Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Onursal Üye Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    845
    Konuları
    161
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    0
    Kalan
    1956

Standart Sınavsız İkinci Üniversite (yardım)

Merhaba arkadaşlar. Bugun sınavsız ikinci üniversite kayıtları başladı. Bende kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama hangi bölümü okusam bir türlü karar veremiyorum. Gıda mühendisliği mesleğine katkı olarak yani kendimi farklı bir alanda gelişmek için iyi bir şans olarak görüyorum. Ayrıca ikinci bir meslek olarak düşünebileceğim bir bölüm olsun istiyorum. İşletme okusam bana faydası elbette olacaktır ama çok fazla işletme mezunu var ve boşta. Sadece bana verdiği bilgiler karım olcak ve paraya olan olcak.
    Sağlık kurumları işletmeciliğini düşünüyorum bankacılık ve sigortacılığı düşünüyorum en çok bu ikisi arasında gidip geliyorum. Ayrıca okusammı okumassammı onda da kararsızım. Derslerini etkiler(gıda müh) diyorlar okuyup ne yapçan diyorlar. Nette bu bölümlerle ilgili yorumları okumaktan yoruldum bi olumsuzluk var hepsinde. o yuzden kararsızım.
    Sizin yorumlarınızı bekliyorum. Çevrenizde bu bölümleri okuyanlar varmı? Mesleklerini yapabiliyorlarmı? Bu bölüm mezunlarına nasıl bakılıyor? Benim en baş mesleğin gıda müh olacak ama 2. bir bileziğimde olsa fena olmaz diye düşünüyorum o yüzden bu kadar üsteliyorum haftalardır araştırmaktan yoruldum karar veremiyorum bir türlü. Yardımlarınız yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ...

Ayrıca tavsiye ettiğiniz başka bölümler varsa onlarıda yazarsanız sevinirim.

Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Standart Cevap: Sınavsız İkinci Üniversite (yardım)

İşletme yüksek lisansı yapan arkdadaşlarım var. Ama üretim ağırlıklı çalışmayı düşünüyorsanız çok gerekli değil bence. Ben dış ticaret bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum.

Yeni Üye AKBABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    36
    Konuları
    23
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    705
    Harcanan
    0
    Kalan
    705

Ben Dış Ticaret 2.sınıf öğrencisiyim bu yıl...yıl sonu mezunum inşallah

Lisans Üye rosemant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    264
    Konuları
    68
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    791
    Harcanan
    0
    Kalan
    791

Ben okul zamanında başlamıştım ame pek ilgilenemedim çünkü okul hayatında o kadar çok şeyle ilgileniyordum ki dans,tiyatro, diksiyon ve sunum gibi okul klupleri nedeniyle devam etmedim.Devam edenlerinde derslerini etkilemedi. Bu sene yeniden başlamayı düşünüyorum. Benim tercihim işletme yönünde. Dış ticaret 2 yıllık bir bölüm devam etmek istediğinizde yine işletme fakültesinden 3. sınıfa başlıyorsunuz. Bu nedenle en baştan işletme okumak bana daha mantıklı geliyor. İşletmenin dersleri içerisinde dış ticaretle ilgili dersler zaten var.

Lisans Üye Fooder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    347
    Konuları
    21
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    470
    Harcanan
    0
    Kalan
    470

Merhabalar..bende işletme bölümünü okudum ayrıca üniversitedeyken,derslerime herhangi bir etkisi olmamıştı bazı alan dersleri hariç hemen hepsini kolaylıkla yapabilirsin.işletmeyi okuyorken de aynen bende acaba yararı olacak mı diye düşünüyordum,tam anlamıyla olmasa da gerçekten faydası oluyor,hem yaptığınız bir iş başvurusunda size artı puan sağlıyor,hemde çalıştığınız sektörde eğer yönetimle de uğraşıyorsanız mutlaka faydası oluyor,hem yapılan işler hakkında yorum yapabiliyorsun hemde kendini ispatlaman daha kolay oluyor.diğer bölümler hakkında tam bir bilgim yok ama hangisi olursa olsun sana mutlaka fayda sağlıyacaktır..

