8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Onursal Üye Ümit ÖZTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    569
    Konuları
    116
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1193
    Harcanan
    0
    Kalan
    1193

Standart ıso22000 hakkında

merhaba sayın gıda mühendisi arkadaşlar...ben henüz okumaktayım ve sizlere bir sorum olucaktı...ıso22000 belgesi hakkında.bir eğitim vericek bizlere ve sonunda KATILIM sertifikası alıcaz...bazı hocalarımız gerek yok dedi bazıları alın dedi.2 büyük firmada çalışan gıda mühendisi abilerimde alın mutlaka dediler....sizin düşüncelerinizi bekliyorum...teşekkürler....

saygılarımla...

Lisans Üye berkin arcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    345
    Konuları
    45
    Eklentileri
    36
    Kredisi
    1953
    Harcanan
    0
    Kalan
    1953

Standart Cevap: ıso22000 hakkında

ümit bey tabiiki ıso22000 seminerine katılmak önemli. çünkü gıda sektörünün bir parçası durumunda ve bu konuda bilgi sahibi olmak artık zorunluluk haline geldi. işe alım sürecinde ilk sorulan sorulardan biri ıso22000 hakkında bilgi ve deneyimin varmı ? oluyor. bu yüzden vakit geçirmeden bu seminere katılmanız yararınıza olucaktır. (bir gıda mühendisinden açıklama bekliyordun sanırım ama bende fikrimi dile getirmek istedim.)

Onursal Üye phryne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    488
    Konuları
    36
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    572
    Harcanan
    0
    Kalan
    572

Berkin Bey'e katılıyorum. Herşeyden önce fikir sahibi olmak çok önemli kalite sistemleri hakkında. İş bulurken gerekmese dahi, çalışırken gerekebilir.

Lisans Üye rosemant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    264
    Konuları
    68
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    791
    Harcanan
    0
    Kalan
    791

Katılın bencede çünkü hangi gıda sektörü olursa olsun kalite yönetimi ve bunların içinden iso 22000:2005 bilmek çok önemli. Çünkü iş hayatınızda kalite yönetiminde oluyorsunuz eğer tek mühendis sizseniz kalite yönetim temsilcisi oluyorsunuz.
    Ben şuan ki işime başvurduğumda bana sorulan sorulardan biriydi ve işe girdikten sonra öğrendim ki İso 22000:2005 kurmuş olmak ve sistem işletebilmek cv de yazdığı için tercih edilmiştim.
    karar sizin

Mesajları
    569
    Konuları
    116
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1193
    Harcanan
    0
    Kalan
    1193

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...değerleri yorumlarınız için...
    peki rosemant bu semineri siz katılım olarak mı yoksa başarı belgesi şeklinde mi aldınız?yani bir kurs sürecinden sonra sınava tabi tutuldunuz mu? diyorlarki arada fark var katılım ve başarı arasında?bu özel sektöre girerken o kadar önemlimidir.?ben büyük bir firmadan öğrendiğime göre o kadar önemli değil miş diye duydum...

Lisans Üye rosemant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    264
    Konuları
    68
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    791
    Harcanan
    0
    Kalan
    791

Benim eğitimim biraz farklı oldu. Çalıştığım işyerinin sistem kurulumu sırasında dışarıdan profesyonel destek aldık. Sistem kurma süreci 2 ay sürdü. Ben ilk başta danışmanla standardı madde madde okuyarak üzerinde tartışarak, soru cevap şeklinde öğrendim. Bir nevi özel dersti. Örnekleme yaptık böyle bir durumda uygunsuzluk var mı yok mu diye.
    Ben artık herşeyi kavradıktan sonra yine standarda göre madde madde giderek dökümantasyonu oluşturduk benim istediğim farklı dökümanları ekledik.
    Eğim sonrası sınav olmadım ama temel eğitim katılım belgesi aldım. Aslında sınav iş içerisinde var gibiydi çünkü direkt uygulama şansı buldum.
    Temel eğitim sonrası sınav yapan kurumlar var %70-75 başarı oranı ve devam zorunluluğu istiyorlar.kuruluşu iyi seçin çünkü piyasada o kadar çok firma var ki ve çoğu artık ticari bir gözle bakıyor bu olaya.

Sınav başdenetçi eğitimlerinde yapılmaktadır. Ama bu eğitimlerde sizin standarda hakim olduğunuz ve konuyu bildiğiniz kabul edilir.Bunun üzerine eğitim verirler ve baş denetçi sertifikası alırsınız.

Şahsi fikrim Firmalarda genelde ISO22.000:2005 temel eğitim için katılım sertifikası yeterlidir.
    Bunu şöyle düşünün üniversiteyi bitirisiniz ama tecrübeniz yoktur. Temel eğitim alırsınız ama sistemin içinde olmadığınız sürece size verilen başarı sertifikası yetersiz kalır.

Mesajları
    569
    Konuları
    116
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1193
    Harcanan
    0
    Kalan
    1193

çok teşekkür ederim rosemant...çok açıklayıcı bilgileriniz için...umarım bizde sizin gibi üretim esnasında öğreniriz bu işi tam olarak...

Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Bence eğitimi almanız faydalıdır. Bende üni. bitirdiğim sırada almıştım.(ıso 9001 eğitimiydi) Daha sonrada Iso 22000 eğitimi aldım. Tabiki 3-4 günlük eğitimler yeterli gelmiyor. Sistemin içinde çalışa çalışa mantık tamamen kavranabiliyor. Ama bir önbilgi için ve iş görüşmeleri için faydalıdır diye düşünüyorum.