6 sonuçtan 1 ile 6 arası
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: iso 22000 REVİZYONU

Yeni Üye nhelis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    58
    Konuları
    13
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    11
    Kalan
    144

Standart iso 22000 REVİZYONU

Mehabalar yeni mezunum ve cateringte işe başladım, fabrikada iso ile ilgili çalışma yapmak istiyorum, fabrikanın iso 22000 belgesi var ama hem çok baştan savma kloserleri bomboş ilgili dökümanları patrondan pc me aktardım, şimdi yapmam gereken çıktı alıp düzenli kayıt mı tutmak mıdır, yoksa 2007 de revize edilmiş sistemin revize edilmesi midir. Revizyon tekbaşına yapılabilir mi, yapılabilirs ne yapmam gerektiğini kısaca deneyimli ablalarım abilerim aktarabilir mi? Umarım derdimi anlatabil mişimdir.

Yeni Üye nhelis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    58
    Konuları
    13
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    11
    Kalan
    144

Standart Cevap: iso 22000 REVİZYONU

kimsenin bilgisi yok mu yawwww

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Merhaba,
    Öncelikle hemen revizyona gitmeyi düşünmeyin.
    Önce sistemi iyice bir anlayın, hem kağıt üstündeki iso sisteminin hem de üretimdeki gerçek sistemi (1-3 ay süreyle).
    Sonra sistemi yavaş yavaş revize edin ve sadeleştirin.
    bu revizyonlara mutlaka ekibi de dahil edin.
    Hatta herkese tutacağı formlar hakkında basit olsa bile söz hakkı verin.
    İnsanlar yeni sistem oluşturulurken içinde emeği olursa daha fazla sahip çıkar.
    melekrdm bunu beğendi.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yeni Üye

Mesajları
    44
    Konuları
    16
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    0
    Kalan
    155

merhabalar...
    oğuz bey size birşey danışabilirmiyim???ben bi süt fabrikasında çalışıyorum.. burda iso 22000 de var 9001 de..ama ben bu konuda biraz tecrübesizim...şimdi soruma geleyim. personel eğitim listesi var elimde. 9. ayda kimi personel işe girerken kimi personel işten ayrılmış.şimdi yeni liste yapacağım. ve bu yeni listeyi yaptıgımda revizyon da yapmam gerekiyor mu??? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Ön Lisans Üye

Mesajları
    123
    Konuları
    38
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    714
    Harcanan
    0
    Kalan
    714

OğuBey bende farklı bir şey sormak istiyorum ekim ayında izmirde verecek olduğunuz BRC eğitimi genel bilgilendirme eğitimi mi? bana oda aracılıığıyla gelen mailden bilgi edindim. ben sektörde 2 yıldır çalışıyorum brc standartlarını okuyup araştırmışlığım var bunların dışında genel bilgilendirme eğitiminin bana faydası ne olabilir?? fikrinizi almak istedim . sizin vereceğiniz bir eğitime katılmak çok isterim.
    Saygılarımla..

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Alıntı mnkilinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar...
    oğuz bey size birşey danışabilirmiyim???ben bi süt fabrikasında çalışıyorum.. burda iso 22000 de var 9001 de..ama ben bu konuda biraz tecrübesizim...şimdi soruma geleyim. personel eğitim listesi var elimde. 9. ayda kimi personel işe girerken kimi personel işten ayrılmış.şimdi yeni liste yapacağım. ve bu yeni listeyi yaptıgımda revizyon da yapmam gerekiyor mu??? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    Merhaba,
    Eğer sadece personel isimleri değişecekse revizyon yapmanız gerekmiyor. listenin formatında bir değişiklik yaparsanız revizyon yapmanız gerekir.

Alıntı tuceee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OğuBey bende farklı bir şey sormak istiyorum ekim ayında izmirde verecek olduğunuz BRC eğitimi genel bilgilendirme eğitimi mi? bana oda aracılıığıyla gelen mailden bilgi edindim. ben sektörde 2 yıldır çalışıyorum brc standartlarını okuyup araştırmışlığım var bunların dışında genel bilgilendirme eğitiminin bana faydası ne olabilir?? fikrinizi almak istedim . sizin vereceğiniz bir eğitime katılmak çok isterim.
    Saygılarımla..
    Merhaba,
    Kendinizi BRC konusunda geliştirmiş olmanız oldukça iyi bu eğitimin verimini oldukça artırır. Mesela geçen ay kendi şirketimiz adına verdiğimiz eğitimde katılımcılar BRC konusunda bilgili ve uygulayan kişilerdi eğitim oldukça faydalı geçti.
    Oda bünyesinde vereceğimiz bu eğitim 2 günlük olup genel bilgilendirme olacak ve bildiğiniz gibi BRC'nin yeni yayınlanan 6. versiyonundaki değişiklikleride kapsayacaktır. BRC şu an için gıda sektöründe hem gıda güvenliği hem de kaliteyi kapsayan en kapsamlı ve ciddi standartlardan biridir. Bu konuda kendinizi geliştirir ve sisteminizi bu yönde kurarsanız işyerinizde geçireceğiniz birçok denetimde hiçbir sorun yaşamazsınız.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”