Lisans Üye sonkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    439
    Konuları
    167
    Eklentileri
    34
    Kredisi
    1802
    Harcanan
    0
    Kalan
    1802

Arrow Cevap: Sınavsız İkinci Üniversite (yardım)

Arkadaşlar, bi ara bende araştırdım bu konuyu, sektördeki büyüklerime danıştığımda devlet diplomadan sayıyor ama özel sektör için hiç bir kıymeti yok diyorlar. Aslında işin gerçeği devlet de pek kıymet vermiyor. Duyduğuma göre Açık öğretim mezunu arkadaşları A kadrolara sınavı kazansalar bile atamıyorlar, mülakatta eliyorlar, ancak sıradan düz memur olabiliyorlar ve yükselmeleri torpilsiz zormuş maalesef. Maddi güçleri ve boş vakitleri olan arkadaşlar okusunlar tabi. Çünkü sınıfı geçemezseniz bile yıllık harcını yatırmak zorundasınız. Bunlar madalyonun diğer yüzü, haberiniz olsun arkadaşlar...

Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Biraz amaca göre değişir. Mesleğinize ek bilgiler olsun diye okumak istiyorsanız açıköğretimde iyi bir seçenek. Şu an dış ticaret kursuna giden bir arkdaşım var ve iyi para ödüyor Bence diplonmadan daha önemlisi sizin kendinizi iş verene ne derecede anlatabildiğiniz ve işi yapabilme gücünüz. Diplomanın niteliği bir yere kadar diye düşünüyorum.

Onursal Üye Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    845
    Konuları
    161
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    0
    Kalan
    1956

Yorumlar için teşekkürler.
    Dış ticaret veya işletme oku diyorsunuz anladıgım kadarıyla?

Lisans Üye

Mesajları
    257
    Konuları
    36
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    111
    Harcanan
    0
    Kalan
    111

ben 2. üniversite olarak açıköğretim tarım okudum ve bu sene mezun oldum .Çokda memnun oldum iyiki okumuşum dedim gıda da okurken görmediğim bir çokşeyi tarımda gördüm diyebilirim ama çok zorlandım çunku hiçbir yardımcı kitabı yok deli gibi ders çalıştım yanı . ayrıca diplomada heryerde geçiyor . ziraat teknikeri olarak devlet alıyor şu anda hem gıda hem de ziraat teknikeriyim bugun itibari ile de tarımdan dgs ile işletme fakultesine geçiş yaptım . 3. sınıf hazırlıktan başlıyorum . 3 yıl sonra okulum bittiğinde hocam benı yuksek lisans için yanına alacak. o yuzden içiniz rahat olsun diploma diplomadır. Özel sektörde her ne kadar geçmiyor densede ben şahsen işveren olsam açıköğreim mezunlarını alırdım özellikle . çünkü bitirmek gerçekten çok zor çlaışmadan biraz zor biter açıköğretim . Zaten o yuzden genelde kimse bitiremiyor. ayrıca okuduğunuz için işyeri takdir ediyor bugune kadara ben hep faydasını gördum ama tercih sizin tabiki

Ar. Gör. tuanabelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    1194
    Konuları
    308
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1177
    Harcanan
    0
    Kalan
    1177

didemcim bende 3.sınıft başlamıştım açıköğretim işletmeye, okuması gerçekten okadar kolay değil herkes sallayıp geçiyorum diyor ama o sallamayla geçenler nasıl geçiyor merak ediyorum çalışmadan anlamadan geçemiyorsun malesef, sallamayla geçeceksem zaten niye okuyorum bi faydası olmıcaktır sonuçta sırf okumak için okumak olur herhalde, ama gözündede fazla büyütme yardımcı kitaplarla test kitaplarıyla takviye edebileceğin birçok imkan var, okuman bence senin yararına olur, neden diye sorarsan benim şuanki çalıştığım yere iş görüşmesine gittiğimde patron takdir etmişti beni maşallah ne azimlisin die aynı anda ikinci üniversiteye başlamak okadar kolay değildir diye,yani herzaman senin için bir artıdır,öğrenciyken yapabildiğini yap bence çalışmaya başladığında ders çalışmaya bile vaktin olmuyo çünkü

Sayfa 1/3 123 SonSon