3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye sodaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    74
    Konuları
    24
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    432
    Harcanan
    0
    Kalan
    432

Question Gıda Alerjenleri-Yardım

Merhaba arkadaşlar,

Otelimizin büfesinde misafirlerimiz için gıda alerjenleri ile ilgili bilgilendirmeler yapmak istiyorum ama bir yığın yazı çizi ilede görüntü estetiğinide bozmamam lazım. Pratik, sade ve anlaşılır nasıl bişiler yapabilirim sizce, fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürlerrr.

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cevap: Gıda Alerjenleri-Yardım

ürünlerin yanına hem alerjenin basit bir resmini hemde adını içeren bir levha gibi birşey koyup asabilirsiniz. vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' bu görüntüyü rahatsız edebilir diyorsanız ürünlerin yanına besin değerleri calori ','vb',' şeyleri gösteren bir levha ve bu levhanın içinde alerjeni belirtin. levha dediysem bir kart vizit ile cep telefonu arasında birşey olabilir.')
    böylece hem müşterilerinizi bilgilendirir hem de yönlendirmiş olabilirsiniz.
    hatta kalori içeriğine göre bu kartların rengleri değişik olabilir böylece rejim yapanlar ne yemeleri gerektiğini bilirler...
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yüksek Lisans Üye hi_axy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    572
    Konuları
    104
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Standart Cevap: Gıda Alerjenleri-Yardım

T-29
    Center TAVUKLU PATLICAN KEBAPTavuk,tuz,karabiber,yağ,biber,salça,domates,patlıcan,sarımsak,soğanHUHNCHEN MİT AUBERGİNEhuhnchen,salz,schwarzerpfeffer,öl,pfeffer,tomatenaubergine,knoblauch,zwıebelnCHICKEN WITH EGGPLANTChıcken,salt,blackpepper,oıl,pepper,tomato,eggplan t,garlıc,onıon

Receptionun tutmuş olduğu misafir konaklama belgesine Allerjen Gıdalarla İlgili Bi kısım eklet. şu şekilde olabilir " Uygulamakta olduğumuz ISO 22000:2005 ggys dahlinde Allerjen gıdalar için önlemler almaktayız. alerjisi olduğunuz gıda var ise lütfen yazınız ve büfeleriimzde aşçıbaşımıza danışınız"
    bu formu dolduran misafirleden allerjisi olan çıkarsa bunu sana ve aşçı başına haber versin. ilgili kişi yemek alırken aşçı başı veya sous şef veya kısım şefleri allerjisi olan kişiye eşilik etsi(tabi yabancı dil bilen olmalı)

yemek isimlerinide yukardaki gibi yaparsan açıklamasıda kolay olur..zaten senin ıso 22000 dökümanlarında akış diyağramları ve reçeteler varsa ver f&b müdürüne almanca ve ingilizcesini yazsın...

kolay gelsin