Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Yeni mezun oldum fikirlerinizi merak ediyorum

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

Standart Cevap: Yeni mezun oldum fikirlerinizi merak ediyorum

sanayiyi bitirdi devletin eğitim politikası. işçi bulamıyoruz. işçi bulmak için kaç tane kontağıma haber saldığımı bilsen inanamazsın. ilan da vardı gecen gune kadar ama başvuru yok. üniversiteliye ise ihtiyaç yok maalesef. belki kendini yetiştirmek isteyen tekniker, işçinin çalışmasına yardım etmesi şartıyla düşünülebilir.hoş onun için de bir üniversite hocasına haber etmiştik ama tık yok.bizim insan gitgide işe yaramaz bir hale geliyor.herkesin komutan olmayı istediği, cebine 3 kuruş girdimi iş bıraktığı, yeteneksiz, üretemeyen insan yığınları haline geliyoruz. böyle toplumların geleceği parlak değildir.
    phryne bunu beğendi.

Onursal Üye phryne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    488
    Konuları
    36
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    572
    Harcanan
    0
    Kalan
    572

Standart Cevap: Yeni mezun oldum fikirlerinizi merak ediyorum

konu eskiymiş ama yazmazsam çatlayabilirim...
    hepimizin tonla anısı vardır yeni mezun olduğu zamana ilişkin =)

bir kere baştan şunu kabul etmek lazım bence; iş çok eğlenceli birşey olsa üstüne para vermezlerdi =)

yeni mezun olduğum zamanlarda tonlarca ilana başvurdum bir tanesi bile dönmemişti. en sonunda bir tane catering firmasının kapısına gidip bana iş verin la demiştim. saolsunlar, depoda mal kabul sorumlusu olarak işe almışlardı =)

ilk başladığım dönemde et sıcaklığını ölçeceğim, termometreyi saplayamıyordum. zamanla herşey oluyor. hiç telaşlanmamak lazım.

zaten işte piştikçe en önemli şey öğreniliyor; insan ilişkisi... zaten bir taraftan üstü, bir taraftan altı idare etme becerisi kazanılınca hayat kolaylaşıyor.

ama şimdiki aklım olsa hiç cateringe bulaşmazdım belki de... bilemiyorum tabi...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12