3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    20
    Konuları
    4
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Iso güncelleştirilmesi yardım?

çalıştığım firma iso 9001-2003 belgesine sahip fakat aralık 2008 tarihi itibariyle güncelleştirilmesi gerekiyor.bu konuda nasıl bir yol izleme gerektiği konusunda hiç bir fikrim yook.daha önce iso'yla ilgili hiç bir eğitim almadım.bana yardım ederseniz çok sevinirim.kendim bu işin altından kalkabilirmiyim yoksa teknık destek almalımıyım.kendım yapmak ıstesem nasıl bu ıse baslamalı ve devam eetmelıyım .cevaplarınızı beklıyorum.....şimdiden herkese çok teşekkürler....

Yeni Üye basaranburhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    43
    Konuları
    12
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    773
    Harcanan
    0
    Kalan
    773

Standart Cevap: iso güncelleştirilmesi yardım?

Merhaba,
    Daha öncesinde bu tür bir tecrüben olmaması ciddi bir sorun. Ancak yeterli zamanın varsa altından kalkabilirsin düşüncesindeyim. En kestirme çözüm dışardan destek almaktır. Bu durumda hem öğrenmiş hem de zaman kaybetmemiş olsursun.
    Ancak çabalamak, uğraşmak istiyorum dersen öncelikle ISO 9001:2008 KYS ve İç Tetkik Eğitimi almalısın. Mevcut kurulu sistem mantığını ve dokümantasyon yapısını iyi bilmelisin. İşletmenizdeki kurulu düzen yani işleyiş nasılsa dokümantasyon içeriğini ve uygulamalarını bu yapıya göre düzenlemeli ve uygulamalısın. Tüm faaliyetleri tek başına yapmaya kalkarsan başarılı olman oldukça zor. Diğer ekip arkadaşlarını dahil etmeli özellikle Üst Yönetimin desteğini almalısın.
    Takıldığın tüm yerler içinde mesaj atman yeterli. Her türlü desteğe hazırız.
    İşte bu kadar.
    Saygılarımla.

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2730
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cevap: Iso güncelleştirilmesi yardım?

Burhan Bey'e katılıyorum. Kendinde yapsan dışarıdan destekte alsan ilk önce mutlaka ISO 9001 eğitimi almanız gerekiyor.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”