PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıda Mühendisleri Odası Anketi

rennin
09-04-2007, 19:05
TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
ODA FAALİYETLERİ VE ÜYE BEKLENTİLERİ HAKKINDA ANKET

1. Oda faaliyetlerinden haberdar olabiliyor musunuz? Oda yayınlarını izliyor musunuz?
2. Odadan beklentileriniz nelerdir?
3. Çalıştığınız işyeri ile ilgili sorunlar nelerdir?
4. Kamuda yaşanan sorunlar nelerdir? (Özel veya Oda ile ilgili)
5. Mühendislik mesleğini yürütürken yaşanan sıkıntılar ve duyulan eksikler nelerdir?
Not: Anket formunu kaydedip doldurduktan sonra merkez@gidamo.org.tr adresine göndermenizi rica ederiz.
www.gidamo.org.tr

fooden
10-04-2007, 10:54
1. Oda faaliyetlerinden haberdar olabiliyor musunuz? Oda yayınlarını izliyor musunuz?

Gıda mühendisleri odasının internet sitesinden ve temsilciliğimizden gelen e postalarla faaliyetleri takip edebiliyorum. Gıda Mühendisliği dergisi de önceden postayla şimdi de temsilcilik toplantılarında edinebiliyorum.

2. Odadan beklentileriniz nelerdir?

Tek istediğimiz gıda mühendislerine sahip çıkılması. Özellikle iş alanlarında hakkımızı korumaları. Kpss ile gıda mühendisi ihtiyacının iletilmesi. Mesleki anlamda ücretsiz seminerlerin verilmesi. Hatta mümkünse ıso kursları gibi mesleki ingilizce için eğitimlerin verilmesi.

3. Çalıştığınız işyeri ile ilgili sorunlar nelerdir?

Hem çalışanların hem de bizim üstümüzdeki kişilerin bize bu meslekte güvenmeleri ve bilgilerimize inanarak yardımcı olmaları.

4. Kamuda yaşanan sorunlar nelerdir? (Özel veya Oda ile ilgili)
Tarım il müdürlükleri gerek yardımı yapıyorlar, şu an öyle bir sıkıntı yaşamadım.

5. Mühendislik mesleğini yürütürken yaşanan sıkıntılar ve duyulan eksikler nelerdir?
Mezunların özellikle iş hayatına atılırken mesleki bilgilerinin eksik olmasından çok zorluk çekiyorlar. Değişik meslek alanlarında seminerler yapılarak daha tecrübeli kişilerden bilgi alınmalı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar sizde bu konuda odamızın bize yardımcı olmasını istiyorsanız, anketi doldurup merkeze yollayalım.

ismailakbas
19-04-2007, 11:04
yanlış hatırlamıyorsam bir ara oda yönetimi kendi arasında kavgalıydı. Bundan dolayı soğudum ama odadaki arkadaşlar sağ olsunlar işimiz olduğu zaman ilgileniyorlar.