10 sonuçtan 1 ile 10 arası
Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 1 gönderen BLACKEAGLE-BJK
  • 1 gönderen zulal akk
  • 1 gönderen BLACKEAGLE-BJK
  • 2 gönderen cenkmermer
  • 1 gönderen hedjaz

Konu: donuk ürün sıcaklıkları

Yeni Üye

Mesajları
    32
    Konuları
    15
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart donuk ürün sıcaklıkları

merhabalar donuk ürün geliyor bizim catering şirketimize ve ben alırken sıcaklıklarını ölçüyorum ama tam istediğim değerde gelmiyor.kaynaklarda -15 derece ve üstü olması gerekiyor diyor ama bikaç donuk satan firmalarla görüştüm onlar o sıcaklıklarda gelmenin mümkün olmayacağın söylüyorlar.bende -12 derecede çözünmeye baslıyor diye -10 dereceyi sınır alıyorum . görüsleriniz nelerdir.?

Yeni Üye

Mesajları
    25
    Konuları
    8
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: donuk ürün sıcaklıkları

kimse bilmiyormu yaaa aynen bende merak ediyorum

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    230
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

MErhabalar...
    Maalesef bazı tedarikçiler sizin şartlarınıza uymaları gerekirken sizi kendilerine uydurmaya çalışıyorlar.
    Bende aşağı yukarı aynı sorunlarla karşılaşıyorum.Eğer aldığım ürünü zaten hemen çözdürüp kullanacaksam şartlı kabul yapıp alıyorum.
    Ama tekrar -18 depomda stok yapacaksam RED işlemi yapıyorum.Firmanın artistliğine karşılık satınalmanız ve bu konuda yetkili isim kimse(yönetim olabilir) ona bu konunun sakıncalarını anlatın ve doğabilecek bir sıkıntıda sorumluluk kabul etmediğinizi söyleyin.Ben bana bu tarz artistlik yapan firmaları hiç bir ürün almadan geri gönderiyorum.Emin olun tutmaz dedikleri derece bir dahaki sefere nedense Şak diye tutuyor birde diyelim satınalmanız ürünün yine de alınması konusunda ısrarcı o zaman da şöyle yapıyorum.Bir tutanak hazırlıyorum.Sevkiyat koşullarının ne ölçüldüğünü ve bu nedenlerle onay vermediğimi , mal kabulünün onayında tüm sorumluluğun kabul edilmesini kim istiyorsa ona ait olduğunu yazıp karşılıklı imza alıyorum.Çoğunlukla bunu yapınca tabii bir vazgeçiş oluyor Birde geçtiğimiz aylarda tüm tedarikçilere üst yönetim imzalı,malzeme kabul şartlarımızın neler olduğunu anlatan ve uyulmadığı taktirde red işlemi uygulanacağını anlatan bir yazıyı gönderdik.
    Firmalar isterse dereceler tutuyor.İnanın araç sıcaklığını -32 olarak ölçtüğüm firmalarım var benim

İyi çalışmalar dilerim..
    hi_axy07 bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Yeni Üye

Mesajları
    25
    Konuları
    8
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Alıntı BLACKEAGLE-BJK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MErhabalar...
    Maalesef bazı tedarikçiler sizin şartlarınıza uymaları gerekirken sizi kendilerine uydurmaya çalışıyorlar.
    Bende aşağı yukarı aynı sorunlarla karşılaşıyorum.Eğer aldığım ürünü zaten hemen çözdürüp kullanacaksam şartlı kabul yapıp alıyorum.
    Ama tekrar -18 depomda stok yapacaksam RED işlemi yapıyorum.Firmanın artistliğine karşılık satınalmanız ve bu konuda yetkili isim kimse(yönetim olabilir) ona bu konunun sakıncalarını anlatın ve doğabilecek bir sıkıntıda sorumluluk kabul etmediğinizi söyleyin.Ben bana bu tarz artistlik yapan firmaları hiç bir ürün almadan geri gönderiyorum.Emin olun tutmaz dedikleri derece bir dahaki sefere nedense Şak diye tutuyor birde diyelim satınalmanız ürünün yine de alınması konusunda ısrarcı o zaman da şöyle yapıyorum.Bir tutanak hazırlıyorum.Sevkiyat koşullarının ne ölçüldüğünü ve bu nedenlerle onay vermediğimi , mal kabulünün onayında tüm sorumluluğun kabul edilmesini kim istiyorsa ona ait olduğunu yazıp karşılıklı imza alıyorum.Çoğunlukla bunu yapınca tabii bir vazgeçiş oluyor Birde geçtiğimiz aylarda tüm tedarikçilere üst yönetim imzalı,malzeme kabul şartlarımızın neler olduğunu anlatan ve uyulmadığı taktirde red işlemi uygulanacağını anlatan bir yazıyı gönderdik.
    Firmalar isterse dereceler tutuyor.İnanın araç sıcaklığını -32 olarak ölçtüğüm firmalarım var benim

İyi çalışmalar dilerim..
    merhabalar bende de aynı sorun var. ben -12 derece altı olmadıkça reddetmiyordum donuk ürünleri ama geçenlerde -15 altı reddedilmesi gerektiği söyleniyor. tedrikçiye söylediğimde ise mümkün olmayacağını söyledi diğer tedarkçilere de sordum aynı cevabı aldım.çok arada kalıyorum.he birde bizde de kımızı et karkas olarak alınıyor kasaplar odasında kesilip bize getiriyorlar.Fakat araç dezenfeksiyon belgesi getirmiyorlar. arayıp sorduğumda da azarlar şekilde konuşuyorlar (neye güveniyorlarsa). yardımcı olursanız sevinirim.
    BLACKEAGLE-BJK bunu beğendi.

Mesajları
    230
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Alıntı zulal akk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende de aynı sorun var. ben -12 derece altı olmadıkça reddetmiyordum donuk ürünleri ama geçenlerde -15 altı reddedilmesi gerektiği söyleniyor. tedrikçiye söylediğimde ise mümkün olmayacağını söyledi diğer tedarkçilere de sordum aynı cevabı aldım.çok arada kalıyorum.he birde bizde de kımızı et karkas olarak alınıyor kasaplar odasında kesilip bize getiriyorlar.Fakat araç dezenfeksiyon belgesi getirmiyorlar. arayıp sorduğumda da azarlar şekilde konuşuyorlar (neye güveniyorlarsa). yardımcı olursanız sevinirim.
    Dediğim gibi sizin sevkiyat şartlarınızı sağlamazlarsa sizinle çalışamayacaklarını bence bilmeleri gerekli..Üst yönetime aktarın derim konuyu.Sonuçta bedava almıyorsunuz.Araç dezenfeksiyon belgesi için de , ben ısrarla istedim şimdi veriyorlar.Vermekte zorundalar zaten.Birde dikkat edin bazen dezenfeksiyon yapılan araç plakası ile gelen araç plakası farklı olabiliyor.Yani azarlamak ne demek sonuçta resmi bir iş yapıyoruz.Arayın madem kasaplar odasında oda başkanı falan görüşün .. Yönetime bence tüm bu sıkıntılarınızı anlatın.Oluşabilecek riskleri bilirlerse yaptırımları daha güçlü olur.Valla allah kolaylık versin ne diyim..Bazen istemesenizde gardınız düşebiliyor.Siz ne kadar sağlam durur ve ısrarcı olursanız o kadar dikkate alınırsınız.

Sevgiler..
    zulal akk bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Yeni Üye

Mesajları
    25
    Konuları
    8
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Alıntı BLACKEAGLE-BJK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi sizin sevkiyat şartlarınızı sağlamazlarsa sizinle çalışamayacaklarını bence bilmeleri gerekli..Üst yönetime aktarın derim konuyu.Sonuçta bedava almıyorsunuz.Araç dezenfeksiyon belgesi için de , ben ısrarla istedim şimdi veriyorlar.Vermekte zorundalar zaten.Birde dikkat edin bazen dezenfeksiyon yapılan araç plakası ile gelen araç plakası farklı olabiliyor.Yani azarlamak ne demek sonuçta resmi bir iş yapıyoruz.Arayın madem kasaplar odasında oda başkanı falan görüşün .. Yönetime bence tüm bu sıkıntılarınızı anlatın.Oluşabilecek riskleri bilirlerse yaptırımları daha güçlü olur.Valla allah kolaylık versin ne diyim..Bazen istemesenizde gardınız düşebiliyor.Siz ne kadar sağlam durur ve ısrarcı olursanız o kadar dikkate alınırsınız.

Sevgiler..
    bide şöyle bir sorunum var şimdi biz donuk şinitzel inegöl köfte falan alıyoruz fakat tedarikçimiz yakın olduğu için +4 derecelik araçla getiriyor.(baktım öyle gelebilirmiş yakın olduğu için) ama sorunum şu ki sıcaklık ölçtüğümde -10 derecelerde çıkıyor sıcaklık.tedarikçimiz de güvenilir biri sevkiyat zamanını sorduğumda bi saat oldu yükleyeli diyor.acaba ben mi ölçemiyorum diye soru işareti oluştu kafamda çünkü donuk olduğu için termometre tavuğun içine girmiyor . kutunun içine daldırıp ölçüyorum.ürün iç sıcaklığı olmuyor ölçtüğüm .yardım ederseniz çok sevinirim

Mesajları
    230
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Alıntı zulal akk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide şöyle bir sorunum var şimdi biz donuk şinitzel inegöl köfte falan alıyoruz fakat tedarikçimiz yakın olduğu için +4 derecelik araçla getiriyor.(baktım öyle gelebilirmiş yakın olduğu için) ama sorunum şu ki sıcaklık ölçtüğümde -10 derecelerde çıkıyor sıcaklık.tedarikçimiz de güvenilir biri sevkiyat zamanını sorduğumda bi saat oldu yükleyeli diyor.acaba ben mi ölçemiyorum diye soru işareti oluştu kafamda çünkü donuk olduğu için termometre tavuğun içine girmiyor . kutunun içine daldırıp ölçüyorum.ürün iç sıcaklığı olmuyor ölçtüğüm .yardım ederseniz çok sevinirim
    yakın mesafelerden gelen ve güvenilir tedarikçilerimize bende bu toleransı tanıyorum açıkçası.Netice de ürün sıcaklığında bir sorun olmuyor.Termometre olarak donuk ürünler için burgu tip termometre kullanıyorum.Birde termometrelerinizin kalibrasyonu yoksa kalibre ettirip doğruluğunu görebilirsiniz. birde yakın mesafeden geliyorum deyip ürünü -10 derecede getiriyorsa tedarikçi kesin yalan söylüyor.Muhtemelen sizden önce bir kaç firmaya uğramış.. bence iade yapın ve bir daha ki sefere önce size gelmesini söyleyin.ben bu şekilde yapıyorum.. birde iade ettiğiniz ürünün parti numarasına dikkat edin , aynı ürünü ertesi gün tekrar getirmesin
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Yeni Üye

Mesajları
    5
    Konuları
    2
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    105
    Harcanan
    0
    Kalan
    105

Merhaba,
    Donuk ürün alıyorsanız ve sıcaklık problemi yaşıyorsanız temelde iki sorun olacaktır.bunlardan birincisi üretici firmadır. Son ürün sıcaklığını istenilen şekilde yerine getirmiyorsa size ulaştığında sıcaklık zaten yüksek olacaktır. İkinci sorun ise sevkiyatı gerçekleştiren aracı olabilir örneğin bizde -18 C de yükleme yapıyoruz fakat yükleme yapılan araç şöförleri ya yeterli bilgiye sahip olmuyor yada çok önemsemiyor olacak ki bazen araçlarında ki sıcaklıkları doğru ve etkin şekilde kullanmıyorlar ( benzin ve mazot gibi girdilerini azaltmak için ) böylece ürün sıcaklığı düşmüş oluyor. Ama genel olarak şunu söyleye biliri sevkiyat araçlarında bulunan soğutma cihazları mevcut sıcaklığı muhafaza eder yani üretici -18 veya -6 herhangi bir sıcaklıkta ürünü bu araca yüklemiş ise araçta bulunan soğutma bunu o sıcaklıkta muhafaza edecektir ekstra bir soğutma yapmayacaktır.
    Bu nedenle önce üretici sonra sevkiyat ile konuşmanızı öneririm ama büyük ihtimal ikiside birbirine suç atacaktır. Son olarak size tavsiyem tedarikçiniz yakın dahi olsa +4 C lik araçta sevkiyat yaptırmamanız bu sıcaklıkta donuk ürün sıcaklığı azalacaktır.
    solway ve BLACKEAGLE-BJK bunu beğendiler.

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

işin, türk-i hicazkar makamında bir boyutuna dikkat çekmiş cenkmermer. kamyoncu abi soğutacak mı bakalım dimi. bizim de yaşadığımız seyler. araç içi sıcaklık kontrolü için arabayı çalıştır diyosun mazot gidicek boşuna diyor adam sana. sen o arabayı yine çalıştırır, kontrolünü yaparsın ama sanma ki o adam yolculukta klimayı açık tutacak.
    keza soğuk hava depoları da öyle. elektrik gitmesın dıye her çakallık yapılıyor. onun için açma germe yapmadan tavugun bacağını çekiştirip sakatlık çıkarmayalım, sevelim, sevilelim... uykudan uyanan kuş ve köpein açma germe yapması, yanlış değil mi yav. kafama takıldı şimdi. en son yapmaları lazım aslında.allahın takdiri.neysea

Yeni Üye

Mesajları
    84
    Konuları
    12
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405

Mevzuat, araç sıcaklığında +- 3 C salınıma izin verir. Genel algı da donuk üründe minimum -18 veya toleranslı olanlar için minimum -15 C'dir. -10 C'yi mikrobiyal risk olarak sınır gören literatür bilgisi de mevcuttur. batırma tip termometrede burgulu olanları tercih edin. buzlu su ile doğrulama yapın. infrared termometrelere güvenmeyin ve ulaşamadığınız yüzey sıcaklığı kontrolleri haricinde çok fazla tercih etmeyin. son olarak bence de donuk sektöründeki firmalara fazla güvenmeyin. Şirket gücünüz var ise veya kaliteye önem veren yöneticilere sahip iseniz kesinlikle taviz vermeyin. yola geleceklerdir. yakın mesafe olayını ise es geçin. soğut getir deyip gönderin. (işletme şartlarını da dikkate almanız lazım gelebilir tabi; acil ihtiyaç, hemen kullanım gibi)
    BLACKEAGLE-BJK bunu beğendi.