Alıntı akdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
. belgelerde bir sorun yok. iso 22000 vs hepsi tam ama uygulama yok.
Çok traji komik bir durum ama ne yazık ki birçok firmadaki tecrübesi az olan arkadaşımız sizinle aynı durumda.

Bu olayın beni üzen 2 boyutu var.
1. Firmalar parayı bastırıp belgeyi alıyor gerisi umurlarında değil. Müşterileride buna güveniyorlar ne yazık ki. bu tip insanlara anlatamadığımız madem bir para harcıyorsun bu belge için, adam gibi sistem kurdur sana bir faydası olsun. Ne yazık ki bunu anlayacak kaadar kapasiteleri olmuyor bu patronların. Bu tarz yerde çalışan arakdaşlara önerimiyi bir iş bulur bulmaz buradan çıkın. Bir aylık süreyi bile beklemeyin. Biliyorum iş bulmak zor ama inanın bu tür yerlerin size hiçbir katkısı olmayacaktır.

2. Hemen hemen hepimiz okurken veya mezun olduktan sonra Haccp/ISO 22000 konularında eğitim alıyoruz. Eğitimi alırken öğrenci olmanın ve maddi dar boğazlardan dolayı mecburen öncelikli hedef noktamız ilk olarak fiyat oluyor. Fiyat endeksli verdiğimiz bu kararın bize yol/su/elektrik olarak geri dönmesi bir yerde işe girdiğimizde sistemin yükü omuzlarımıza bindiğinde oluyor. Bu yüzden öğrenci ve yeni mezun arkadaşlara önerim ucuz ve tek günlük bir sürü eğitime katılıp birşey öğrenmemek yerine sektörünüzle alakalı iyi 2-3 eğitime katılın anlayın çalışmaya başladıkça gerisini getirirsiniz.

Bu yazı ile alakalı aklıma gelmişken belirteyim istedim.
Sertifika toplama çılgınlığı konudaki detayları www.gidagundemi.com da ki bir sonraki yazımda sizlerle paylaşmayı planlıyorum.