4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen alperen ekinci

Konu: Fast Food zinciir kurulumunda yasal belgelerin alınmas???

Yeni Üye

Mesajları
    7
    Konuları
    2
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Standart Fast Food zinciir kurulumunda yasal belgelerin alınmas???

Yerel bir fast food zinciri kurmaya çalışan bir firmaya yasal gereklılıklerı yerıne getırmek ıcın gıda muhendısı olarak ıse alındım. ancak fast food sektorunde yabancı oldugum ıcn surecın yonetılmesınde sıkıntı yasıyorum. sizlerden yardım ve bilgi paylaşımı bekliyorum.
    Orneğin, üretim izinlerinin alınmasında, ürün grupları için mi yoksa her urun ıcın tek tek izin belgesi almam gerekiyor mu?

Yeni Üye Oznur.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    17
    Konuları
    14
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    1
    Kalan
    204

Standart Cevap: Fast Food zinciir kurulumunda yasal belgelerin alınmas???

Merve Hanım Merhaba,

şu an ben de sizinle aynı durumdayım. Fast food zinciri kurulumu ıcın sorumlu mudur olarak başladım. uretım ıznı alımı ve kalite güvence sorumluluğu yapacağım ve fast food ta tecrübem yok. Size o zaman kimse yardımcı oldu mu bilemiyorum ama siz cevaplarsınız..

[QUOTE=mer_vee;100105]Yerel bir fast food zinciri kurmaya çalışan bir firmaya yasal gereklılıklerı yerıne getırmek ıcın gıda muhendısı olarak ıse alındım. ancak fast food sektorunde yabancı oldugum ıcn surecın yonetılmesınde sıkıntı yasıyorum. sizlerden yardım ve bilgi paylaşımı bekliyorum.
    Orneğin, üretim izinlerinin alınmasında, ürün grupları için mi yoksa her urun ıcın tek tek izin belgesi almam gerekiyor mu?[/QUOTE
    Hayatınızda ki en önemli vakit, içinde bulunduğunuz andır. En önemli kişi, kiminle beraberseniz odur ve en önemli iş iyilik yapmaktır. Elinizdeyse verin, biliyorsanız paylaşın, bilmiyorsanız yine paylaşın..

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Öznur Hanım Merhaba,

İlk olarak üretim izini kısmından başlayalım. Üretim yapacağınız yer için bulunduğunuz il gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne işletme kayıt ve onay belgesi için başvuru yapmanız lazım. Başvurunuz ile beraber yetkili arkadaşlar sizin işletme ruhsatınızda yazılı olan faaliyet konunuza paralel olarak size (muhtemelen hazır gıdalar olur diye tahmin ediyorum) üretim izin belgenizi verecek. Daha sonra satış yapacağınız her dükkan için de bağlı bulunan ilçe müdürlüğünden işletme kayıt belgesi almanız gerekecek. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kendinize bir kalite yönetim sistemi kurmanız faydalı olacaktır. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...
    Oznur.. ve Çiğdem Coşkun bunu beğendiler.

Yeni Üye Oznur.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    17
    Konuları
    14
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    1
    Kalan
    204

Alperen Bey,

ilginiz için cok teşekkür ederim.

Hamburger, patates, soğan halkası, mozarella stick üretim akış şemaları ve KKN leri hakkında bilgisi olan var mı. Hepsi şoklu olarak hazır gelecek ve fırın, ızgara ve fritöz kullanılacak..
    Mal kabul ve Depolama kriterleri,
    pişirme sıcaklıkları,
    pişirme sonrası ürün iç sıcaklığı,
    el yıkama,
    personel ve ekipman hijyeni dışındaki tehlikeleri bulamadım.

Beyin fırtınasını benimle paylaşmak isteyen yardımsever arkadaşlar arıyorum.. Lütfennnnnn...
    Hayatınızda ki en önemli vakit, içinde bulunduğunuz andır. En önemli kişi, kiminle beraberseniz odur ve en önemli iş iyilik yapmaktır. Elinizdeyse verin, biliyorsanız paylaşın, bilmiyorsanız yine paylaşın..