PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : burger king ve müşteri memnuniyeti anlayışı

Oğuz Pelikli
19.01.2009, 15:30
Ben bundan yaklaşık 6 ay öncesine kadar burger king hastasıydım diyebiliriz. ama en son şiakyet dilekçem ve e-postamdan sonra bir daha burger king den yememeye karar verdim.
daha öncede çeşitli konularda 4-5 tane şikayet ve öneri e-postası göndermiş ve dilekçesi dolduruştum (patatesleri elle yemek zorunda kalma, kolonyalı mendil verilmemesi, hijyen durumunu ve mikrobiyal yükünün ne olduğunu bilmediğim ve rafta iç içe duran ve üzerinde özelliğini bilmediğim bir tepside yemek yemek, menude vaad edilenin dışında ürün verilmesi vb konularda) ama hiçbirisine zahmet edip ilgileniyoruz gibi bir mesaj dahi yazmadılar veya aramadılar.
bu kadar büyük bir firma, nasıl olurda bu kadar duyarsız olabilir?
eminim ki onlara bir sürü öneri veya şikayet e-postası geliyordur. bunlara en azından nezaket için otomatik bir cevaplama sistemi kurarsınız içlerinden elle tutulan ve mantıklı olanlar varsa onlarada cevap verirsiniz. bu bu kadar zor bir iş değil.
müşterinizi dikkate almazsanız o da sizi dikkate almaz...
belki benim yaptığım Don Kişot'luk ama bildiğim bir doğru varsa bedeli ne olursa olsun onu uygulamaktan kaçınmam.
tanıdığım herkese de bunu anlatıyorum. peki diyeceksiniz ki 6 aydır bunu uyguluyorsan neden şimdi yazıyorsun. o müşterisinin ne düşündüğünü umursamayan burger king gönderdiğim e-postadaki adresimi reklam göndermek için gayet güzel kullanıyor. bugün bir e-posta aldım sinirlendim ve size içimi döküp rahatlamak istedim.

shersun
19.01.2009, 21:34
para para para nasıl olsa geliyor seni cevaplasa nolur cevaplamasa nolur kazanacağı yada kaybedeceği yok çünkü kanıtlamış kendini sadece böyle düşünüyorlar amaç üretim yapmak değil ticaret para gelsinde nasıl gelirse gelsin

solway
19.01.2009, 22:15
benim de anlamadığım bir şeydir patatesi elle yemek zorunda kalmak.kenarda köşede kalmış patsoburgerciler'de bile çubuk mubuk bir şeyler veriliyor insan gibi yenilsin diye.
ustelik steakhouse gibi içinden vıcık vıcık domatesin suyu akan,soğanı filan olan urunleri de var ama bu yağlı sulu hamburger bozmasına karşılık verdikleri peçete, cami tuvaletlerinde verilenlerin kalitesinde ve adam bir adet koyuyor tepsiye.kagit israfi bu.ağzımızı elimizle de silebiliriz oysa ki. kaç tane ağaç kesiliyor o peçete için alla alla:)))

sevde
10.08.2010, 12:02
patatesleri elle yemeyi mi sorun ediyorsunuz? en azından kendi eliniz! biz defalarca burger king de çıplak elle hamburger hazırlayan çalışan görüp uyardık, üstelik ısıl işlem görmüş ürüne çıplak elle dokunuyor. sonra kola bardağına yarısına kadar buz koyarlar ve bir kaç dakika sonra buzlu su içmeye başlarsınız. tepsiler zaten felaket, asla yıkandığını görmedim en azından gün boyunca..bir de en son gittiğimizde limonata denedik ama şeker koymayı unutmuşlar =) bize çay şekeri verdiler, kendi limonatamızı kendimiz yaptık =) bana kalsa asla gitmem. arkadaş zoru etkili oluıyor çoğunlukla..

lostmymindd
17.08.2010, 14:25
Burger king'in alternatifi olmadığı için rahatlar rekabetin olmadığı yerde kaybeden hep müşteridir.

