2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: 120

yelly çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.04.2007 Son online zamanı: 01.04.2011

Mesajları
    1401
    Konuları
    632
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    280
    Harcanan
    0
    Kalan
    280

Standart 120

Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
    Yönetmen: Murat Saraçoğlu
    Oyuncular: Cansel Elçin, Özge Özberk, Burak Sergen, Demir Karahan
    Senaryo: Özhan Eren
    Görüntü Yön: Mustafa Kuşçu
    Tür: Dram-Tarih
    Yapım Yılı: 2007
    Ülke: Türkiye
    Dağıtımcı: Özen Film

Filmin Konusu

Van.. 1914 Haziran …

O günler, ülkemizin büyük toprak kayıpları ve milyonlarca insanımızın da büyük perişanlıklar yaşamasına neden olan Balkan Harbi’nden henüz kurtulduğumuz günlerdir, yaralarımızı sarıp ülkemizi feraha çıkartmaya çalıştığımız barış günleridir.

Ancak o günler de çok sürmez, yaz aylarında Avrupa’da başlayan 1. Dünya Harbi ülkemize de sıçrar, Ruslar Doğu Anadolu’da Erzurum istikametinde taarruza geçerler. Büyük bir isyana gebe olan Van’daki Jandarma Tümeni şehirden ayrılır ve Kafkas Cephesi’nde Ruslarla ölüm – kalım mücadelesine girişir.. Aralık 1914’te Sarıkamış Harbi’nin başlamasıyla birlikte çatışmalar yoğunlaşır ve bir gün Jandarma Tümeni’nin de cephanesi tükenir..[hr]filmi yeni izleme fırsatım oldu sinemada izlediğim hiçbir filmde bukadar ağladığımı hatırlamıyorum. Vatanımızın ne zorluklarla kazanıldığını oldukça duygusal etkileyici mutlaka izlenmesi gereken bir film.

Gluten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gluten çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.02.2008 Son online zamanı: 23.06.2011

Mesajları
    94
    Konuları
    32
    Eklentileri
    11
    Kredisi
    555
    Harcanan
    0
    Kalan
    555
    bu filmde ağladığım kadar başka bir filmde ağlamadım...Sinemada izleme şansım oldu.KEsinlikle bende tavsiye ediyorum...Bu vatan çok zor şartlarda alınmış...Birde şu geldiğimiz zamana bakın...Çok üzülüyor insan çok....

Advertising

Advertising

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri