Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
32 sonuçtan 31 ile 32 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    10
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: sorumlu yöneticilik adı altında diploma kiralama

Arkadaşlar şu an Türkiye'deki sistem suistimale açık bir sistem malesef. Ne kadar biz burada bas bas bağırsakta maaşını firmanın verdiği sorumlu yöneticilik uygulamasının çok nadir örnekler dışında başarılı olmayacağı görüşündeyim.
    Avrupa'da uygulanan sistem çok farklı, sorumlu yöneticilik adı altında görev yapan kişi direkt devlete bağlı ve o kişinin ücretini işletmeler devlete ödüyor. Böyle olunca da sorunlu yöneticilik konumundaki kişi kontrollerini yaptığı firmaya bir bağımlılık duymuyor.

Benim arkadaşımın başına gelen bir hadise; bir entegre et tesisinde imhası gerekli bir hastalık (hangi hastalık olduğunu hatırlayamıyorum) gören veteriner hekim arkadaşım, patronun "hayvanların parasını cebinden vereceksen imha ettir" sözüne karşılık işini bıraktı. Ancak işletme sahibi için problem değil zira diplomasını kiralayacağı birisini kolaylıkla bulabiliyor. Ben "satılmış insanlar" diyorum bunlara. 3 kuruş para uğruna mesleki itibarını, onurunu ve halk sağlığını satmış insanlar.
    Malesef durum çok acı...

Ön Lisans Üye küpşeker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    113
    Konuları
    8
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: Cvp: sorumlu yöneticilik adı altında diploma kiralama

Alıntı bayraktar28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. bu gerekli yada değil bir şekilde bir yerden para alıp bir yere vereceksinki döngü sağlansın işsizlik bir nebze olsun azalsın
    2. bence gerekli çünkü adamlar daha el yıkamasını bilmiyor .... yada ellerini hiç yıkamıyor .. bizde sabahları gidip pasta poğaça alıyoruz ..
    3. Bu saydıklarımdan hangisi yanlış ::):)

kısaca eğitim şart ama hakkını vererek bazıları gibi saatte değil :)
    şu varki staj yaptığın yerde bizzat görüp karşılaşıyosun bir tek kişinin değiştirmeye çalışacağı bir şey değil bu . personelin-genel müdürün-ve artık en yetkili kimse gıda mühendisi ya da gıda teknikeri ortak iş birliği ve iyileştirmeye çalışma çabaları sonucunda gerçekleşceğine inanıyorum. sen anlt anlat genel mudurun bu konu hakkında her hangi bir yaptırımı söz konusu değilse (ki bilinçli olmak ve eğitim şart arkadasın dediği gibi) boşa kürek çekmek ne kadaar acı günlerini verip yorgun düşmek. eğiitmli ve istekli personel olması lazım .lazımda lazımda zor şartlar valla çalışan arkadaslara Allah kolaylık versin.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234