74 metrelik künefe yarım saatte tükendi...

Hatay'ın anavatana katılışının 74'üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen festival etkinlikleri kapsamında 74 metrelik künefe pişirildi. Uzun uğraşlar sonucu pişirilen künefe kısa sürede tükendi.
 
Hatay'ın anavatana katılışının 74.üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen 74.?üncü Antakya Festivali etkinlikleri kapsamında künefe şöleni düzenlendi. Etkinlikte bu yıl 74 metre olarak hazırlanan künefe Antakyalılar tarafından yarım saatte tüketildi. 12 saatte 20 künefe ustası tarafından hazırlanan 74 metrelik künefe için 450 kilo tel kadayıf, 300 kilo peynir, 150 kilo tereyağı, 200 kilo şeker kullanıldı. Künefe 3 bin kişiye ikram edildi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sembolik olarak hazırlanan künefeyi başarı ile çevirdi. Künefe şölenine Vali Celalettin Lekesiz; İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da katıldı. Vali Lekesiz, konuklara kendi elleriyle künefe ikramında bulundu. 74 metrelik künefeyi 12 saatlik çalışma ile hazırlayan Baba&Oğul Hatay Künefe Sahibi Mehmet Kürşat Bayraktar ise cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 metrelik künefe yapmak istediklerini söyledi.