PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden artık fazla iş ilanları yayınlanmıyor

unen
10-02-2009, 23:31
neden artık fazla iş ilanları yayınlanmıyor eskiden nerede ne var ne iş var hep online durumda idi şimdi ise 40 yılda bir ne oluyır site canlılıgını yitiriyormu acaba =)))

phryne
11-02-2009, 10:09
site değil de sektör biraz duruldu...
ister istemez global kriz gıda sektörünü de etkiliyor. hazır yemek sektörü için konuşmam gerekirse; işler eskisi gibi gitmiyor/gidemiyor. her ne kadar iş yoğunluğundaki düşüş çok çok az olsa da müşterilerimizin mali durumlarından birinci derecede biz etkileniyoruz. fabrika düşünün, adam zaten az olan maddi kaynağını hammadde alımına aktarmayı tercih ediyor, yemek firması en kötü ihtimal bırakır gider, diye düşünüyorlar.

e dolayısı ile böyle durumlarda/ortamlarda kimse bulunduğu firmadan ayrılmayı tercih etmiyor. bu riski kimse şu an göze alamıyor. firmalar da bu tuhaf ortamda minimum elemanla işi idare etmeye çalışıyorlar...

öyle işte...

unen
12-02-2009, 20:57
ok anlıyorum bıran önce canlansın diye dua edelim =))))))

assolist26
26-02-2009, 17:48
istanbulda olanlar için birçok iş ilanı var ama benim bulndğm şehir de her ne kadar gelişmiş bir şehir olsa da gıdacılara iş alanı bu krizde yok denecek gibi....

phryne
27-02-2009, 09:49
istanbul'da da çok fazla ilan yok, yani eskiden olduğu kadar çok yok. iş arıyorum, oradan biliyorum =)

ve başvuru sayısı inanılmaz düzeyde sanıyorum ki.

geçenlerde odanın sayfasında yer alan ilanı aradı arkadaşım, bir önce ki gün konan ilan için eleman ertesi gün alınmış...