6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye yolyuruyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    33
    Konuları
    10
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    282
    Harcanan
    0
    Kalan
    282

Question İş başvurularında eğitim sertifikaları ne kadar etkili olur ?

eo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','','Arkadaşlar iso22000, iso9001, toplam kalite yönetimi ','vb','. konularda alınan sertifikaların ne kadar etkisi olur ? Manisa'da bu tür eğitimler veren dernekler var. Mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum. 2 günlük eğitimler oluyor bunlar. Bizlere eğitim sertifikası adıyla veriliyor. Bu konuda bilgisi yada düşüncesi olan var mı ? Paylaşırsanız sevinirim.')

Yeni Üye

Mesajları
    10
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    0
    Kalan
    205

Standart Cevap: İş başvurularında eğitim sertifikaları ne kadar etkili olur ?

o seminerlerin pek bir faydası yok bence. işe alımda iso konusunda tecrübeli eleman arıyorlar sertifikaya bakmıyorlar. ama cv ni daha dolu ve cazip göstermek açısından alabilirsin. bir de küçük şirketleri etkileyebilirsin sertifikalarla. seminerler pek de bilgilendirmeyor bence.

KURUCU Sinan COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2215
    Konuları
    195
    Eklentileri
    51
    Kredisi
    2742
    Harcanan
    0
    Kalan
    2742

Küçük ve konu ile fazla alakalı olmayan yerler için olumlu olacağı kesin, ancak sizinde belirttiğiniz gibi 2 günlük eğitimde ne verilebilir..
    Böyle belgeler illaki olsun hiçbir zararı yok ancak size tavsiyem yaz tatillerinde boşa zaman harcayacağınıza güzel bir firmaya girin hatta ücretsiz çalışın ama tecrübe kazanın. O belgeleden kat kat fazlasını almış olacaksınız.
    Şöyle düşünün elinizde 15-20 yıllık eğitimden gelme bir belgeniz olacak "diplomanız" ancak 3-5 yıllık ustalar sizden 2-3 kat fazla maaş alacak. Tecrübenin önemi...
    - -

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2730
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Arkadaşlarımıza katılıyorum.
    Kendinizi geliştirmezseniz aldığınız eğitim ve sertifika hiçbir işe yaramaz.
    Ama aldığınız eğitimin üzerin Sinan'ın dediği gibi bir de uygulama şansı bulursanız, o zaman o eğitim bir işe yarar.
    ISO biliyorum diyip gelen ama ISO'nun i'sinden anlamayan çok insan var. inanın iş görüşmesi sırasında bu bilgilerinizi ölçmek çok kolay.
    Gerek burdaki dökümanalrla gerekse başka yerlerden bulacağınız evraklarla kendinizi geliştirmeye çalışın ama nihai gelişim uygulama ile olacaktır.
    Bir de ISO'yu gerçekten öğrenmek istiyorsanız her konunun ve standart maddesinin nedenini sorgulayarak öğrenin...
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yeni Üye sodaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    74
    Konuları
    24
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    432
    Harcanan
    0
    Kalan
    432

Eğitimleri almak faydalı ama yeterli değil, Temel eğitimleri alıp baş denetçi eğitimleriyle devam edebilirsiniz. aynı zamanda sistemi olmayan bir yere girip sıfırdan başlayarak ve destek alarak sistem kurmanızında çok faydası olur. İş görüşmelerinde etkili oluyor bu eğitimler hiç bilmeyene tercih ediceklerdir ama yinede eğitim almış ve bu konuları tecrübe etmiş birinide sadece eğitim alan birine tercih ediceklerdir. Ama bence bu eğitimleri alın, bi yerden başlamış olursunuz.En azından konu nedir, neden standart vardır gibi şeylere cevap bulursunuz.

Yeni Üye yolyuruyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    33
    Konuları
    10
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    282
    Harcanan
    0
    Kalan
    282

Ben de en azından bu iş için hiç eğitim almamış birilerinden bir farkımız olur diye düşünüyorum. Zaten şu an için tecrübe kazanmak adına elimden başka bir şey gelmiyor.