PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahcivan Gida'nin musteri hizmetleri

hilal
24-04-2007, 21:43
Gecenlerde Bahcivan'in dil peynirinin daha paketi acilmadan buzdolabinda bozuldugunu gordum. Haftasonu idi. Musteri hizmetlerini arayip durumu bildirdim. Bana ilk is gunu geri donduler ve taa evime kadar gelip yeni peynir ve bir de hediye kasar peyniri getirdiler. Hatta bozulan peynir light oldugu icin getirdikleri iki peynir de light idi. Bu kadar duyarlilar yani. O gundur bu gundur sadik musteri olan ben hep Bahcivan kullanirim.

Akın52
24-04-2007, 21:47
teşekkürler bahcıvan gıdaya :)

Eagleking06
24-04-2007, 22:03
valla helal olsun :)

emotion_83
24-04-2007, 23:38
Bence kanmayın arkadslar.bunlar sadece goz boyamak ıcın cunku bunun gıbı maalesef bende yaptım amac sadece sıkayetcı olmamızı engellemk oluyor.eger kı sıkayetcı olunursa fırma buyuk cezalar alıyor.gelıyor urunu elınden alıyor herhngı bırsey ısptlıyamaman ıcın. kucuk hedıyelerle goz boyanıyor yanıı... hakkınızı arayın tuketıcı hakları bızden yana.
tabıı bızde uretımde yer alıoz orasıda baska bır sorun:) ama bızde dıkktlı urun uretırsek sorun klmz

hilal
25-04-2007, 21:45
Ben goz boyamak icin oldugunu zannetmiyorum. Cunku dedigin gibi biz de uretimde calisiyoruz. Kaldi ki bu sorunun uretim hatasi oldugunu soyleyemeyiz. Marketlerde bir toplu igne ucu kadar delinmis olsa ambalaj ve market sahibi dolabini kapasa gece vs boyle bir seyle karsilasmamiz cok normal. Ben bu iste bir art niyet aramiyorum.

kontrol
06-05-2007, 22:31
Ben de göz boyama amacıyla yapılmadığı kanaatindeyim. Takdir ettim doğrusu :saksak:

cagdas
06-05-2007, 22:39
arkadaşlar herkese selamlar. ben bahçıvan gıda da üretim şefi olarak çalışmaktayım. Bu tip durunmlarla arada sırada karşılaşıyoruz. sorun çoğunlukla ambalajla ilgili ve/veya satıcının soğuk zinciri bozmasından kaynaklanmaktadır. Ve denildiği gibi göz boyama falan değil, müşteri odaklı çalışma vizyonumuzdur. Herkese yorumları için teşekkürler

milkybon
07-05-2007, 09:51
ARKADAŞLAR BENDE ÜRETİMDE ÇALIŞTIĞIM DÖNEMLERDE BU TARZ SORUNLARLA ÇOK KARŞILAŞTIM VE GERÇEKTEN HER ZAMAN ÜRETİCİ SORUMLU OLMUYOR BU DURUMDAN
ZATEN GERİ ALINAN PEYNİRİN MİKROBİYEL ANALİZİ YAPILMIŞTIR ORDANDA ZATEN ÇIKAR ORTAM BULAŞMASI MI YOKSA ÜRETİMDEKİ Bİ AŞAMADAN MI KAYNAKLANDIĞI BÜYÜK İHTİMALLE
BAHÇIVAN GIDAYI TAKDİR EDİYORUZ VE UMARIZ BU ŞEKİLDE DEVAM EDER

hedjaz
08-06-2007, 12:07
Goz boyamak sanırım doğru olmaz çünkü şikayet ettiğini düşünürsek bir sonuç alman çok uzun bir süreç gerektirir. Hata depolama,dağıtım ve sunum aşamasında olmuş olabilir ama olan markaya olacağı için şirketin yaklaşımı çok yerinde olmuş. hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan özür dileyip yenisini vermişler. Bu tip firmalar yani mühendis arkadaşımızın da dediği gibi müşteri odaklı çalışan şirketler tüketici bilinci geliştikçe piyasada uzun süre ayakta kalabilirler düşüncesindeyim. Şahsen desteklenmeleri taraftarıyım.

denden
25-06-2007, 14:39
olması gereken de bu zaten,keşke tüm firmalar bu kadar duyarlı olsa

ankarafoodeng
18-07-2007, 01:00
Goz boyama oldugunu ben de sanmiyorum.Bahcivan gida bildigim kadariyla (hocalardan) titiz bir firma.
Firmalar ne kadar titiz olursa olsun, maalesef nakliye ve depolama hatalari yuzunden bu tip seyler olabiliyor.

