PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : site güvenliği

ayner67
10-01-2009, 15:22
merhaba ;site geçenlerde hacklendi biliyorsunuz ,bir arada erişim sağlanamadı .Özellikle hacklendiği zaman telaşlandım biraz !ciddi miktarda insanın bilgileri var burada güvenliği yeterince sağlayabiliyor musunuz merak ediyorum

Figen YÜCE
10-01-2009, 15:50
Aynur Hanım merhaba,,
Belli aralıklarla yedek alınıyor içiniz rahat olsun, forumun güvenliği ve emeklerinizin korunması için ne gerekiyorsa yapılıyor, Allah (c.c) ın izniyle dökümanlarımızda kayıp olmayacaktır inşallah.
Bu arada hacklenen bizim sitemiz değildi ama hacklenemeyiz anlamına gelmiyor tabi.

Eğer kastettiğiniz tehlike TC Kimlik Numaraları ile ilgiliyse şurayı okuyun lütfen
Sakıncaları var mı? (http://www.forumfood.net/showthread.php?t=11176)

Sizi bu konularda Sinan Bey aydınlatacaktır. ;)

muzzank
10-01-2009, 19:34
bu konuda aydılatırsanız sevirim gerçekten bu önemli bir tehlike ..

Sinan COSKUN
12-01-2009, 18:18
bu konuda aydılatırsanız sevirim gerçekten bu önemli bir tehlike ..

Merhabalar arkadaşlar. Sıkıntınızı anlayabiliyorum ancak bu konuları sıkıntı yapmanızı anlayamıyorum. Gerekli açıklamaları yapmama rağmen hala aklınızda kalan bişeyler var.
Öncelikle hacklenen site bizim değil ana server makinesi hacklendi. Yani saldırı bize değildi. ( Figen arkadaşımızın belirttiği gibi ) Saldırı bize olsaydı da ancak bütün bilgiler silinirdi veya bozarlardı, başkada yapacakları birşey yok.

Diğer taraftan aklınızda soru işareti olan TC olayı aslında sorun edilecek bir mevzu değil. Madem site hacklenirse bilgiler gider diyorsunuz, örnek vermek gerekirse GMO nun, üyesi olduğunuz cv sitelerin hepsinde bunlar mevcut, onlar bi tarafa "http://tckimlik. nvi. gov.tr/Web/" sitesinde tüm türkiyenin mevcut :)
Sizce onlar mükemmel, erişilmez sitelermi ;)

Gazete okuyorsanız arada bir kayıp ilanlarına bakın "215456413" tc nolu kimliğimi kaybettim hükümsüzdür ibaresi görürsünüz. Gördüğümden söylüyorum ;) İlgili kişinin TC sini tüm Türkiye öğrendi, tabi hackerlerde :)
İçiniz rahat olsun...

Sevgiyle kalın