Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: gıda hijyeni ile ilgili yardım talebi

Yeni Üye

Mesajları
    13
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Wink Cevap: gıda hijyeni ile ilgili yardım talebi

teşkkürler

Yeni Üye

Mesajları
    13
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: gıda hijyeni ile ilgili yardım talebi

sensewitch sizin yaptığınız eğitim kopyaları varsa paylaşırsan sevinirim bide ne gibi slaytlar yapıştırıyorsun

Yeni Üye berfin58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    45
    Konuları
    15
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    483
    Harcanan
    0
    Kalan
    483

mrh..bende 7ve 5 yıldızlı iki otelin kalite müdürlüğü ve gıda, hijyen sorumlusu olarak 5 aydır görev yapıyrm.gözünü korkutmuş gibi olmim ama disiplini elinden bırakim deme toplaman zor olur.heleki işi öğreneceğim diye fazla güler yüzlü olmanıda tavsiye etmiyrm bir bayan olarak oldukça iyi niyetli yaklaşman ve her departman şefinden nerelerden ( alan olarak )sorumlu olduklarını öğrenin derim.
    iş sorumluluğuna gelince alan sınırlaması yok ve sadece mutfak değil.sen barlar(buzlar .vs. ) ,yiyecek ,içecek , fast food tarzı yemeklerin yendiği ( gözleme,pide v.s. ) alanların temizliğinden ,hijyeninden sorumlusun.artı soğuk odaların ,depoların ,müşterilerin kaldığı odaların musluğundan akan suyun analizinden (lejionella testi )tut,resturantlar,hamam,sauna v.s.yerlerin denetimi yapıp formlarda kayıt tutucaksın.hatta size bir tavsiyem dijital fotograf makinesi ile kayıda geçersen daha faydalı olacaktır.hem size hemde toplantılarda görsellik ve kanıtlama açısından ) ama kesinlikle prosedür ve kayıt sistemine önem ver.bir çok alan temizliği içinde formlar düzenlenir ve denetimlerde bunlar kontrol edilir.eğer benim gibi haccp ( 22000 ) ,ıso .uygulaması yaptıracaksan; daha fazla kayıt sistemi ve prosedür uygulaması yapmalısınız !!ayrıca kalibrasyonların takibi,atıkların takibi,analiz sonuçlarının ( su ,gıda v.s. )takibi ,atık yağların toplanması ve anlaşmalı firmalarca alınmasının takibinide( sağlık ve çevre bakanlığınca kontrolü olacaktır ) yapmalısın.sonuçta aynı zamanda gıdacı olarakta görevli sayılacaksınız ..dahada ayrıntısını istersen yarmcı olurum elvette ) bu kısaca özeti...ama sistemi oturturunca dahada rahat olacak herşey...
    fatmarslan bunu beğendi.

Yeni Üye sensewitch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

ghost0810 ekte mutfak alanları için kullandığım eğitim slaytları yer almaktadır.

Linkteki içerik kişisel hijyen, mikroorganizmaların mutfak dilindeki anlatımı, gıda işleyicilerin dikkat etmesi gerekenler ve gıda zehirlenmeleri yer almaktadır.

http://www.dosya.tc/_RET_MALANI1.ppt.html

Yeni Üye

Mesajları
    1
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var.bitirme ödevimin konusu "gıda hijyeni" acaba aranızda bu konuyla ilgili tez hazırlamış olan var mı?

Yeni Üye pımpı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    20
    Konuları
    10
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    361
    Harcanan
    0
    Kalan
    361

gıda hijyeni ile ilgili tez diil ama slayt hazırlamıştım we forumda da war işinize yarayacağından eminim...kolay gelsin...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12