PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıdacı olmaya dair...

onder r. aka
08-02-2009, 19:11
Evet arkadaşlar ben gıda mühendisiyim.Ama bunun öncesi var, normalden biraz daha kötü gecebilecek bir düz lise hayatı kimsenin size güveninin kalmadığı bu cocuktan adam olmaz denildiği günler.Zorla biten bir lise, barajı bile geçemediğimiz bir öss sınavı pişmanlıklar v.s.
bidahike sene girilen öss sınavda yapılan kaydırmalar sonucu bilecik meslek yüksek okulu gıda teknolojisi bölümüne 34100 nüfüslu bir il mekezine izmirden kaçışla başlayan bir serüven, trene binmeden önce edilen veda sözcükleriyle beraber bir gün gıda mühendisi olmak üzere gidiyorum diye edilen yemin.2 sene sonra okul biter DGS denilen garip bir sınav ve van yüzüncü yılı 1 puanla kaçırmak.

parasızlık tekniker olarak iş bulamamk cepte 1tl ile 1 hafta gecirmek yaş20 ozaman.soğuk bir odada eski kitapcıdan hatır ve gönülle kiralanan 3 adaet yırtık ve eski DGS kitabı hırslar ve sonunda bir ağustos günü 1. tercihim olana celal bayar üni. GIDA MÜHENDİSLİĞİ bölümünü kazanmak.zor bir intibaklık ve bitirilen bir okul.imalat sorumlusu olarak girilen bir iş ve kazanılan prestij insanların hakkın olan saygıyı geri vermesi bunları burda 1-2 kelimeyle anlatamam ancak sadece bir hırs değil gerçekten sevmek lazım mesleği bazen işsiz kalıcaksınız siz doktor değilsiniz hayatın garantisi yok. Seveceksiniz kaybedilmemesi gereken itibarı siz çalıştığınız yerde bile adeta söke söke alacaksınız.bazen üretim sahasında sabahlıyacak, bazende maaşınızı tam alamayabilecek dahi olsanız eğer güveniniz tam ve yaptığınız işin bilincindeyseniz ilerisi umutlu ve başarılı günler için kendinizi geliştireceksiniz.

unutmayın emeksiz ve kolay kazanılmıs zaferler sadece geçicidir.....

saygılarımla

Önder Rıza Aka
GIDA MÜHENDİSİ

Didem SALİCİK
09-02-2009, 14:04
Hmm ibret verici bir süreç azim kararlılık ve sonunda başarı. Tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.
Biz rahat rahat okuyoruz bakalım nolcak Allah sonumuzu hayırlı etsin inşallah tüm okuyanlar azmedenler emeğinin karşılığını alır.

Saygılar gıda mühendisi adayı Didem Salicik :)

onder r. aka
12-02-2009, 22:48
Hmm ibret verici bir süreç azim kararlılık ve sonunda başarı. Tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.
Biz rahat rahat okuyoruz bakalım nolcak Allah sonumuzu hayırlı etsin inşallah tüm okuyanlar azmedenler emeğinin karşılığını alır.

Saygılar gıda mühendisi adayı Didem Salicik :)

umarım hayat size isteklerinizi hep zaferler karşılığı geri verir...

ZeynepKübra
19-02-2009, 11:14
Kocaeli Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümü öğrencisi olarak sanırım DGS dediğimiz farklı sınav sistemine bende tabi olacağım. Ben liseye gıdacı olarak başladım, inşallah meslek döngümü de gıdacı olarak tamamlar ve bir gün Bende Gıda Mühendisiyim diyebilirim. Ama maceranız azim verici...

meiko
17-08-2009, 19:52
inşallah amin

Didem SALİCİK
26-12-2009, 00:20

kalliope
26-12-2009, 11:44
Ben de CBÜ mezunuyum ,İTÜ de yüksek yapıyorum şu an..Tam ümidimi kaybettiğim bi dönemdeydim ki bu yazı ilaç gibi geldi..Teşekkürler..

ldpud03
26-12-2009, 15:03
elinize sağlık.herkesin bir hikayesi var.bunu siz dile getirmişsiniz.
hayatta başarılar...