PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kimler idealist ?

danısman
22-07-2008, 12:06
kimler meslek ahlakı için bazı şeylerden vazgeçebilir ?

kalliope
22-07-2008, 20:43
ben daha sektore atilmadim daha yeniyim ama konuyu hangi kapsamda sorduguna bagli biraz da ,,benim icin meslek ahlaki once gelir,helal olmayan hic bir seyi gozum gormez ;)

Oğuz Pelikli
23-07-2008, 16:27
konuyu çok geniş açmışsınız
daha spesifik örneklerle soruyu desteklerseniz sanırım katılım daha çok olacaktır

nagihan
24-07-2008, 03:13
işimden vazgeçtim ... yemek sektöründe çalıştım 1 yıl ve bu zman zarfında çok şeyin savaşını verdim çok şükür ki bi çokşeyi başardım ama işvereninize anlatamıyorsunuz bazı şeyleri hele ki yemek sektöründe ... sizin diplomanız lazımdır çünkü ona çok işine karıştırmaz size tamam der ama o yine bildiğini yapar... üretime girsem müdahale etmem gereken çok noktalar var sürekli sorun yaşanıyor girmesem işimi yapamıyorum... odamada oturup ay sonunu beklemek yerine işi bırakmayı tercih ettim maaşıma zam teklifi yapmasına rağmen .......

danısman
24-07-2008, 10:18
reel piyasa şartları gitgide üniversite egitimi almış bizler için bazı degerlerden vazgeçmeyi şart koşuyor . bu degerlerden geçen arkadaşlarımızda oluyor , geçmeyip savaşan arkadaşlarımızda oluyor . önemli olan bireysel çabalarla sesimizin karanlıkta kaybolmasını engellemek . bilindigi üzere bizi yakından ilgilendiren bir bakanlık olan tarım ve köyişleri bakanlıgı gıda mevzuatı ,tebligleri ve yönetmelikleriyle siyasal çerçevede diledigi gibi sonunu düşünmeden oynuyor . odalarımız derneklerimiz ve diger oluşumlar ya seyirci kalıyor yada kendi çıkarları dogrultusunda hareket ediyor . işte bu yüzden sordum bu soruyu ; acaba mesleki degerlerimize sadıkmı kalmalıyız yoksa bu uygulamalara karşımı çıkmalıyız . önce kendi açımızdan sonra genelimiz olarak düşünelim lütfen . ben ne yapılırsa yapılsın birlikte hareket edilmesini ama bu hareketi gelişen ve degişen dünya şartlarınıda unutmayarak yapmamamız gerektigini düşünüyorum . siz ne düşünüyorsunuz ?

ZeynepKübra
19-02-2009, 12:06
Bence lafta hiç kimse iş ahlakını hiçe sayıp insan sağlığını riske atmaz... Ama şöyle düşünün, insanlara çıkar ve maddi kazanç anlamında sağlıksız gıdalar sunan, raf ömrünü uzatmak albeniyi arttırmak için gıda katkı maddelerine yüklenen, mevzuatları hiçe sayıp yasa açıklarından yararlanarak bir sürü sağlıksız gıdanın formülünde etkin rol üstlenip fırsatçı işverenin maşası olan yine bizler değil miyiz? Bizler, buna meyil vermesek sadece maddi gücü olan gıdaya sadece potansiyel gelir gözüyle bakan kaç işletmeci tüm bu ürüncükleri masamıza sunabilir... İş ahlakını ve idealleri bir kez daha değerlendirmeliyiz bence...