Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Pastanede çalişan gida mühendisi var mi?

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Standart Cevap: Pastanede çalişan gida mühendisi var mi?

Tekrardan merhaba, sizin için şartlar arkanızda patronunuz olmadan biraz zor gibi o yüzden patronunuza biraz daha farklı bir bakış açısıyla gidin bu seferde, personel çıkartmanın çözüm olmadığını yerine gelecek personelinde eğitimsiz olacağından aynı problemleri yaşıyacağınızı dile getirin. Ancak bu personel için ufak uyarıcı düzenlemeler yapılması gerektiğini ve bunun yazıya dökülmesi halinde personel tarafından ciddiye alınacağını ve sorunun biraz daha kabullenilebilir hale geleceğini anlatın. Benim fikrim bu yollardan ayrılmayın ve hiçbir personelle ikili diyalog halinde tartışmayın emin olun saygı duyacaklardır.
    Nuran AYDEMİR ve Busra Timur bunu beğendiler.

Yeni Üye

Mesajları
    24
    Konuları
    5
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Alperen Bey cevap için teşekkür ederim.Patronum destekliyor sağolsun ama ben artık şikayet makinesi gibi olmaktan yoruldum. O sebepten farklı yapabileceğim bişey var mı diye sormuştum. Yani sakallarını kesmesini söylediğim halde sakallı geliyorsa ceza tarzı bişey mi uygulanmalı? İşten çıkarılmayacaklarından emin oldukları için rahat davranıyolar.

Yeni Üye pallidus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    33
    Konuları
    7
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    105
    Harcanan
    6
    Kalan
    99

Merhabalar, öncelikle Alperen Bey "Kullanılan plastikler eski gıda kaplarıysa ve temizlik esnasında deterjanlı su vs. olarak kullanıyorsa bu ciddi bir sıkıntıdır işletme kapanmasına sebep olabilir. " bunu biraz açıklayabilirmisiniz tam anlayamadım. Eğer Elemanların işten çıkartılma gibi korkuları yoksa belirli aralıklarla eğitim verip eğitimde olması gerekenleri söyleyerek, eğitime katılanlardan imza aldığınızda konu başlıkları belli eğitimi almış ve siz sorumluluğunu aşmış olacaksınız. Kurallara hala uyulmuyorsa tutanak tutabilirsiniz. Daha da olmuyorsa patronunuza durumu yazılı olarak bildirip bu durumdan doğabilecek sorunlar için sorumluluğu üstlenmediğinizi belirtirsiniz. Eğitime katılma durumunda tüm personelin hijyen eğitimi zorunlu hale getirildi, o konuda da patrona baskı yapabilirsiniz. Sonuç olarak söz uçar yazı kalır. Siz yazılı şekilde patronla iletişime geçin ve asla onun karşısında alçalmayın, olması gereken bu ben uyarımı yaptım sorumluluk artık bana ait değil diyebilirsin. Bu durumda işten çıkartılabilme ihtimalin var ama tersi de işleyebilir. Bir de en önemlisi taviz vermeyerek mesleki açıdan bakış açılarının Gıda Mühendislerine karşı değişmesini sağlayabiliriz. Bu şartlarda iş her yerde işsiz kalırım diye korkun olmasın. Ama terlik dolabı hijyen paspası yaptırabliyorsan işletmenin senin beklentilerini karşılayabilecek yapıda olduğu da anlaşılıyor. Sadece işin ciddiyetini göstermek gerek.
    BLACKEAGLE-BJK ve Busra Timur bunu beğendiler.

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Örneğin, işletme yemekhanesinde kullanılan 10 kg'lık yoğurt kovası boşaldıktan sonra hala içerisinde gıda içerdiğini belirten etiket veya bilgiler mevcut durumdayken kovayı deterjan saklamak ya da temizlik yaparken deterjanlı suyu bu kapta muhafaza etmek için kullanmak sıkıntılı bir durumdur. Normal şartlar altında bu uygulama cezai işleme sebebiyet verebilir.

