Anuga Gıda Fuarı?nda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası sektör temsilcileri görüşmeler gerçekleştirdi.

Almanya'da düzenlenen Anuga Gıda Fuarı için Köln'e gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası gıda sektörü temsilcileri ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Almanya'nın Köln şehrine Anuga Gıda Fuarı'na katılmak için gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) gıda sektörü temsilcileri, Avrupa ile bu alanda ticaret hacminin artırılması çalışmaları kapsamında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Türkiye'nin en önemli gıda üretim merkezlerinden Bursa, Almanya pazarındaki ihracatını güçlendirmeyi hedefliyor. Bu çerçevede BTSO öncülüğünde 75 gıda sektörü temsilcisi, Anuga Gıda Fuarı öncesinde bir otelde Almanya iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

BTSO Küresel Fuar Acentesi ve Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi (Ur-Ge) kapsamında Almanya'ya gelen sektör temsilcileri, Almanya ve Avrupa'nın iş dünyası ile işbirliği yollarını aradı.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Bursa?'nın gıda alanında önemli bir tecrübeye sahip olduğunu söyledi.

"Alman halkı en çok Türk dönerini seviyor"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kuzey Ren Vestfalya Şube Başkanı Bahattin Yılmaz, Almanya'da 60 bin Türk firmasının olduğunu, bunun yüzde 50'sinin ise Kuzey Ren Vestfalya'da faaliyet gösterdiğini belirtti.