Su Ürünleri Tanıtım Grubu, ABD ye Türk su ürünleri ihracatının 2012 yılının Ocak - Ağustos döneminde, 2011 yılının aynı dönemine göre yüzde 88 arttığını bildirdi...

Yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük gıda ithalatçıları arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri'ni ''Hedef Pazar'' olarak belirleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Boston Su Ürünleri Fuarı'ndan sonra 24-25 Eylül tarihlerinde Miami'de düzenlenen 16. Amerika Gıda ve İçecek Fuarı'na çıkartma yaptı.

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan da, Amerikalılar'ın deniz ürünlerini çok sevdiğini, özellikle hazır gıda tüketiminin çok fazla olduğunu belirtti.

Sektörel anlamda dünyanın ikinci önemli fuarı olan Boston Su Ürünleri Fuarı ile Miami'de gerçekleşen fuara katılarak başta Amerika'dan olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden gelen ziyaretçilere Türk su ürünlerini tanıttıklarını hatırlatan Kızıltan, bu fuarların Amerika Birleşik Devletleri'ndeki pazar paylarını artacağını ifade etti.