4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    78
    Konuları
    56
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    455
    Harcanan
    0
    Kalan
    455

Standart Su şişeleme tesisi için ISO 22000 yardım

merhabalar. Su şişeleme tesisimiz için ISO 22000 form, plan, talimat ve prosedurleri gerekmektedir.su, soda, gazlı içeçek ve meyve suları üretim tesislerinin ISO22000 sistemini de uyarlayabiliriz. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Standart Cevap: Su şişeleme tesisi için ISO 22000 yardım

Merhaba,

Bu konu bahanesiyle genel bir yorum yapmak isterim. vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','
    ',' Bir işletmeye ait olan form, plan talimat ','vb',' şeyler o işletmenin ihtyaçlarına göre yapılır. aynı sektörde çalışsanız bile dökümanlar size uymayacaktır. Size uymayan dökümanların kullanılması ise sistemin işletmenizde çalışmamasın ve personel tarafından kabul edilmemesine neden olacaktır. Ayrıca çok büyük bir ihtimalle size gereksiz dökümantasyon yükü getirecektir.')
    Ortak kullanabileceğiniz şeyler sadece prosedürlerdir. onları bile kendi personel ve kurumsal yapınıza göre revize etmeniz gerekir.
    O yüzden nacizane önerim. bu konuda ya iyi bir eğitim alın çalışmalara devam edin ya da bu konuda dışarıdan destek alın...
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Yeni Üye sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    78
    Konuları
    56
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    455
    Harcanan
    0
    Kalan
    455

merhabalar sayın pelikli;
    öncelikle genel bir değerlendirme yaptığınız için teşekkürler.
    danışmanlık yaptığınızdan dolayı böyle genel değerlendirmeler size bir artı kazandıracağını zannediyorsanız yanılırsınız... zaten bu yardım talebimiz uyarlayabileceğimiz bir sistemdi. danışmak istediğiniz bir konu olursa yardımcı olabilirim.

Onursal Üye Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    2729
    Konuları
    384
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    0
    Kalan
    3608

Sayın Yılmaz,
    Mesaj profilimdeki mesaj syıma ve o mesajların içeriğine bakarsanız benim burada ne kadar eski olduğumu görürsünüz.
    Profilimden mesajların içeriklerinide görebilirsiniz.
    Kısaca size şöyle özetleyebilirim...
    Ben bu sitede kalite yönetimi ve gıda güvenliği sistemlerini arkadaşlarımızın öğrenmesi (ezbere hareket etmemesi veya kopyala yapıştır sistemleri uygulamamaları) için hiçbir bilgi mi saklamadan, onlarla her zaman için paylaştım. Yaklaşık 2 aydır danışmanlık işiyle uğraşmama rağmen hala aynı fikrimi savunuyorum.
    İyi bir eğitimle bu sistemleri kendileri kurup uygulayabilirler.
    Ama bu sistemler öyle kopyala yapıştır yaparak veya başkaların formunu kullanrak olmaz. Siz kendi işleyişinizi ISO'nun istediği hale geitrerek yaşayan ve firmanıza fayda sağlayacak bir sistem kurmanız gerekiyor.
    bu eğitimlerine katkıda bulunmak içinde burada sürekli fikir paylaşımı yapıyoruz. hatta elime geçen ve aklıma gelen ve ancak paralı eğitimlerde alabielcekleri bilgileri burada paylaşmak konusunda hiçbir zaman tereddüt duymadım.
    Bu sitedeki paylaştığımız bütün kalite ve gıda güvenliği konularında bu konuyu (kopyala yapıştır sistemlere olan karşıtlığımızı) bıkmadan usanmadan vurguluyoruz ve vurgulamaya devam edeceğiz.
    Bu sitenin kuruluş ve yaşama felsefesi bilgini paylaştıkça çoğalacağının kanıtlanmasıdır...
    Lütfen birilerini birşeyler ile suçlamadan onca o konu veya kişi hakkında bilgi saihib olun...
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın...
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”