Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    7
    Konuları
    5
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    0
    Kalan
    205

Standart Cevap: Sınavsız İkinci Üniversite (yardım)

arkadaşım ben de kayıt oldum.Bölüm olarak da işletmeyi seçtim.Bu senin ileriye dönük planlarına bağlı.Eğer çalışacağın firma da yöneticilik konumuna yükselöeyi istiyorsan ya da bir gıda fabriksında müdür olmak gibi bir hedefin varsa bu senin yükselmende kolaylık sağlar.Ayrıca işletme bilgisi olan bir gıda mühendisi küçük işletmeler de bence tercih aşamasında sadece gıda mühendisi ünvanına sahip olan arkadaşları saf dışı edecektir.

Yeni Üye sensewitch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    2
    Kalan
    220

ben de açıköğretim işletme mezunuyum. Gıda mühendisliği 2. sınıfta başlamıştım 2007 yılında mezun oldum. Sistemli bir çalışmayla yapabilirsin ama sallıyarak geçilmiyor. İş görüşmelerinde etkisi olmuştur sanırım. Ne yapabiliyorsan yap derim ben iş hayatında zor oluyor böyle şeyler. Özet kitaplarla çalışmanı tavsiye ederim diğerleri çok ayrıntı içeriyor ve çok zaman ayırman gerekiyor ki gıda mühendisliği bölümünde böyle bir şansın olmuyor. Yardım istersen ben burdayım özelden de mesaj atabilirsin ) başarılar

Lisans Üye pttszey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Ben Halkla İlişkiler okudum. Hep içimde kalmıştı. İyi de oldu. Bu şekilde gıda firmalarında insan kaynaklarında da yer edinebilirsin, pazarlamada da (:
    Rakamlarla aram iyi diyorsan, yabancı dilin de varsa Dış Ticaret de güzel bir bölüm. Bildiğin gibi gıda ithalatı çok önem kazandı son yıllarda.
    Sana tavsiyem; 2 senelik bölümleri tercih et. Çünkü zaten kolay bir bölümde okumuyorsun, AÖF'nin vize zamanı tam senin final dönemlerine denk gelecek!!!
    Kolay gelsin.

Onursal Üye Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    845
    Konuları
    161
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    0
    Kalan
    1956

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu sene süre geçti harcı yatıramadım inşallah seneye okumayı düşünüyorum. Bende 2 yıllık bir bölüm düşünüyordum. Sağlık kurumları işletmeciliğini düşündüm hem işletme var hemde sağlığın gıdayla alakalı olabiliceğini düşündüm ayrıca 2. bir meslek olarak ta düşünebilirim. Ama fikrim değişebilir tabi hayırlısı. Halka ilişkiler pazarlama onlarda güzel bölümler
    Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız benm için çok değerli.

Yeni Üye berfin58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    45
    Konuları
    15
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    483
    Harcanan
    0
    Kalan
    483

neden kendi bölümlerinizde yeteneklerinizi ve bilgilerinizi geliştirmenin yerine 2. bir üniv.düşüncesiyle zaman harcıyorsunuz ki,devletin kadrosu olayı nerdeyse öldü artık bunları umut etmek bile hem zaman kaybı hemde maddi kayıp ,öğrencilerin umutları sayesinde maddiyat olarak kral gibi yaşıyorlar buda bir gerçek :(
    özel sektör çalışanların sayısı kadroluyu geçti artık.bir şekilde bir yerlerden başlamaktan başka bir çarede yok zaten.zamanla maddiyat olara ta iyi bir yere geliniyor pekala ama kendinizi geliştirmeniz gerek gıda sektörü fazlaca geniş bir sektör bitmek bilmeyen araştırmalara v.s. gerektiriyor.bence zaman kaybı yeterince o mesleklerde mezun var.elinizde olan sadece bir diploma olur örnekleri çok istisnaları saymayın ama ( torpili iii olanları yani )

Lisans Üye rosemant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    264
    Konuları
    68
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    791
    Harcanan
    0
    Kalan
    791

İyi güzelde zaten birer diploma sahibiyiz 2. si olsa ne kaybımız olur? İlla gıda müh. kalacaksınız diye birşey yok. Bugün bir fabrikada üretim sorumlusu olursunuz 10 yıl sonra hem üretim hem işletme bilince fabrika müdürü olursunuz!
    Bence hiç fena olmaz
    Bu arada eklemek isterim hayatın karşımıza neler çıkaracağı hiç belli olmaz cebinizde ne kadar çok kartınız olursa oyunu oynamak o kadar kolay olur derim ben

Yeni Üye aliment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    26
    Konuları
    17
    Eklentileri
    12
    Kredisi
    605
    Harcanan
    0
    Kalan
    605

Rosemant şefim, ben berfin arkadaşıma katılıyorum, fabrika müdürü olmak için işletme (hemde açıköğretim) bitirmeye gerek yok, zaten bişey öğrenmek imkansız ve pek değeri olmuyormuş açık diplomanın. bence de böyle şeylerle zaman harcamaya gerek yok.

Yeni Üye berfin58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    45
    Konuları
    15
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    483
    Harcanan
    0
    Kalan
    483

tşk ederim alimnet..sanırım siz halen farkında değilsiniz dünyadaki gidişlerin.şuanda gıda müh.mezunu olmuş,yada kimya mezunu olmuş arkadaşlarım var ve ikinci bir diplomada almış olanlar var ama bunların ardına düşüpte zamandan kaybettiklerinizi nereye saklıyorsnz.iyi güzel düşünüyrsnz ama tek pencereden hesaplar yapmayın bence türkiyenin her bir köşesinde artık sayfa sayfa kartlar yada diplomalar değil herkes tecrübeye bakıyor.mezuniyetinin bir yerde olmuş olması yetiyor onlar için.tüm iiş veren daha önce nerede çalıştınız diye soru yöneltir.kaç okul bitirdiniz diye değil.onun yerine dil öğrenin derim en azından cv de çok çok değerli yer edinecektir.zaten siz işletmede çok ii kariyer yapınca müdüriyete gelmekte zorluk çekmezsiniz.sizi orayada getirirler.herkes sorumlulukları yükleyecek çalışan arıyor zaten tabiki son karar size kalmış ama şunuda unutmayın kaybettiğiniz zaman alehinize işliyor.bir an önce iyi kötü bir yerlerde çalışmaya başlayın derim.isterseniz çalışırkende birşeyler yaparsnz.açıköğrtm.den devam edersnz

Yeni Üye ank_gm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    81
    Konuları
    31
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    355
    Harcanan
    6
    Kalan
    349

merhaba arkadaşlar .sınavsız ikinci üniversite olarak hangi bölümleri okuyabiliyoruz acaba ,tam olarak bilginiz var mı?

Lisans Üye pttszey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Hangisini istersen (:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon