9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen solway
  • 1 gönderen solway
  • 1 gönderen hi_axy07
  • 1 gönderen solway

Konu: YARDIM : Tebliğ ve yönetmeliklere aykırı davranan tedarikçiler için yaptırımlar

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    229
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Question YARDIM : Tebliğ ve yönetmeliklere aykırı davranan tedarikçiler için yaptırımlar

Merhabalar;
    Et tedariğinde çalıştığımız bir firma son birkaç sevkiyattır tahta paletle ürün getiriyor.Ürünler vakumlu ve ayrı karton kolisinde.Birde araç dezenfeksiyon belgelerinde plaka kısmını özellikle doldurmuyorlar.Bende bununla ilgili sıkıntılarımı satınalma,exe.chef ve üst yönetim ile paylaştım ancak maalsesef bugün sonuç yine aynı.Ve üst yönetimin kararı ile kavga dövüş ürünler alındı.Aynı konu birkaç defa tekrar edincede haliyle konu büyüyüp sinirler geriliyor.
    Bende sevkiyat koşulları ile ilgili olarak bir rapor hazırlamak istiyorum.Bu raporu tebliğ,yönetmelik,cezai işlemler,potansiyel riskler konu başlıkları altında çok da uzatmadan özet,anlaşılabilir bir şekilde hazırlamak istiyorum.Yani nokta atışı,herkesin anlayabileceği bir dilde ve satınalma-üst yönetimi caydırıcı cümlelerle de süslemek istiyorum .
    ( çok mu sey istiyorum )

Netice olarak yardımlarınızı bekliyorum.Neler ekleyebilirim bu rapora.?

Satınalma sayesinde işimden olmazsam Adım otelde arızaya çıktı sayesinde

Help ! Help !

Teşekkürler..
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

Standart Cevap: YARDIM : Tebliğ ve yönetmeliklere aykırı davranan tedarikçiler için yaptırımla

rapora benden selam ekleyebilirsin. ayıp ediyorlar;P
    BLACKEAGLE-BJK bunu beğendi.

Mesajları
    229
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Standart Cevap: YARDIM : Tebliğ ve yönetmeliklere aykırı davranan tedarikçiler için yaptırımla

Bıktım zaten en çok et tedarikçileri sıkıntı çıkarıyor.Yok etleri sert olur,yok araç uygunsuz olur.. bide sevkiyat şoförlerinin ukalalıkları var ki ona hiç girmiyorum."biz ne firmalara et veriyoruz bi siz sıkıntı çıkarıyorsunuz.. " vs
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

döf açınca sorun mu cıkarıyo yönetim.

Mesajları
    229
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

maalesef DÖF e fırsat kalmıyo.. Alalım bu seferde acil falan filan deniliyo alınıyor.. Satın almamıza göre "bu tahta palet mevzularına falan bence pek takılmayalım" düşüncesi herkese empoze ediliyor anladığım.. o yüzden bende gardımı sağlam alayım istiyorum..
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

patron ya da yönetim, kendisi tüm kurallara uymadığı sürece firmada atılan adımlar hep yarım kalır. raporlar filan hikaye olur. patrona ayar verip kendi kendini bunaltmaktansa, etçiye pislik yapmalısın

Yüksek Lisans Üye hi_axy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    572
    Konuları
    104
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Firmayı Alo 174'e şikayet et. ayrıca Bulunduğun yerdeki Gıda Tarım Müdürlüğünede olayı bizzat aktar. Daha ilerisi Firmanın fabrikası bulunduğun il sınırları içerisinde ise bir tedarikçi ziyaretine git. ve bu denetimde bol bol resim çek.
    ve bu resimleri yönetime sun. işte o zaman yönetim Gıda Mühendisinin ne demek istediğini daha iyi anlamış olur.

Sana tavsiyem sana ürün getiren Şöförle falan hiç muhatap olma. ara fabrikayı fabrikadaki mesul müdürle falan muhatap ol.
    Belki o zaman tedarikçi firma akıllanır.

Mesajları
    229
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Alıntı hi_axy07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firmayı Alo 174'e şikayet et. ayrıca Bulunduğun yerdeki Gıda Tarım Müdürlüğünede olayı bizzat aktar. Daha ilerisi Firmanın fabrikası bulunduğun il sınırları içerisinde ise bir tedarikçi ziyaretine git. ve bu denetimde bol bol resim çek.
    ve bu resimleri yönetime sun. işte o zaman yönetim Gıda Mühendisinin ne demek istediğini daha iyi anlamış olur.

Sana tavsiyem sana ürün getiren Şöförle falan hiç muhatap olma. ara fabrikayı fabrikadaki mesul müdürle falan muhatap ol.
    Belki o zaman tedarikçi firma akıllanır.
    valla benim aklımda olan da aslında öncelikle 174 hattı ama direk çalıştığım yer üzerinden böyle bir şikayet nasıl olur bilemedim.Bu et firması zincir marketlere de tedarik yapan bir firma... bunun gibi çok denk geliyor elbette o da var. bazıları araçtan ürünü bile indirmeden geri gidiyor.O kadar sorumsuz firmalar varki.alt tarafı 10 ad. ürün getirecek bazen yarısının stt . geçik oluyor.. anlatmakla bitmez bunlar ama yontmakta zor bir yerde..
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

benım pislikten kastım da alo gıdaydı. isim vermek zorunda değilsin, yap ihbarın. 15 gundu sanırım suresi, gidip orayı basmak zorundalar. dosya açık kalıyo sistemlerinde yoksa. koskoca devletin kompüteri açık kalsın, olacak şiy mi?