Yeni Üye pallidus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    33
    Konuları
    7
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    105
    Harcanan
    6
    Kalan
    99

Mm anladım teşekkürler bilgiler için.

Yeni Üye

Mesajları
    12
    Konuları
    5
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Alıntı tstk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhaba yeni bir soruyla karşınızdayım daha önce kurallara uylmadığı zaman tutanak tutulabilir demişti Alperen Bey. Ancak bu pek mümkün değil. Patronun vazgeçemeyeceği bir eleman. Patron içeride düzen işlesin istiyor. Benden de malumat istiyor ama şikayet makinesi gibi hissediyorum kendimi bu seferde.Patrona aksettirmeden çözmek istiyorum birazda ustadan kaynaklanan bi otorite boşluğu var.Onu kapatmak istiyorum. Kurallara uymadıkları zaman başka ne yapılabilir. Orjinal uygulamaları olan var mı?

merhabalar.Öncelikle sizi çok iyi anlıyorum. Her yeni başlayanların iç sızısıdır bu durum.öncelikli olarak sizin ciddi tavır sergilemenizin yanında kesinlikle iş veren de arkanızda olmalı aksi halde sizin sadece söylediklerinizde kalır bu durumu kabullenemez içiniz daralır ve en sonunda olduğu kadar prensibi vucudunuzu kaplamasıyla işinizi sevmemeye başlarsınız. Yöneticiliğin siyasetten tek farkı oy almamanızdır . sivri yapıda ve karakterdeki ustaların kuralların uyması adına en önemli yöntem zamana yayarak onun psikolojisini çok iyi anlamak,mezihetlerini yüzüne vurarak(yağ çekme ama saygı duyma sınırında ) her istediğinizi yaptırırsınız.ben bunu tecrube ettim.

Yeni Üye levent_orgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    6
    Konuları
    5
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

İşimiz raporlamak olduğu için kendinizi şikayet ediyormuş gibi hissetmeyin.Zaten uygunsuzlukları bulmak için çalışmaktayız.Tüm personellere eğtim verildikten sonra,uymaları gereken kurallar listesi hazırlanıp, imzalatılarak çözüme ulaşabilirsiniz. Eğer burdaki herhangi bir kurala uymaz iseler, personelle alakalı tutanak yazmanız çok daha rahat olacaktır.
    Elemanla yaşadığınız sorun nedir? Elemanların size işlerinin düşeceği bir durum var mı?(İzin istemek, yada sipariş verilirken onların işlerini rahatlatma adına sizin yapabileceğiniz bir durum olabilir)

Yeni Üye

Mesajları
    24
    Konuları
    5
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

İzin hariç bütün işlere ben destek oluyorum. Personelin koyduğumuz kurallara uymaması problem olan.

snm
    snm çevrimdışı
    Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

merhaba arkadaşlar
    ben kimya mezunuyum ve bir unlu mamüller işyerinde istihdamı zorunlu personel olarak çalışmaya başladım. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum işyeri sahibide bilmiyor tabiki.Gıda mühendisi olmadığım için sıkıntı çekiyorum. Neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim neleri yapmamalıyım ... bu işi bana anlatabilecek öğretebilecek , beni bilgilendirebilecek tecrübelere ihtiyacım var lütfen yardım edin .eğitim dosyaları dökümanlar şemalar hepsi çok lazım örnek olabilecek herşeye ihtiyacım var teşekkürler

snm
    snm çevrimdışı
    Yeni Üye

Mesajları
    2
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Alıntı snm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    ben kimya mezunuyum ve bir unlu mamüller işyerinde istihdamı zorunlu personel olarak çalışmaya başladım. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum işyeri sahibide bilmiyor tabiki.Gıda mühendisi olmadığım için sıkıntı çekiyorum. Neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim neleri yapmamalıyım ... bu işi bana anlatabilecek öğretebilecek , beni bilgilendirebilecek tecrübelere ihtiyacım var lütfen yardım edin .eğitim dosyaları dökümanlar şemalar hepsi çok lazım örnek olabilecek herşeye ihtiyacım var teşekkürler
    kimse yok muuuu

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon