Antalya 19?uncu Milli Eğitim Şurası?nın gündemine Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek liselerinde görülen, 'Alkollü İçki ve Kokteyl Servisi' dersi oturdu.

Antalya 19?uncu Milli Eğitim Şurası?nın gündemine Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek liselerinde görülen, 'Alkollü İçki ve Kokteyl Servisi' dersi oturdu. Dersin kaldırılması teklifini sunan bulunan Eğitim-İş Sendikası?nın talebi reddedildi.

Eğitim Bir-Sen, sabahki komisyon görüşmelerinde Anadolu Otelcilik ve Turizm ve Meslek liselerinde 'Alkollü İçki ve Kokteyl Servisi' dersinin kaldırılması veya seçmeli hale getirilmesi önerisini sundu. Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgeleri grubu komisyonunda yapılan oylamada, dersin kaldırılması talebinde bulunan Eğitim-İş Sendikası?nın talebi reddedildi.

Ancak Eğitim Bir Sen, komisyonun öğleden sonraki toplantısında konuyu tekrar gündeme getirdi ve oylanmasını istedi. Bu talep büyük tartışmalara neden oldu. Bazı sendika temsilcileri toplantıyı terk etti. Eğitim Bir Sen'in önerisi gündeme alınarak oylandı ve kabul edildi.