6 sonuçtan 1 ile 6 arası
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen alperen ekinci
  • 1 gönderen alperen ekinci
  • 1 gönderen solway
  • 1 gönderen BLACKEAGLE-BJK

Konu: Yumurta sevkiyat sıcaklığı

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    223
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Question Yumurta sevkiyat sıcaklığı

arkadaşlar merhaba;
    Yumurta tedariği yaptığımız firmanın sevkiyat koşulları ile ilgili kafamda soru işaretleri var.Yumurta kolisi üzerinde "saklama koşulları +5 ile +12 derece arasındadır.Satın aldıktan sonra buzdolabında muhafaza ediniz"vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','',' ibaresi mevcut.Bizim tedarik sonrası saklama koşullarını karşılayan bir yumurta depomuz mevcut.Ancak havaların ısınması ile beraber sevkiyat araçlarında istenilen sıcaklıkları yakalamıyoruz.kaldıki araçlar çoğunlukla soğutmasız olarak geliyor yada gelenlerde de yüksek dereceleri ölçüyoruz. yumurta Tebliğinde de bununla ilgili muhafaza ve sevkiyat koşulları ile ilgili net bir cümle yok.Firmaya daha önce malzeme kabul şartlarımızı içeren bir mail atmıştım.Kendileri şartları biliyor.Sonraki sevkiyatların iade edileceğini bildirdim.Ancak tebliğlerde bu konuya açıklık getirebilecek bir nokta varsa paylaşabilirseniz sevinirim.Birde aynı araçta pastane ','vb','. imalathanelere satılan shrinksiz,kolisiz tamamen açıkta sadece kartona konmuş yumurtalar da olabiliyor.Bununla ilgili görüşleriniz nedir?')

Teşekkürler..
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Standart Cevap: Yumurta sevkiyat sıcaklığı

Siz kendi standartlarınızı firmaya bildirmişsiniz. Bence hemen bir döf açın ve firmadan konuyla ilgili yazı isteyin gelen cevaba göre tedarikçi değerlendirme formunuzu doldurur düzeltici yada önleyici faliyetlerden hangisi gerçekleşecekse yazar ve dosyayı kapatırsınız.
    BLACKEAGLE-BJK bunu beğendi.

Mesajları
    223
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Alıntı alperen ekinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz kendi standartlarınızı firmaya bildirmişsiniz. Bence hemen bir döf açın ve firmadan konuyla ilgili yazı isteyin gelen cevaba göre tedarikçi değerlendirme formunuzu doldurur düzeltici yada önleyici faliyetlerden hangisi gerçekleşecekse yazar ve dosyayı kapatırsınız.
    vbseo_seo_replace_callback('vb','vBulletin','','Birde aynı araçta pastane ','vb','. imalathanelere satılan shrinksiz,kolisiz tamamen açıkta sadece kartona konmuş yumurtalar da olabiliyor.Bununla ilgili görüşleriniz nedir?')
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Onursal Üye

Mesajları
    94
    Konuları
    6
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    218
    Harcanan
    0
    Kalan
    218

Çapraz bulaşma riski elbette ki var ancak sizin yumurtalarınız muhtemelen kolili geliyordur. depolamanızı kolili yapmayacağınız için sıkıntı yaratabileceğini düşünmüyorum. Ancak bu durumuda öneri olarak dile getirebilirsiniz.

Onursal Üye solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    0
    Kalan
    276

kabuğu kırık mı o açıktaki yumurtaların.dikkat edin bakalım. bence öyle de satarlar. daha ucuz. hatta bir defa denk glmşti. bir vakfn öğrenci yurduna kabuğu kırık yumurta bağışlandığını gördüm. bu arada titizliğiniz süper.her işi düzgün yapmaya calışıyosnuz. özellikle mal kabulü. bir karakartala bu yakışırdı.bişeyy olmazz filan diyen bir patrona ya da zalım bir ustaya denk gelmezseniz, çiçeği burnunda bir çalışan olarak baya faydanız olur işletmeye.
    benim kendi görüşüm, yumurtanın hiç soğutulmaması. cunku soğuk zincirin kırılmaması lazım.kac defa el değiştiriyor.zincir kırıldı mı bilemeyiz. sıcaklıktaki sapmalar yumurtayı bozar. cunku kabuğu garip. belli koşullarda geçirgen hale geliyor.

Mesajları
    223
    Konuları
    46
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    170
    Harcanan
    0
    Kalan
    170

Öncelikle teşekkürler...Gerçi pek çiçeği burnundalık kalmadı,ben işimi her zaman garantiye almaya çalışıyorum sadece

Tebliğlerdede sıcaklığın tercihen yapılması vurgulanmış zaten ama insan güvenemiyor haliyle.Birde adamlara daha önce şartlarınızı bildirmişsiniz adamlar sizi takmıyor.Böyle olunca da daha çok bileniyor insan yumurtalar kırıkmıydı şimdi tam hatırlayamıyorum ve evet biz ürünleri kolili alıyoruz,ancak koliden çıkarıp muhafaza ediyoruz.
    herkese teşekkürler yardımlar için..

alperen ekinci bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"