Bir ornek vermem gerekir ise, gecen gun cok buyuk bir supermarket zincirinin bir marketinde, sabah onunden gecerken gelen sutleri indirdiklerini gordum.Magazanin giris kapisinin onune indirdiler.
ogle saatlerinde geri donerken, sut kutularının hala ayni yerde durdugunu gordum.

Yaz gunu ogle vakti gunesin altinda saatlerce bekletilen urundeki bir bozulmadan, uretici firmayi sorumlu tutmak acimasizlik olur diye dusunuyorum.

Bu super-hiper marketler gıda mühendisi istihdam etmeye basladilar.Ortalikta baya ilan goruyorum son zamanlarda.Umarim zamanla bu depolama hatalarindan kaynaklanan bozulmalarin onune gecilir.

bilenaygen
18-07-2007, 08:08
Bence de Bahçıvanın yaklaşımı çok güzel, telefon görüşmesinde hatanın taşıma, sevkiyat vs. sırasında kaynaklanabileceğini söyleyip kestirip atabilirdi. Ancak şu da doğru hiç kimse her ne sebeple olursa olsun, ürettiği ürünün şikayet konusu olmasını istemez.

Bende müşteri odaklı olmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Büyük marketlerden birinden pasta aldım, eve gittim kestik ekşi bir tat (bu arada pasta muzlu), aldım pastayı doğru markete, tabi beklediğim ilgiyi görmedim:( reyon bölümü kasaya , kasa reyona gönderdi, en son istersem başka pasta alabileceğimi söylediler, anneler günüydü tüm ürünlerin en azından o sebeple taze olabileceğini düşünmüştüm ama aldığım sonuçtan sonra başka ürün ile değişmeyi red ettim. En sonunda zorla paramı geri aldım. Böyle şeyler de oluyor yani;)

# serap #
20-09-2007, 12:59
bir cok bozulma depolama koşullarından kaynaklanıyo tabi ama bahçivanın da ambalajlama teknıklerınde bi sorun olduğunu dusunuyorum coğu ürününü özlelikle kutu peynirleri bombaj yapmıs olarak raflarda gormek mumkun,yeni gelmiş daha kolısı acılan ürünlerinde dahi bombajla karşılaşılıyo.

yaptıkları güzel bi davranıs coğu fırma bunu yapmıyo kaideye bile almıyolar tüketiciyi

albatros
26-10-2007, 21:44
bahçıvan gıdanın iyi olduğunu duymuştum.ne diyeyim bu olay üzerine gözlerim yaşardı ..;)

_aylin_
20-09-2008, 13:11
bahçıvan gıda trakyanın incisidir..bizzat kendım gıttım ve gördüm.. koşulları çok iyi..ama arad böyle problemler olabılıyor.. duyarlılıkları için teşekkürler...

ldpud03
23-10-2008, 20:29
ne kadar duyarlılarmış.tebrik ettim doğrusu

Muhendis38
23-10-2008, 23:41
Üretimin kaliteli olması kadar kaliteyi bozduğu düşünüldüğü anda kendini koruması da önemlidir. Bakın yukarıda şirket yetkilisi arkadaşımız açıklama yapmış "müşteri memnuniyeti misyonumuzdur" diye.. Biz de aynı kalitede düşünmeli tüketici memnuniyetini sağlamak için birşeyler yapmalıyız... Benim çalıştığım iş yerinde de bazen müşteri memnuniyeti anket formu faxlanıp cevap istenir. Hep ambalajdan kaynaklanan bir kaç hatadan bahsedilir. Biz de gerekli düzeltme cevabını gönderip memnuniyeti sağlama yoluna gideriz. Bir dostumun lafı vardır onu zikredeyim "MÜŞTERİ HER ZAMAN HAKLIDIR"...

sevde
10-08-2010, 12:07
bende sorumlu bir davranış olduğunu düşünüyorum. zaten şikayet edilse idi, mutlaka ellerinde şahit numuneleri vardır, onu analize yollar aklanırlardı diye tahmin ediyorum. bende bakliyat firmasındayım, zaman zaman bozulduğu oluyor. e nihayetinde bakliyat bu, yıkayıp ambalajlamıyoruz ki, eleniyor temizleniyor vs sadece.. bizde şikayetlerde aynı tutumu sergiliyoruz. müşteriye aynı şehirde ise elden ürün gönderiyor ve ondaki ürünü de alıp inceliyoruz. Başka ne yapılabilir ki?

lostmymindd
17-08-2010, 14:39
Müşteri memnuniyeti çok önemli firma bu sayede 19 post da reklamını yapmış oldu :)

tamer2620
29-06-2011, 19:21
gıda işi zor boyle oldu ise hellal