5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen
  • 1 gönderen

Konu: Lütfen yardım çok karışık bir durum!...

Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    1
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Exclamation Lütfen yardım çok karışık bir durum!...

Herkese merhabalar. Yeni mezun bir meslaktaşınızım ve sektörle ilgili bilgim çok az. Şuan mesleğim dışında bir firmada sigortalı tam zamanlı çalışıyorum haftada 1 gün iznim var ve diplomam ile çok küçük bir catering firmasının denetimini almak istiyorum. şimdi sorun onlar beni sigortalı gösteremez zaten sigortalıyım. sigortasız bir şekilde orada çalışmam mümkün mü? Böyle bir durum için neler yapılabilir? Teşekkürler şimdiden.

Yazılım ve Tasarım Uzmanı Sorumlu Yönetici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    178
    Konuları
    22
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    111
    Harcanan
    0
    Kalan
    111

Standart Cevap: Lütfen yardım çok karışık bir durum!...

Alıntı gmahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Yeni mezun bir meslaktaşınızım ve sektörle ilgili bilgim çok az. Şuan mesleğim dışında bir firmada sigortalı tam zamanlı çalışıyorum haftada 1 gün iznim var ve diplomam ile çok küçük bir catering firmasının denetimini almak istiyorum. şimdi sorun onlar beni sigortalı gösteremez zaten sigortalıyım. sigortasız bir şekilde orada çalışmam mümkün mü? Böyle bir durum için neler yapılabilir? Teşekkürler şimdiden.
    Catering firmaları İstihdamı Zorunlu Personel çalıştırmak zorundadır. Bunun için firma ile noter onaylı sözleşme yapılmalı ve bu sözleşmeye istinaden odanızdan belge talep etmelisiniz. Odadan belge alabilmeniz içinde odaya kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
    Kısacası 3-5 catering firmasına bakma durumu yok. İZP olarak catering firmasının başında olma zorunluluğunuz var. Çalışan - makine beygir gücü değerlerinin uygun olduğu unlu mamüller, helvacı, tatlıcı vs gibi küçük işletmelere hizmet verebilirsiniz...
    jassejasse ve gmahmet bunu beğendiler.

Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    1
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Alıntı Sorumlu Yönetici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Catering firmaları İstihdamı Zorunlu Personel çalıştırmak zorundadır. Bunun için firma ile noter onaylı sözleşme yapılmalı ve bu sözleşmeye istinaden odanızdan belge talep etmelisiniz. Odadan belge alabilmeniz içinde odaya kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
    Kısacası 3-5 catering firmasına bakma durumu yok. İZP olarak catering firmasının başında olma zorunluluğunuz var. Çalışan - makine beygir gücü değerlerinin uygun olduğu unlu mamüller, helvacı, tatlıcı vs gibi küçük işletmelere hizmet verebilirsiniz...
    Öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Ancak sorun tam olarak şu ki; başka bir firma üzerinden benim sigortam var yine catering firması 3-5 çalışanı olan ufak bir yer günlük 100 kişi gib bir kapasitesi var onlardan sigorta istemiyorum. Ben sadece SİGORTASIZ olarak sorumlu yöneticiliği gerçekleştirmek istiyorum. Yani başka yerden sigortam gözükürken bu catering firmasının sorumluluğunu alsam bana hukuki bir sorun yaratır mı veya böyle bir engel var mı ? Teşekkür ederim.

Yeni Üye

Mesajları
    14
    Konuları
    9
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    12
    Kalan
    143

Yeni kanuna göre, gıda mühendisi olarak sadece bir yerde çalışabiliriz. O eskidenmiş 3-4 firmaya aynı anda bakmak
    jassejasse bunu beğendi.

Yeni Üye halilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    10
    Konuları
    2
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

İZP oalrak sözleşme yapıyor iseniz firmanın mesai saatlerinde sözleşme yaptığınız firma da OLMALISINIZ! yorumlanacak bir durumu yok.