mutlu_571
18.08.2010, 11:44
burger king in kapısından içeri girmemişimdir.
memlekette (hatay/iskenderun) döner-kebap kültürü hakim olduğundan (yanında sıcak sosu ile yenilen, yöreye has lavaş ekmeği ile hazırlanan bir döner gibisi yoktur benim için yanında da şalgam veya ayran...) fastfoodu ve kültürünü sevmedim hiç.. hele bir de yemekten önce masa mezelerle fullenir ki offf...
birde envayi çeşit turşularla bezenmiş humus vardır bizim orada.. artık yumurtalı mı zeytinyağlı mı ona siz karar vereceksiniz... yanında fırından yeni çıkmış halebi ekmeği... (yalnız bu humus son zamanlarda meze olarak sunulanla karıştırılmamalı bizim humus başlı başına bir olaydır söylemedi demeyin..)
üzerine soğuk birşey mi canınız çekti.. çok hafif bir tatlı (o da bizim oralara mahsus birşeydir) bicibici yerseniz sizden âlâsı yoktur...

tabi tercih meselesi ama İskenderun'a yolunuz düşerse muhakkak deneyin çok memnun kalırsınız..

RADO
18.08.2010, 15:38
hocam ne güzel anlatmışsınız.var mı iskenderun gibisi.

solway
21.08.2010, 18:42
askerliğimi iskenderun'da yaptım.askeri bile hor görmeyen harika insanlardı.insanın yüzüne insan gibi bakıyorlar bir kere.
haftasonları çöp şiş yediğimiz kervan mıydı ali baba mıydı ismini hatırlayamadım 8 sene geçmiş:) bahçesi olan bi lokanta vardı.lezzetleri süperdi.bağlama fln çalarlardı bazen.
burger'a bir kere daha gelicek olursak:
burger'ın köftesi ve patatesi bence mc'den çok üstün olduğu için vazgeçmiyorum ama her gittiğimde elemanlara laf sokuyorum.menülere 20 lira verdim barbekü sos için 50 kuruş fark nasıl istiyosunuz demiştim en son.
hiç esnaflık yok adilerde;p

sahinim48
06.09.2010, 08:21
...döner-kebap kültürü hakim olduğundan (yanında sıcak sosu ile yenilen, yöreye has lavaş ekmeği ile hazırlanan bir döner gibisi yoktur benim için yanında da şalgam veya ayran...) fastfoodu ve kültürünü sevmedim hiç....
Fast food=kısa sürede hazırlanmış ve hızlı bir şekilde servis edilen yiyeceklere verilen isim ise;

döner,balık ekmek,ekmek arası köfte,kebap,etli ekmek,pide, vs... fast food olabilir mi?

mutlu_571
07.09.2010, 07:58
Fast food=kısa sürede hazırlanmış ve hızlı bir şekilde servis edilen yiyeceklere verilen isim ise;

döner,balık ekmek,ekmek arası köfte,kebap,etli ekmek,pide, vs... fast food olabilir mi?

Eğer fast food tanımı sizin söylediğiniz gibiyse;

valla dönerin hazırlanıp önüme gelmesi 2 dakika bile sürmüyor, ve birde eminönü'de balık ekmek -sırayı kaptırmazsanız- 30 saniyede edinilebiliyor...
bunlar bence oldukça fast food sayılır...

hi_axy07
07.09.2010, 08:34
Arkadaşlar karıştırılan bir nokta var:
fast food; hamburger türü yiyecek, Yani Yüksek Kalorili yiyeceklerin, vakit sıkıntısı olanlar için ayaküstü yenilen yiyecek demektir.
ABD’de en fazla Ölüm sebep olan, fast food. Yani Yüksek kolseterol, diyabet, kalp ve damar hastalıkları, obezite...
bazı ürnlerin kalori değerleri:
Hamburger260-360
Kızarmış patates (büyük)320-406
Ketçap (1 poşet)

23

Yani Fast-food dan kastedilen ürünlerin erken hazırlanması yanında, vakit sıkıntısı olan kişiler için yüksek kalorili gıdaları çabucak tüketmeye yöneliktir.
dolayısıyla bu kişiler dengesiz beslendiği için yukarıdaki hastalıklar meydana gelebilmektedir..

mutlu_571
07.09.2010, 09:17
Ahmet Bey ben mesajı eksik yazmışım şimdi düzelttim sağolun...

gıdadede
30.09.2010, 09:44
bana değer veren, hakettiğim parayı ve yetkileri veren firma en iyi firmadır. almayı bilin ;)