Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
113 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    49
    Konuları
    11
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405

Standart Gıda Mühendislerine Verilen Maaş Hakkında Çok Önemli

Merhaba arkadaşlar ben aranıza katılalı yaklaşık 1 hafta olsu.2 haftalık gıda mühendisiyim ve yaklaşık 2 haftadır iş arıyordım.Bugünde büyük bir yemek firması ile iş görüşmeye gittim.Neyse şartları konuştuk.Maaşı duyunca beynimden vurulmuşa döndüm adamlar 600 milyonu para sanıp sanki çok iyi bir teklif yapıyolarmış edasıyla mağrurlar gerçi benim tekimle havaları söndü ama bu kadar gıda mühendisini içinde sadece benim tepkim ne kadar etkili olabilirki.

Arkadaşlar bu adamlar çok uyanık hele şimdi işe başla ileride maaşını artırıcaz diyorlar.Yapmayın arkadaşlar biz kolay okumadıkki bir ilkokul mezunu bile bu paraya gülemkten bayılır lütfen odamızın belirttiği fiyatın yani 1.020 YTL nin altında çalışmayalım piyasayı bu kadar düşürmeyin ayıptır.Ha bana gelince ben kendi evime çok yakın bir yerde işe girdim ve 1250 ytl ile inşallah işe başlıyacam.Saygılar

Lisans Üye

Mesajları
    376
    Konuları
    38
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cvp: Gıda Mühendislerine Verilen Maaş Hakkında Çok Önemli

bende mezun olalı 1 yıl oldu ve böyle tip patronlara karşı ayakta durup verdikleri gülünç rakamları reddediyorum ama doğru mu yapıyorum bilmiyorum çünkü arkadaşlarımın bu fiyatlarla çalışıyor olmaları üzücüü deneyimsiz olabilirz ama biz mühendisizzz.
    böyle fiyatları kabul etmeyenlerin azınlıkta olduğundan da eminim.
    nerde işe başladığını ve şehiri belirtirsen sevinirm.
    fiyat ii ama ist daysan değişir tabii.
    umarım herşey istediğin gibi olur osman arslantaş

Yeni Üye

Mesajları
    49
    Konuları
    11
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405

Öncelikle bu mesajımı ciddiye alıp da cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim.Sen deneyimsiz olabilirsin ama sonuçta kalifiye bir elemansın.Bak dikkat et bundan 10 yıl önceye kadar bizim çalıştığımız sektörlerde işin başına geçenlere.Ya kimyeger,ya ziraatçi,yada veteriner.Peki biz o zaman neden spsifik olarak bu iş için yetiştirildik.Cevap 1. Dünya devletlerinin baskısı yüzünden.Dikkat ettiğimiz zaman gelişimin tamamlamış olan dünya devletleri gıdaya çok önem vermeye başladı çünkü kanserlerin %80 i gıdadan kaynklanıyor.
    Piyasada en düşük maaşa çalışan mühendisleriz diye bide dem yanarız.Saolsun 1 milyar altı işe başlayan arkadaşalarımız ve buna engel olamayan oda sayesinde.

Yeni Üye

Mesajları
    49
    Konuları
    11
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405

ha pardon işe www.noktagida.com.tr güngörende

Yeni Üye

Mesajları
    34
    Konuları
    1
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

maasın çok çok ii allah agız tadıyla yedirsin,bende teknıkerım mersınde iş bakıyorum va benım alacagım arkadaslardan bılıyorum asgarı ücret ve bu 5 senede olsa artmıyo çok çok uzucu o çalışma saatıne yoğunluğuna göre

Yeni Üye

Mesajları
    49
    Konuları
    11
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405

Eğer İmkanın varsa istanbula gelebilirsen buralarda kendini ispatlama şansın olabilirsin.inşallah iyi bir işe girersin.

Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    128
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Standart RE: Gıda Mühendislerine Verilen Maaş Hakkında Çok Önemli

Maaşlar konusunda çok haklısınız arkadaşlar.Ben mezun olalı 1 yıl oldu çeşitli iş deneyimlrimde oldu. En son İstanbu u denedim 1250 ye anlaştım.Fakat dikkat tamam maaş güzel ama benden 15 saat çalışmamı üstüne pazar günüde işe gelmemi falan istediler bıraktım işi.O tempoda sersemliyosunuz resmen. En komik teklifte bir ssüpermarketin 500 lira önermesiydi direk çıktım odadan.Hala istanbul hayalim ama zor şehir. Bende şu an iş arıyorum. Ege de biyerler olabilir. Gıda sanayi açısından gelişmiş bir bölge. Herkese bol şans...

Prof. Dr.

Mesajları
    3367
    Konuları
    892
    Eklentileri
    172
    Kredisi
    8614
    Harcanan
    0
    Kalan
    8614

osman bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz güzel paylaşımlarla katkılarınızın devamını bekliyoruz.konunuzu açtığınız bölüm sitemiz hakkında genel şikayet ve önerilerdi konuyu bu bölüme taşıdım bilgilerinize...konu açarken konu başlıklarını daha hassas bir şekilde incelerseniz konuya arkadaşların katılımı daha fazla olacaktır.anlayışınız için teşekkürler....

Yüksek Lisans Üye

Mesajları
    508
    Konuları
    108
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart RE: Gıda Mühendislerine Verilen Maaş Hakkında Çok Önemli

Alıntı OsmanArslantas Nickli Üyeden Alıntı

Merhaba arkadaşlar ben aranıza katılalı yaklaşık 1 hafta olsu.2 haftalık gıda mühendisiyim ve yaklaşık 2 haftadır iş arıyordım.Bugünde büyük bir yemek firması ile iş görüşmeye gittim.Neyse şartları konuştuk.Maaşı duyunca beynimden vurulmuşa döndüm adamlar 600 milyonu para sanıp sanki çok iyi bir teklif yapıyolarmış edasıyla mağrurlar gerçi benim tekimle havaları söndü ama bu kadar gıda mühendisini içinde sadece benim tepkim ne kadar etkili olabilirki.

Arkadaşlar bu adamlar çok uyanık hele şimdi işe başla ileride maaşını artırıcaz diyorlar.Yapmayın arkadaşlar biz kolay okumadıkki bir ilkokul mezunu bile bu paraya gülemkten bayılır lütfen odamızın belirttiği fiyatın yani 1.020 YTL nin altında çalışmayalım piyasayı bu kadar düşürmeyin ayıptır.Ha bana gelince ben kendi evime çok yakın bir yerde işe girdim ve 1250 ytl ile inşallah işe başlıyacam.Saygılar
    Hayırlı olsun inş.

bgg
    bgg çevrimdışı
    Yeni Üye

Mesajları
    3
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Osman bey sizin için hayırlı olsun ama inanın sizin gibi tepki göstermeyip üstüne de hem çok ağır şartlarda hemde sorumluluğu çok fazla olan işlerde çalışmak zorunda kalan o kadar çok arkadaşımız varki.. Bu tabi yasalar çerçevesinde uygunsuz görülsede aslında işveren kendini herşeyin sahibi olarak gördüğü için sizinde sahibinizmiş gibi davranmayı tercih ediyor.
    İlk mezun olduğum dönemlerde(6yıl önce) çalıştığım Ankara'daki bir unlu mamüller fabrikasında çalışmaya başladığımda işverenle anlaştığımız maaş 800 YTL idi. Ben aynı zamanda mastera devam ettiğim için belli günler işe gitmiyordum bunu bilerek işe alındım. Fakat daha sonra kendini akıllı sanan beyefendi yaptığımız sözleşmeyi hiçe sayarak benide orada çalışan mavi yaka personel statüsüne sokarak işe gitmediğim günlerin parasını benden kesmeye kalktı. Bunu farkedipte gidip görüştüğüm zaman işveren bana ''ama sen hem işe gelmiyorsun hemde para istiyorsun'' dedi. Bende işten ayrıldım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na durumu bildirdim. Daha sonrasını takip etmedim ama sanırım bu durumla ilgili başı belaya girdi.

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon