4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen ertugay

Konu: Hangi Sektor?

Yeni Üye

Mesajları
    3
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Question Hangi Sektor?

Oncelikle mobil yaziyorum ozur dilerim yazim icin. Ben 1. sinif ogrencisiyim. Gecmisten gelen iyi derecede ingilizcem var ve daha da ilerletecegim. Seneye secmeli derslerimi secerken calismak istedigim sektoru belirlemem lazim diye dusunuyorum ve hayatimla ilgili bir karar verecegime gore simdiden arastirmak istedim. Turistik bir sehir olan Antalyada yasiyorum ve Antalyada calismak istiyorum.

1-Her ne secersem seceyim uzman olmak istiyorum o alanda ve universitede gerekli ozveriyi gosterecegim. Erasmus sansi icin de cabaliyorum. Sektorler arasinda eleme yaptim ve bana yatkin olan sektorun meyve sebze oldugunu dusunuyorum lakin Antalyada istedigim maaslarla bu sektorde is olanagim olur mu?*
    Meyve sebze sektorunde cok iyi bir firmada calissam antalyada maksimum ne kadar maas alirim? baslangic ve maksimum maas olarak tahmin lutfen.

2-Bir de diger secenek var malum otelcilik cok gelismis durumda antalyada. Otelcilik sektoru icin hangi alanda uzmanlasmak gerek asil bu konuda bir soru isareti var kafamda? Onun alani ne diye geciyor? Ve otelcilikte maaslar hangi araliklarda? baslangic ve artmis hali olarak soylerseniz sevinirim.

3-Aklima takilan cevabini bilmedigim bir soru kac gun calisiliyor haftada ve gunde kac saat her iki sektor icin de bildiginiz zamanlari paylasir misini? simdiden cok tesekkur ediyorum zaman ayirip cevaplarsaniz sorularimi cok mutlu olurum...

Ön Lisans Üye ertugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    200
    Konuları
    31
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    775
    Harcanan
    0
    Kalan
    775

Standart Cevap: Hangi Sektor?

sana mesleğinde başarılar diliyorum. ingilizcenin iyi olması senin için iyi bir avantaj çünkü dünyadaki birçok literatür ingilizce, kendini geliştirmen için bunu kullanabilirsin. Türkiyedeki gıda mühendisliği yavaş yavaş gözde meslekler arasına girmeye başladı.olanağın varsa ara sıra yurt dışına çıkıp gelişmeleri takip etmeni ve olabildiğince fazla işletme gezmeni şiddetle tavsiye ederim.meyve sebze üretimle alakalı,otelcilik ise hizmet sektörü,farklı şeyler. bilgi bulunmaz bir silahtır yeter ki kullanmasını bil.hangi sektör olursa olsun. kendini geliştirmeye devam et. başarı dağın zirvesindedir.sabır, çaba gerektirir. iyi çalışmalar.
    mehmetk07 bunu beğendi.
    Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da yakın.
    SUN TZU (ÇİNLİ GENERAL VE ASKERİ TEORİSYEN)

Yeni Üye

Mesajları
    3
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Gozdelesmeye basladigina katiliyorum cunku 2000-2010 doneminde yazilmis hangi yaziya hangi forum girdisine baksam isyanlar varken gunumuzde ise sektorde duydugum cok iyi konumlarda insanlar da var hayat sartlarinin gayet iyi oldugunu duyuyorum.

Peki diger sorularimdan olan her iki sektorun de maddi olanaklarina dair duyumunuz var mi?

Ve otel hizmet sektoru peki bunun icin ayri secmeli dersler mi var? turizm sektorunde is bulamamaktan da korkuyorum sonucta bir otel kac gidaci calisitiryor ki.. Yani ben meyve sebze uzerine uzmanlassam mezun olduktan sonra 2 saglam dilim varsa Turkce disinda. Turizm sektorunde yapabilir miyim yani uzmanligim disinda olmasina ragmen bilgi eksikligi vs. hisseder miyim?

ozi
    ozi çevrimdışı
    Yüksek Lisans Üye ozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    510
    Konuları
    76
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    705
    Harcanan
    0
    Kalan
    705

Selam ,

Bİr akan hayat var. Bir de isteklerimiz. Çoğunlukla buna % 99 diyebilirim. Akan hayatın içerisinde isteklerimiz kaybolup gidiyor. Söyleki otelde mi çalışsam yoksa meyve sebze sektörüne mi geçsem gibi istekler genelde bizim ya da sizlerin istekleriyle gerçekleşmiyor. Heleki günümüz şartlarında. İş bulmak para kazanmak istediğin sektöre istediğin firmaya girmek oldukça zor. Rakabetçi günümüz koşullarında ciddi anlamda fark yaratma dışında karakter olarak ve şans olarak da sağlam olmak gerekiyor.
    Ailem antalya uzun zamandır az çok sektörel olarak biliyorum. Turizm koşulları olsun özel sektör koşulları olsun beklentinin çok yüksek olmaması gerkiyor diye düşünüyorum. Zaten büyük beklenti de hayal kırıklığına yol açıyor. "Meyve sebze sektorunde cok iyi bir firmada calissam antalyada maksimum ne kadar maas alirim?" demişsiniz. Antalyada meyve sebze olarak iyi bir firma var mı (?)vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' Gıda sektörü olarak çalışabileceğiniz en iyi yerler Bursa ve çevresi , İstanbul , İzmir durumunda.ÇEşitli bölgelerde konsantre firmaları da yer almakta. (Adana , denizli ','vb',')')
    Yabancı dil konusunda ne kadar iyi olursanız o kadar sizin için avantaj. Fabrikada çalışıyorsanız çok fazla bir ingilizce kullanımınız söz konusu olmuyor sadece iş bulmanızda size yardımcı oluyor.
    Mezun olduğunuz zaman daha fazla mühendisi daha fazla iş arayan aday lakin her geçen gün zorlaşan bir rekabetçi dünya bulacaksınız.

Başarılar