme yapılmış olacaktır.

Eğitim sonrasında, tüm katılımcılara ise ‘Bureau Veritas Eğitime Katılım Sertifikası’ verilecektir.

İÇERİK

Kurs içeriği, katılımcıların aktif desteklerini gerekli kılan beyin fırtınası, tartışmalar, grup çalışmaları ve özel yönetim araçları kullanılarak desteklenmektedir.
    Eğitim programı kapsamında;
    · Gıda Güvenliğinde yeni bir standard olarak ISO 22000’nin gelişimini gerekli kılan koşulların tartışılması ve değerlendirilmesi,
    · ISO 22000 standardının temel gereklilikleri,
    · Öngereklilik programlarının (PRP) tanıtımı,
    · Risk Analizi,
    · ISO 22000 içeriğinin etkin uygulamalarla destekli eğitim yöntemi ile anlaşılması,
    · Standard maddeleri, uygulama ve dokümantasyon anlamında kuruluş doküman sistematiğine yansımaları,

KATILIMCILAR

Bu program, kalite güvence yöneticileri ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında görev alan çalışanlara yönelik olarak hazırlanmıştır.
    Ayrıca, kuruluş üst yönetimi ve pazarlama satış organizasyonu çalışanları da, bu program sonucunda, ISO 22000 gereklilikleri ve yorumlanması konusunda bilgi sahibi olabilirler.

KATILIM GEREKLİLİKLERİ

Katılımcıların, gıda üretim süreçlerinin en azından bir aşamasında görev üstlenmiş, HACCP Sistemi (TS 13001) bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.
    Katılımcılar, eğitim öncesinde, ISO 22000 Standardını en azından okumuş olmalıdırlar.

EĞİTMENLER

Eğitim, sistem denetimi ve eğitimi konusunda deneyimli, IRCA kayıtlı “ Baş Denetçi“ eğitmenler tarafından verilecektir.

BV 385 ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ

AMAÇ ve FAYDALAR

Etkin bir Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi için, bilinçli bir tasarım, oluşum ve kontrol sürecinde müşteri memnuniyetinin arttırılması esastır.
    Bu programın amacı, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin planlanması, uygulanması, geliştirilmesi ve iç denetimlerle gözden geçirilmesi aşamalarında, sektör uygulama örnekleri ile zenginleştirilen bilgi ve deneyimlerin paylaşılması; katılımcıların, kendi uygulama ve mevcut ya da gelişen sistemlerini etkin şekilde değerlendirebilmeleri için fırsat yaratılmasıdır.
    Program kapsamında, temel olarak alınan HACCP ve GMP gerekliliklerinin yanısıra, ISO 22000 ile gelen yenilikler ve farklılıklar da ele alınacaktır.

Bu eğitimin başarı ile tamamlanması neticesinde, katılımcılarımızla :
    · Gıda Güvenliğinde gelişen ISO 22000 Yönetim Sistemi ve uygulanma ihtiyaçları;
    · ISO 22000 Standardının tanınması;
    · ISO 22000 Standardı ve diğer Gıda Güvenliği Standart ve Uygulama gerekliliklerinin kıyaslanması, farklılıkların anlaşılması;
    · ISO 22000 Yönetim Sistemi uygulama aşama ve gerekliliklerinin analizi;
    · ISO 22000 Yönetim Sisteminin firma içi denetim süreci ve raporlandırma
    · Belgelendirme öncesi temel prensip ve gereklilikler
    konularında tereddütler giderilmiş, deneyimler paylaşmış ve bu konularda bilgilendirme yapılmış olacaktır.

EĞİTİM YÖNTEMİ

Katılımcılar içinden oluşturulacak gruplar, örnek olayları ele alarak tartışacak ve denetim uygulamaları yapılacaktır. Eğitim süresince katılımcıların performansı sürekli izlenecek ve eğitim sonrası yapılacak sınavla birlikte değerlendirilerek başarılı olanlara ‘’Bureau Veritas Başarı Sertifikası‘’, diğer katılımcılara ‘’Katılım Sertifikası‘’ verilecektir.

İÇERİK

Kurs içeriği, katılımcıların aktif desteklerini gerekli kılan beyin fırtınası, tartışmalar ve grup çalışmaları ile desteklenmektedir. Eğitim programı kapsamında;
    · Gıda Güvenliğinde yeni bir standard olarak ISO 22000’nin gelişimini gerekli kılan koşulların tartışılması ve değerlendirilmesi,
    · ISO 22000 standardının temel gereklilikleri,
    · Öngereklilik programlarının (PRP) tanıtımı,
    · Tehlike Analizi,
    · Standard maddeleri, uygulama ve dokümantasyonu anlamında kuruluş doküman sistematiğine yansımaları,
    · Farklı Gıda Güvenlik Standartları arasındaki farklılık ve ortak yönler;
    · İç Denetim Faaliyetlerinin Tanıtımı
    · İç Denetçi Özellikleri
    · İç Denetime Hazırlık
    · İç Denetimin Gerçekleştirilmesi
    · ISO 22000:2005 Geçiş Sürecinde İç Denetim Uygulamaları
    · İç Denetimin Raporlanması ve Sonuçların İzlenmesi
    · Uygulama

KATILIMCILAR

Bu program, kalite güvence yöneticileri ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında görev alan çalışanlara yönelik olarak hazırlanmıştır.
    Ayrıca, kuruluş üst yönetimi ve pazarlama satış organizasyonu çalışanları da, bu program sonucunda, ISO 22000 gereklilikleri ve yorumlanması konusunda bilgi sahibi olabilirler.

KATILIM GEREKLİLİKLERİ

Katılımcıların, Gıda üretim süreçlerinin en azından bir aşamasında görev üstlenmiş, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (TS 13001) bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

EĞİTMENLER

Eğitim, sistem denetimi ve eğitimi konusunda deneyimli, IRCA kayıtlı “ Baş Denetçi“ eğitmenler tarafından verilecektir.

Saygilarimla,

Özgür KATIRCI
    Antalya Sales Executive
    www.bureauveritas.com.tr
    ozgur.katirci@tr.bureauveritas.com
    Tel: 0 242 243 3082
    Fax: 0 242 243 3062
    Cep: 0 530 417 9562

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2730
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cevap: Baş Denetçilik Eğitimi-Yardım Talebi

Alberk QA firmasını önerebilirim zaman zaman Antalya da eğitim açıyorlar
    www.qatechnic.com
    Bu arada 10-11 eylülde izmirde BRC 6. versiyon eğitimine katılmak isteyen olursa benimle irtibata geçebilir
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yeni Üye nhelis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    58
    Konuları
    13
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    11
    Kalan
    144

Standart Cevap: Baş Denetçilik Eğitimi-Yardım Talebi

nuran hanım yalnız ben de kocaeliliyim eğitime katılmak istiorum ancak fiyatlar ne kadar belirtilmemiş gördüğüm kadarıyla