Avlanabilir asgari boyun altnda avlanan 614 kasa balığa el konuldu. Kastamonu'nun Cide ilçesinde küçük boyda avlandığı belirlenen 2 bin 800 kilogram lüfer ve 4 bin 60 kilogram lüfer bulunan iki kamyon balık, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Gıda Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince İnebolu'da durduruldu...

Avlanabilir asgari boyun altnda avlanan 614 kasa balığa el konuldu. Kastamonu'nun Cide ilçesinde küçük boyda avlandığı belirlenen 2 bin 800 kilogram lüfer ve 4 bin 60 kilogram lüfer bulunan iki kamyon balık, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Gıda Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince İnebolu'da durduruldu.Tebliğe aykırı bir şekilde avlandığı tepit edilen balıkları taşıyan iki kamyon şoförüne 960 Lira'lık para cezası uygulandı. İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, el konulan 6 bin 860 kilogram ağırlığında lüfer ile istavritin ihale yoluyla satışının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Görgülüarslan, denetimlerin aralıksız süreceğini vurgulayarak, denizlerdeki balık varlığının ve avcılığın sürekliliği için konulan kurallara uyulması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Görgülüarslan, devlet kurumlarının yanı sıra balıkçılık örgütlerinin içlerindeki çürük yumurtaların ayıklanması gerektiğini, aksi durumun denizlerin ve balıkçıların geleceğini mahvedeceğini açıklayarak bu tür olaylara izin verilmemesini sözlerine ekledi.