Sinemaseverler, bu hafta 4'ü yabancı 6 filmle buluşacak. İşte vizyondakiler

David Fincher imzalı Facebook'un hikayesini anlatan 'Sosyal Ağ', Altın Palmiye ödüllü 'Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor', geçen sezonun en fazla konuşulan filmi 'Paranormal Activity'nin devamı haftanın öne çıkanları...


AMCAM ÖTEKİ HAYATLARINI HATIRLIYOR

Altın Palmiye kazanan ilk Tayland filmi olan ve Cannes’da jüri başkanı olan başarılı yönetmen Tim Burton’ın "güzel, tuhaf bir rüya gibi..." sözleriyle tanımladığı Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor, spiritüel meseleleri ve rüya gibi atmosferi ile hem izleyicileri hem de eleştirmenleri büyülemiş bir yapıt.

Boonme Amca, böbrek yetmezliğinden ölmek üzeredir; taşradaki evine çekilmiş, son günlerini sevdikleri ve akrabalarıyla geçirmektedir. Bir akşam, yemek sofrasında, rahmetli karısıyla oğlunu görür. Boonme, ölmüş yakınlarıyla sohbetleri sayesinde öbür dünya hakkındaki sorularına yanıt bulabilecek midir?

SOSYAL AĞ

David Fincher'in yönettiği, Rooney Mara, Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Rashida Jones'in başrollerini paylaştığı 'Sosyal Ağ/The Social Network', Facebook'un Kurucusu Mark Zuckerberg'in hikayesini anlatıyor. Film, Arkadaş kazanmanın sanal yollarını anlatırken, sanal dünyanın kişi üzerinde bırakacağı olumsuz sonuçlara dikkat çekiyor.

Filmin konusu şöyle: 'Harvard Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcılığı dahisi Mark Zuckerberg, bilgisayarının başına oturur ve yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar. Çılgın içerikli web günlüğü ve programlama sonucunda, üniversite yurdundaki odada başlayanlar, kısa süre sonra global düzeyde bir sosyal network oluşturacak ve iletişimde devrim yaratacaktır.'

O KUL-HAYAL BİLE ETME

Adem Uğur'un yönettiği ve Ümit Çırak, Ceren Karaoğlan, Tanya Jaziri ile Sevim Sema Taşdemir'in oynadığı 'O Kul-Hayal Bile Etme'nin çekimleri kalabalık bir ekiple Gaziantep'te yapılan filmde, hiçbir efekt kullanılmaması dikkat çekiyor.

Filmde, 'Okul'dan dolayı eğitim, 'O'dan dolayı filmin ana objesi olan küçük kız çocuğu, 'Kul' ise ezilmişlik anlamı taşımasıyla filmin ana ismi oluşturuluyor. Düzenli bir işi olmayan babanın kızının hayatını kabusa çevirişini anlatan filmin konusu özetle şöyle:

'Bebeği kız doğdu diye onu kabullenemeyen bir babanın önce kızını henüz doğumunda öldürmeye kalkması, hısım ve akraba tarafından engellenir. Düzenli bir işi olmayan baba, eşinin tarlalarda gündelikçi olarak çalışarak kazandığı parayla sözde geçimini sağlamaktadır. Babasının katı kuralları ve sürekli dayakla sözde terbiye ettiğini sanması çocuk için sadece bir kabus anıdır. Okul çağına kadar ev hapsinde tutulan Ayşe, okul çağında farklı zorluklarla karşılaşır.'

AŞKA FIRSAT VER

Yann Samuell'in yönettiği, Sophie Marceau, Marton Csokas, Michel Duchaussoy, Jonathan Zaccai'nin oynadığı 'Aşka Fırsat Ver/L' Age De Raison', duygusal sinemaseverlerin sevebileceği bir konuyu içeriyor.

Çocukken hayal ettiği her şeyin büyüyünce gitmediğini gören duygusal bir kadının hikayesini anlatan filmin konusu şöyle:

'Hayatının her noktasına hakim başarılı iş kadını Margaret, 40. doğum gününde bir mektup alır ve hayatında doğru saydığı konuları sorgulamaya başlar.'

SON SAVAŞÇI

Neil Marshall'ın yönettiği epik macera filminin başrolünde Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko, Noel Clarke, David Morrissey gibi oyuncular yer alıyor.

Filmin konusu şöyle: Roma İmparatorluğu’nun fetihleri, Kuzey Britanya’da Pict’ler tarafından durdurulmuştur. Film, Pict saldırısında geriye kalan son savaşçı Quintus Dias’ın öyküsünü anlatıyor. General Virilus’un efsanevi 9. Lejyonuna katılan genç adam, Pict ırkını ve liderleri Gorlacon’ı yer yüzünden silmek için ordusuyla beraber kuzeye doğru gitmeye başlar.

PARANORMAL ACTIVITY 2

Tod Williamsx'in yönettiği, Katie Feathersto ve Gabriel Johnsonon'ın oynadığı 'Paranormal Activity 2', doğaüstü güçlerin kişiler üzeride bıraktığı duyguyu anlatıyor.

Geçen sezonun en fazla konuşulan ve düşük bütçesine rağmen gişede iyi bir başarı sağlayan filmin devamı olan 'Paranormal Activity 2' filminin konusu şöyle:

'Genç bir çiftin evinde geçen doğaüstü olayların kameraya kayıt edilmesiyle başlayan ve Blair Cadısını andıran gerçeklik duygusu, filmin kahramanları üzerinde korku psikolojisi oluşturuyor.'Bu hafta 5 film sinemaseverlerle buluşacak.