Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Ön Lisans Üye aspergillus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Standart Sorumlu yöneticilik sözleşmesi

Arkadaşlar ben çalıştığım firmada 8 ayı bitirdikten sonra başka bi projeye müdür olarak gönderildim. Artık ordaki işin başında sadece bi tekniker kaldı ben hiç ilgilenemiyorum. Sözleşme sürem dolunca diplomamı geri çekmek istiyorum. Kabul ederlerse bu yeni projede çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum. Süre dolunca ne yapmak gerekiyor. İlla karşılıklımı notere gitmek gerekir yoksa tarım köy işlerine bildirince yeterllimi. Sözleşmeyi yenileme nasıl oluyor. Bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

Lisans Üye rosemant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    264
    Konuları
    68
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    791
    Harcanan
    0
    Kalan
    791

Standart Cevap: Sorumlu yöneticilik sözleşmesi

Aynı firmada sorumlu yönetici olarak devam etmeniz için sadece notere gidip sözleşmeyi yenilemeniz gerekmektedir. Burada ücret min. oda taban ücreti olmalıdır. Daha sonra odaya bildirip orumlu yöneticilik 1. vizesini yaptırırsınız.
    Eğer firmada sorumlu yöneticiliği süre sonunda bırakacaksanız durumu TKİB bildirmeniz yeterlidir.

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Bilgi için teşekkür ederim

Onursal Üye phryne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    488
    Konuları
    36
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    572
    Harcanan
    0
    Kalan
    572

sözleşmenizi ne şekilde yaptığınıza bağlı, maddeyi tam hatırlamamakla birlikte "fesh edilmediği taktirde sözleşme devam edecektir" gibi bir ibare olabiliyor. sözleşmenizi tekrar iyice bir inceleyip öyle bir madde olup olmadığını kontrol edin. o madde varsa yenilemeye gerek yok diye biliyorum.

fesh etmeniz durumunda da noterden fesh ettiğinize ilişkin belgeyi tarım ve köy işleri bakanlığına bildirneniz gerekiyor.

Yeni Üye

Mesajları
    18
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

sözleşmenin bitiş tarihini beklemedende fesh işemini yapabilirsiniz tarım il müdürlüğüne de durumu bildirirsiniz ama iş veren bu duruma sıcak bakmayacaktır sizin durumunuzdan yararlanıp tek maaşla iki işi hallediyor olmak işlerine gelen bir durum nede olsa

Mesajları
    129
    Konuları
    32
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Aslında durum bu tabiki. Bir yandan diplomam kullanılırken bende farklı bir projenin müdürlüğünü yapıyorum Onlar bu durumun devamını istiyecekler. Ya çıkmak zorunda kalacam ya da bi şekilde anlaşmak

Yeni Üye

Mesajları
    28
    Konuları
    9
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

benim sorum su sözleşmede eğer sorumlu yönetici görevini yerine getirmesinin engellendiği durumlarda sorumlu yönetici sözleşmeyi tek taraflı fesh edebilir yazıyor.ama bunu nasıl kanıtlanacağı belirtilmemiş yani sözlü olarak söylendiği durumda kabul ediliyor mu?nasıl bir prosedür izlenmelidir.

Lisans Üye laktoz_nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    265
    Konuları
    61
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    334
    Harcanan
    0
    Kalan
    334

Alıntı burtos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sorum su sözleşmede eğer sorumlu yönetici görevini yerine getirmesinin engellendiği durumlarda sorumlu yönetici sözleşmeyi tek taraflı fesh edebilir yazıyor.ama bunu nasıl kanıtlanacağı belirtilmemiş yani sözlü olarak söylendiği durumda kabul ediliyor mu?nasıl bir prosedür izlenmelidir.
    sorduğunuzla biraz alakalı sanrım başımdan geçen bir durumu söyleyeyim önceki işyerimden maaşımı almakta zorlanıyordum ve tarım il müdürlüğüne gidip sözleşmeyi fes etmek istediğimi söyledim onlarda banadilekçe yazmamı söylediler. dilekçe yazdım çeşitli sebeplerden dolayı sorumlu yöneticilik görevimden çekilmek istiyorum yazdım yani ne sebebin ne olduğunu bile belirtmedim. fes etme gerekçem buda olabilrdi ama değildi
    Fikirler ölmez

Yeni Üye

Mesajları
    28
    Konuları
    9
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255

Alıntı laktoz_nur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorduğunuzla biraz alakalı sanrım başımdan geçen bir durumu söyleyeyim önceki işyerimden maaşımı almakta zorlanıyordum ve tarım il müdürlüğüne gidip sözleşmeyi fes etmek istediğimi söyledim onlarda banadilekçe yazmamı söylediler. dilekçe yazdım çeşitli sebeplerden dolayı sorumlu yöneticilik görevimden çekilmek istiyorum yazdım yani ne sebebin ne olduğunu bile belirtmedim. fes etme gerekçem buda olabilrdi ama değildi
    pekala sızın dılekcenızden sonra ne oldu. sozleşmenız dırek fesh olmadı heralde ne kadar bı zaman gectı .dılekceden sonra neler oldu acaba notere gıdıp feshle ılgılı herhangı bır ıslem yaptınız mı?

Lisans Üye laktoz_nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    265
    Konuları
    61
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    334
    Harcanan
    0
    Kalan
    334

hayır notere gitmedim gitmeye de gerek yok sadece bulunduğum yerdeki tarım il müdürlüğüne gidip söylediğim yani onların bana söylediği şekilde dilekçe yazdım. sorumlu yöneticinin işi bırakmadan bir ay önce işletmeye haber vermesi gibi bir durum olduğu için dilekçeyi yazdığım günden itibaren 1 ay yine orada çalışıyo görünüyorsun bu süre içinde sigortanıda yatırmak zorunda tabi bu çok zor bir ihtimal çünkü çalışırken bile düzgün yatmayan sigorta işten ayrılırken yatarmı orası yoruma açık bir ay sonra işyeriyle ilişiğiniz kesiliyor ve başka bir yerle sözleşme yapılabiliyor
    Fikirler ölmez

Sayfa 1/2 12 SonSon