Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Süte KOSTİK atılması

Yeni Üye

Mesajları
    4
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Cevap: Süte KOSTİK atılması

1986 yılında patronla bu yüzden kavga edip istifa etmiştim. hala değişen bir şey yokmuş. o zamanlar bilimsel olarak süte 40 hile tesbit edilebilirse süt ticareti yapanlar 41 hile bilir derdik.
    jassejasse bunu beğendi.

Lisans Üye Abdulkadir Durmuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    480
    Konuları
    111
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    785
    Harcanan
    5
    Kalan
    780

arkadaşlar ben şu kadar diyeyim. Böyle bildiğiniz firmaları maille Belediyelere şikayet edebilirsiniz. En azından istanbul'da varsa mutlaka Büyükşehir belediyesine şikayet maili gönderin.
    Konuyu nasıl olduysa göremedim önceden. çok şaşırdım. yoksa daha önceden üzerine düşerdim konunun.

Yeni Üye

Mesajları
    17
    Konuları
    10
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    455
    Harcanan
    0
    Kalan
    455

Sevgili arkadaşlar ben bahsi geçen P ile başlayan firmanın uygulaması hakkında bilgi sahibiyim. Bazı arkadaşlar duyumlar üzerine konuşarak süte kostik katılabiliyor olabileceğini söylemiş. Böyle herkese açık bir platformda bu tarz duyumlar üzerine konuşmak o firmanın ismini karalayacağı gibi onu zanlı durumuna da düşürmektedir. Bahsi geçen firma asla insan sağlığını hiçe sayacak bi girişimde ne önceden bulunmuştur ne de şuanda bulunmaktadır. Konu hakkında yorum yapılırken 3. şahısların daha dikkatli olmaları gerektiğine inanıyorum. P. Süt Süt alımlarının çoğunu kendi desteklediği, kontorülünü ve denetimini sürekli olarak yaptığı çiftliklerden, kalan kısmını ise kooperatiflere bağlı olan yine bizzat desteklediği, denetimlerini sıklıkla ani baskınlar şeklinde yaptığı süt toplama merkezlerinden yapmaktadır. Toplanan veya sağılan süt fabrikaya gelmeden önce antibiyotik testinden aflatoksin testine kadar ve geldikten sonra yine aynı testler titizlikle tekrarlandıktan sonra işletmeye alınır ve işlenir. Anlayacağınız gibi süte herhangi bir hile yapılmış olması durumunda o süt iade edilir ve çiftlik sahibi veya süt toplama merkezine sütünü veren kişi zararlı duruma düşer. Sütün Ph sının düşük gelmesi P sütün değil süt sahibinin problemidir, bu aşamada insan sağlığını da bir kenara bıraksanız bile süte kostik katılarak ph sının yükseltilmesi firmaya hiçbişey kazandırmayacaktır. Çünkü firmanın süt bulamama dolayısıyla işleyemeyip para kazanamama gibi bi derdi yoktur, saygılarımla

Yeni Üye by_gıda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    25
    Konuları
    11
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    1
    Kalan
    304

Arkadaşlar özellikle bunu toplayıcılar yapıyor. Fabrika zihniyeti sağlamsa bunun kontrolünü yapıyor. Benim sormak istediğim nokta kostik kontrolünde gelişmiş bir metot var mı yoksa hala alkol ve rosalik asit mi kullanılıyor?

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

valla biz habire süt iade ediyoruz ama olayın önünü alamıyoruz. illa kostik atacak diye bir şey yok.genelde soda atıyorlar.
    makinelerini temizlemeyen köylüler yuzunden sağılan süt, 1-2 saatte ekşiyecek hale gelebiliyor.bu ne iğrençliktir.her sene durum daha kötü oluyor.
    geçmişte elle sağım ve kara sığırlar varken hiçbir sıkıntı yoktu.kitaba bakarsan kara sığırlara habire çamur atar, somatik hücresi şöyledir böyledir derler..
    oysa bu yeni nesil genetiği bozuk hayvanların verdiğine, süt bile dememek lazım.üstüne kalitesiz yemleme, makinelerin pisliği de eklenince sütler turşu gibi oluyor.
    toplayıcılar ya da merkez, bazen de köylünün kendisi iade gelmesin diye soda atıyor.
    sektörün tam kalbinde biri olarak bizim asitlik düşüklüğü ya da yüksekliği sebebiyle iade ettiğimiz sütleri ismi lazım olmadık büyük fabrikaların aldığını gayet iyi biliyorum o yuzden şu denetim bu denetim yapılıyo laflarını bi geçin bakalım...
    o denetimleri sürekli yapabilecek, her bir süt müşterisine, her gün yöneltebilecek zamana ve temiz niyete sahip misin? tabi ki hayır.balans tanktan-soğutma tankından uydurmasyon kontrollerle kompozit bir şeyi çözümlemek imkansız.

soda-kostik konusunda phmetre de size yardımcı olacaktır. rosalik asitli test, uyduruk bir test. genelde sıkıntılı sonuçlar veriyor.
    Konu solway tarafından (13-04-2013 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.
    Sinan COSKUN ve oneraltinsoy bunu beğendiler.

Mesajları
    25
    Konuları
    11
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    1
    Kalan
    304

pH metre ile nasıl yapacaksın ki zaten adam ph yı dengelemek için kostik katıyor. Türkiye şartlarında bunun kontrol metodu yok mu yani?

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

o konuların ince ayrıntılarına girersem bunları okuyan sahtekarlara da yol yöntem göstermiş olurum.o yuzden gırmıyorum.bu işin handikapı.

Mesajları
    25
    Konuları
    11
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    1
    Kalan
    304

Solway o halde bana özel mesaj olarak atabilirsin. Bende süt işletmesinde çalışıyorum ve bu tip sıkıntılar yaşıyorum.

Yeni Üye KarameL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    9
    Konuları
    2
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Bu Sektörün içine girince daha neler göreceğim bakalım ..
    ~~ Tüketi HakLarını Sonuna Kadar Savunuyoruz Hele de GIDAYSA ~~

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

bişey yazacaksam siteye yazıyorum.özele değil.
    Sinan COSKUN ve jassejasse bunu beğendiler.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon