Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    11
    Konuları
    7
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    0
    Kalan
    205

Standart Cevap: Sınavsız İkinci Üniversite (yardım)

arkadaşlar bende bu aralar arayış içindeyim
    ben size şunu sormak istiyorum gıda müh. diyetisyen olabilir mi olursa nasıl
    birde meslek daha vardı ismi hatırlayamıyorum şöyleydi ama içki ve benzeri ürünlerin tadına bakıp kalitesi ölçüyorduk yaa )
    o meslege ismi neydi nasıl bu işin içine girebilirim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim hemde çok

Onursal Üye Figen YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2125
    Konuları
    317
    Eklentileri
    58
    Kredisi
    3081
    Harcanan
    0
    Kalan
    3081

Degüstatörlük Bir ara benim de hayalimde vardı bu iş, araştırmıştım da, bunun için ciddi bir eğitim almanız gerekiyor, ben 4 yıl önce yani üniversitedeyken TSE ve TÜRKAK tan yetkili bazı kişilerin telefon numaralarını falan almıştım hocamdan, yine ulaşabilirsem bilgilendiririm sizi. Daha sonra üstüne düşmedim bu işin bazı nedenlerden dolayı çokta detaylı bilgim yok yani açıkcası... (ne cümle kurmuşum beeehh )

Diyetisyenlik konusuna gelince aşağıdaki linki bir inceleyin derim:

http://www.forumfood.net/showthread.php?t=7208
    Figen YÜCE
    T.C. Pamukkale Üniversitesi
    Öğretim Görevlisi

Lisans Üye pttszey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    346
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Gıda Mühendisleri diyetisyen olamaz. Yüksek lisans da yapsan olamazsın. Sen mühendissin çünkü

Yeni Üye

Mesajları
    11
    Konuları
    7
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    0
    Kalan
    205

cvb için saolun arkadaşlar
    özellikle figen hnm size teşükür ediyorum daha fazl bilgi ulaşırbilirseniz sevirim
    ama güzel anlatım yasak kelime kullanmadan
    bi bu şarap degüstatörleri iş bulabiliyor mı ki?

Onursal Üye Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    845
    Konuları
    161
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    0
    Kalan
    1956

Merhaba arkadaşlar..
    Aradan bir sene geçti ve yine ben açıköğretimde napsam diye düşünüyorum.
    İşletme okumak iyi hoşta çok fazla işletme okuyan var. Birde kamu yönetimi aklımı karıştırıyor. Yönetici olmak sanki kamu yönetiminden geçiyor gibi geliyor kulağa
    Ben şunu merak ediyorum. Kpss de alımlar nasıldır bu bölümlerde?
    Gıda sektöründe alım yok denecek kdr az. Olmadı okudugum ikinci bölümden girerim diyorum kpss ye hayat ne getirir belli olmaz.
    İşletme kamu yönetimi bunlar kpss de aynı kefeye giriyor sanırım. İibf olarak geçiyor hepsi. Araştırdım ama net bilgi bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa bilgilendirirse memnun olurum.
    Kamu yönetimi ve işletme hangisinde kpss de alım daha fazla?

Lisans Üye laktoz_nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    265
    Konuları
    61
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    334
    Harcanan
    0
    Kalan
    334

hayatımızı kpss ye bağladılar artık olmazsa olmaz gibi herkes bir arayış içerisinde bende senin yaşadığın sorunların yani kararsızlıkların hepsini yaşıyorum hatta geçen yıl karar veremedıgım için aöf okuyamadım bu yılda son güne kadr bekliyorum bizim bölüm de alım olmadığı için malum
    ben işletme mezunu daha çok rastladım ilanlarda kimi işletme oku bölüme uygun diyor kimi herkez işletme mezunu diyor ama hangisi ağır basarsa onu oku bence ben de 2 şık arasındayım kafayı yiyeceğim
    Fikirler ölmez

ozi
    ozi çevrimdışı
    Yüksek Lisans Üye ozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    509
    Konuları
    76
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    705
    Harcanan
    0
    Kalan
    705

Merhabalar
    Eğer 2 yıllık bir bölümden mezun ise kişinin yapacağı en güzel şey DGS ile 4 yıllık bölümden mezun olmaktır (gıda mühendisliği gibi)
    Eğer 4 yıllık bir bölümden mezun ise kişinin yapacağı en güzel şey (ki okumaya devam etmek istiyorsa) MBA yapmaktır.
    Bugün hala iş görüşmelerinde önünüze engel olarak çıkan şeyler belli.TECRÜBE ve YABANCI DİL.Tecrübeyi kazanmak için bir an evvel sektöre atılmak gerekiyor.Yabancı dil için ise bir şeyler yapmadıysanız (hala okuyan yada yeni bitiren arkadaşlar için diyorum)bir an evvel bir şeyler yapın.

AÇık ögretimden bir şey okumak isteyen arkadaşlara ben okumayın diyorum açık öğretim işletmeyi 2. sınıfta bırakmış biri olarak ingilizceniz yoksa kursa gidin.Master yapın yada en güzeli bir an evvel işe girmeye çalışın derim ben

Lisans Üye laktoz_nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    265
    Konuları
    61
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    334
    Harcanan
    0
    Kalan
    334

çok güzel diyorsunda bazı şeyler istemenin dışında gelişiyor kendi adıma söyleyeyim dgs yi istiyorum ama olmuyo ingilizceyi kursla falan hallediyorumda hayırlısı bakalım umarım her şey gönlümüzce olur
    Fikirler ölmez

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

ben, okulu sevmeyen biri olarak bir an önce iş hayatına atılın derim.nasıl okuttular beni hayret
    erkekler mutlaka önce askere gitmeli.askerlik insana çok şey katıyor.mürekkep yalamış halimle 8 ayda 4 defa kavga ettim ve hiç hesapta olmayan bir sürü şey başıma geldi.onlar başınıza geldiğinde çaresizsiniz.sivil hayattaki gibi ben oynamıyorum demek yok.
    eroinmanı da orda, gerizekalısı da,serserisi de, vatan haini de... sözde bunlar orda vatan evladı ve askerdeler.
    öyle bir insan çeşitliliği var ki insan ve durum yönetmenin türlerini ve inceliklerini öğrenmeye başlıyorsunuz.
    okumakla yöneticilik vasfı kazanılmaz.yöneticilik kesinlikle doğuştan gelen özelliklerle ilgili bir şey.
    işletme ya da kamu okudunuz diye size çok ayrı gözle bakacaklarını da sanmam.kuru ezber dersleriyle ancak başınızı şişirebilirsiniz.
    erkeklerin kafalarında hayatı ertelemek için master dahil çeşitli senaryolar hep vardır.en büyük eksiğiniz tecrübe.mutfağa bir an önce girmeye ve eksiklerinizi kapamaya çalışın.eliniz ekmek tutsun.
    daha sonra ilgi duyduğunuz ya da mesleğinizde ya da yapmakta olduğunuz işinizde merak sardığınız ya da sizi yükselticek bir konu ile ilgili master yapabilirsiniz ama neye merak sarıcak neyi geliştiriceksiniz neden zevk alıyorsunuz şu anda?
    bunların cevaplarını bilmiyorsunuz.cevapları iş hayatında alıp eğitiminize öyle devam edin.

Yeni Üye

Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

bence işletme okumanı tavsiye ederim ilerde gıdayla ilgili mutlaka faydasını görürsün

Sayfa 3/3 İlkİlk 123