Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni

Konu: Magnesol

Yeni Üye sensewitch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

Standart Cevap: Magnesol

Arkadaşlar benim netten araştırdığım ve burada da schuco arkadaşımızın yazdığı gibi sadece renkte bir açılma olduğu hakkında bilgiler buldum. Bir de litre yağ başına ne kadar magnesol kullanılıyor? Bir de son birşey kızartma yağı filtre edildikten sonra kaç kere daha kullanılabiliyor? Pttszey arkadaşımızın elde ettiği sonuçlar sınırda gibi % 15 polar madde ve % 0.27 asitlik değeri, baktığım rar uzantılı dosyada - Magnesolxl 'de- normal yağın kullanımının 3.5 katı daha fazla kullanılacağı belirtiliyor bu doğru mudur ki?

Lisans Üye pttszey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Alıntı sensewitch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim netten araştırdığım ve burada da schuco arkadaşımızın yazdığı gibi sadece renkte bir açılma olduğu hakkında bilgiler buldum. Bir de litre yağ başına ne kadar magnesol kullanılıyor? Bir de son birşey kızartma yağı filtre edildikten sonra kaç kere daha kullanılabiliyor? Pttszey arkadaşımızın elde ettiği sonuçlar sınırda gibi % 15 polar madde ve % 0.27 asitlik değeri, baktığım rar uzantılı dosyada - Magnesolxl 'de- normal yağın kullanımının 3.5 katı daha fazla kullanılacağı belirtiliyor bu doğru mudur ki?
    Şimdi, adamların dediğine göre; yağ ilk kez kızartmada kullanıldığında değerler aşırıya kaçmıyor. Magnesol de o değerleri çok etkilemiyor, rengini açıyor. yani patates kızartırsan o yağı 3 kere kullanabilirsin, ciğer kızartırsan bir kere daha kullanırsın. Büyük ölçekli yerlerde yağın bir kere daha kullanımı demek çok büyük kar demek. Sınırlar: TPM 24% asitlik (oa cinsinden) % 0.3... Dediğim gibi bence magnesol sağlayıcılarıyla, hocalarla falan bir görüşün.

Biz kullanımına başlıyoruz. Bize bağlı yerinde üretimlerden yağları toplayıp filtre ederek kullanacağız. Böylece yasal açıdan da bir tuhaflık olmayacak. Yağ alımımızla, atık yağ miktarları örtüşecek.

Yeni Üye

Mesajları
    5
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

arkadaşlar!
    magnesol sadece bio dizelde hullanılmakta
    magnesolxl ise gıdada kullanılmata. Eğer kızartmada kullandığınız yağları 200 derecenin üzerine çıkartmadığınız müddetçe (yağı yakmadığınızda) magnesol xl ile filtre yaparak yağınızı tekrar geri kullanıma kazandırabiliyorsunuz. 16,8 olan POLAR MADDE magnesol xl ile filtre edildiğinde 6,5 düşmekte. Bu ürünü üreten amarikada DALLAS firması. Bu firmadan başka üreten yok. İKEA, BURGER KİNG gibi firmalar bunu kullanmaktalar. Eğer ilgilenirseniz ve yabancı diliniz varsa size firmanın yapmış olduğu deneyleri gönderebilirim. Tarım il müdürlüğü tarafından ithal izni zaten var. Şu anda kullanan catering ve feast food larda var. Amerikadan gelen yöneticinin söylediği sözler, siz Türkler ne kadar zenginsiniz bu ürünü Amerika 12 yıldır, Dubai, Arap ülkeleri, Avrupa ülkeleri 5 yıldan beri kullanmaktalarmış. Bazı yerlerde kalsorejen etki yapabilir dediklerini, bu yönetici arkadaşa ilettiğimizde çok kızdılar. Araştırma yapmadan böyle diyen birileri varsa kesinlikle mahkemeye vereceklerini söyleyerek bu üründe ne kadar iddialı olduklarını söylediler. ürün 100 lt yağa 1 kg magnesol xl kullanılmakta. Sadece şunu söyleyeyim 3,50 ytlden alınan yağın geri dönüşümü sadece 0,28 ytl gibi olmakta. Daha fazla bilgi isterseniz verebilirim.İyi çalışmalar.
    Unutmayın MAGNESOL XL sadece gıdada kullanılmakta.

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

imas1971 bilgiler için teşekkürler. Firmanın yaptırdığı analizleri iletebilirseniz sevinirim. Bir de dağıtım firması İzmir'de mevcut mudur acaba? Yoksa da ürünü nereden tedarik edebiliriz?

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Alıntı sensewitch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imas1971 bilgiler için teşekkürler. Firmanın yaptırdığı analizleri iletebilirseniz sevinirim. Bir de dağıtım firması İzmir'de mevcut mudur acaba? Yoksa da ürünü nereden tedarik edebiliriz?
    Bize Magnesol XL'yi sağlayan zaten bir İzmir firması
    Ama ben yine iş yerinde değilim ve yine bilgi veremeyeceğim. Ulaşırım Pazartesi sana.

Notumsu bişi: Buraya firmanın adını yazınca reklam oluyor mu?

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

Bilmiyorum, öyle sanıyorum. Olmadı özelime atarsan sevinirim. Ya da kuş dilinde yazabilirsin mesela

Yeni Üye

Mesajları
    5
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

arkadaşlar!
    Magnesol xl Türkiye dağıtıcısı Yılmaz gıda. İzmirdeler dörtyüzyetmişsekiz ondört yirmi. Yalçın Bey'le görüşebilirsiniz. Biz şu anda bu ürünü kullanmatayız. Gıda araştırmaya göderdiğimiz numuneler gayet temiz çıktı. Şu anda bu ürünü kullanan öyle yerler varki anlatamam.Amerika da 12 yıldır, avrupa da 5 yıldır kullanılan bir ürün. Tarım il müdürlüğünün kontrolünde ülkeye girmekte. Ayrıca bazı araştırmalarda yapılmakta olduğunu biliyorum. Benim tahminime göre kısa zamanda magnesolü kullanmayan kalmayacaktır.

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Amagama begen kuguşdigiligi ögeğregenmegeyege çagalıgışıgıyogordugum.

Boşuna uğraşmışım (:

Yeni Üye

Mesajları
    5
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Kızartma yağlarının geri dönüşümü

Arkadaşlar!
    Kızartma işleminiz bittikten sonra MAGNESOL XL ile filtre ederek tekrar kızartmalarda kullanabilirsiniz. Bu konuyla ilgili Ege üniversitesinde çalışmalar yapılmış ve raporlar olumlu çıkmıştır. ilgilenen arkadaşlara bu yazıyı mail atabilirim. Şu anda birçok firma kullanmakta. Yemek maliyetlerini bu işlemden sonra ciddi aşağıya çektiğini göreceksiniz. iyi çalışmalar.

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

Bu konu hatta dağıtıcısı Yılmaz Gıda firması ile birlikte basında yer aldı. Fakat yaklaşımlar oldukça olumsuz.

Ege Üniversitesi'nden çıkan sonuçlara göre toplam polar madde -ki bu yağın karsinojenik oranı hakkında bilgi verebilir- uygun görünüyor.

Özellikle gıda mühendislerinin bu konuya karşı olduğundan bahsediliyor. Fakat kimyasalın kullanımı sonucu yağda oluşan olumsuz değişimlerle ilgili yapılmış bir çalışma ve sayısal veri yok.

Kafam karıştı

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri