PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siteyi ve yönetimi kınıyorum

tarimbilisim
10-04-2009, 08:02
Ben yıllardır web işindeyim bukadar anlamsız bir uygulama görmedim.dunden beri dossya indirmek icin girmediğimiz sekil kalmadi.ben dosya aradım zarzor bulup ekledim bazilari onaylanmadi vs.bu site niye kuruldu arkadasim insanlara hizmet etmek icinmi ozaman neden bukadr ugrastırıyorsunuz sizin bos zamanini zolabilir ama benim ve ulkemin kaybedecek zamani yook buradan aldigim dosya ile proje sunacagim ullkeme katmadeger sagliyacagim altını bronzu bırakın kardesim gercekten kendinize gelin nedir buya.paylasimi zorla yaptiriyorsunuz etik degil:!!!! egerki site hosuma giderse ve dosyam varsa paylasirim bunasil yaptirimdir.ekle dosyayı birde onay bekle.sanala ile reeli ayırt edememissiniz reelde kurallar disiplinleri kolay idare edebilirsiniz ama burasi sanal ortam hayat hızlıdır zamana karsi yarısırsınız bukadar bekleten bir siteden basari beklenemez.!!!

tarimbilisim
10-04-2009, 08:04
kendi yukledigim dosyaıdahi indiremiyorum 5 dosyam yokmu!silin lutfen zorla paylastigim bu dosyalari bende yonetimi begenmedigim icin kabul etmiyor iptal ettiriyoum kaldirin dosyalarimi lutfen!!!!

Uğur MARANGOZ
10-04-2009, 09:00
Cengiz bey merhaba,

Size dünde özel mesajla gerekli açıklamayı yaptım. Fakat bu başlıkta arka arkaya siteminizi okuyunca tekrar yazma gereği duydum.
Mesajlarında bu yapılanların etik olup olmadığını sorguluyorsunuz. Etik olmayan taraf nedir pek anlayamadım.
Sitenin kuruluş amacı paylaşım ve bu paylaşım sayesinde üyelerimize/meslektaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak. Bunu yaparkende kurallardan ve disiplinden asla ödün vermemek. Bu amaçla yola çıkılarak bazı kurallar konulmuştur. Zamanla işleyişle beraber bazı kurallarda beraberinde getirilmiştir.
Şu anki kurallar yazılı ama kısaca özetleyeyim.
İlk üyelikte TC numarası gibi bilgileri doğru yazan kişilerin üyelikleri onaylanacak.
Normal üyeler eklenti indiremeyecekler.
Altın üyelik için en az 5 tane dosyanın eklenti yapılması gerekli.
Altın üyelik için zaman kaybetmek istemeyen üyelerimiz için ise Platin üyeliği getirdik.

Burada etik olmayan kısım nedir size soruyorum. Üyelik aşamasında meslektaşlarımızdan doğru bilgi vermelerini istemek mi yoksa diğer meslektaşlara yardımcı olması açısından ellerindeki dökümanları paylaşmalarını istemek mi?

Şunu söyleyeyim. Eğer bu eklenti kuralı olmasaydı eminimki siz elinizdeki dosyaları paylaşmazdınız. Sitemizdeki bazı dökümanlar sizin işinize yaradığı için siz doküman paylaşma gereği duydunuz ve altın üye olmak istediniz. Bu bütün üyelerimiz için geçerlidir. Kimse böylesi bir kural olmasaydı zamanını harcayıp doküman paylaşmazdı. Sitede şu anki konumuna gelemezdi ve belkide size bu kadar faydalı olan doküman sitemizde paylaşılmamış olacaktı. Sizde böyle bir dökümanı sitemizde bulamayınca bir dahada uğramayacaktınız.

Aslında sitenin amacı yukarıda bahsettiğim örnekte gizli. Sen paylaşmazsan, ben paylaşmazsam, birbirimize ve seninde dediğin gibi ülkemize nasıl faydalı olabiliriz????
İnsanların bu kadar bencil oldukları bir dünyada biz insanları paylaşıma sevk ediyoruz. Kınayacak yerde taktir etmen gereklidir diye düşünüyorum.

Saygılarımla....

soolaimon
10-04-2009, 12:14
Gönüllülük esası üzerine kurulu bir sistem üzerinden para istemek ETİK değil.

tarimbilisim
10-04-2009, 12:59
başkalarının eklediği dosyaları para ile indirtmek etik degil!istemeden dosya mecbur bırakılara ile dosya ekletmek etik degil! dosya onayı için bekletmek etik degil eklediği dosya boyutu buyuk diye onaylamamak vs....

berkin arcan
10-04-2009, 13:06
Süleyman bey forumumuz kimseden zorla para istememektedir. Zamanı ve paylaşacak konuları olmayan üyelerimiz için bir alternatif oluşturduk sadece. Platin üyelikten gelen para hiçbirimizin cebine girmemektedir. Bu para tamamen forum masraflarına ayrılmıştır. Yönetim olarak her bir ferdimiz her gün forumda, kendi zamanımızdan feragat ederek sizlere mesleki anlamda bir nebze olsun yardım etmek, bir şeyleri paylaşmak için bulunuyoruz. Yukarıda uğur beyin dediği gibi paylaşım olmazsa forumda olmazdı. Platin üyelikte sadece paraya takılıp kalmanızı anlayamadım. Platin üyeliğin asıl amacı altın üyeliğe teşviktir. Altın üyelik ise paylaşıma teşviktir. Paylaşıma teşvik ise bütün üyelerimize daha fazla kaynak ve bilgi sağlamaktır. Forumumuzdan yüzlerce hatta binlerce insan yararlanmıştır ve yararlanmaya devam edecektir. Forumumuzun amacı bellidir, bu amaçtan sapılmamıştır ve sapılmayacaktır.

Abdulkadir Durmuş
10-04-2009, 13:10
Uğur arkadaşım yukarıda sitemizin işleyişi ile ilgili gayet açık ve net olarak bilgi vermiştir. Arkadaşımızın bu açıklamasından neler anladığınız noktasında tahmin yürütemiyorum ama ben forum yönetimi dışından biri olsam sistemin gayet güzel işlediğini, bilgi paylaşımı için oluşturulmuş sistemin maddi kazanç olarak sağlanmadığını, böyle bir sistem olmadığı zaman bilgilerin paylaşılmayacağını uygulama biçimine bakarak anlardım.
Nitekim kendi kanaatim böyle olduğu için benim için vazgeçilmez bir parça olmuştur.
Böyle bir sitenin tabiki maliyeti olacak. Bunu şuana kadar forumu yapan arkadaşım Sinan hiçbir zaman dile getirmemiştir. Bilgiye çok ihtiyacı olan zaman ve bilgi paylaşımı yapmayan üyelerimize platin üyelik adında cüzi bir miktar (ki bu miktar sitenin masrafı karşılayacak derecede fazla değil) karşılığında dosya indirebilme hakkı sağlanmıştır.
Bu site üzerinden hile ile bilgi almaya hatta diğer üyelere para karşılığında bilgi satmaya çalışan kişiler olmuş ve bu kişiler yönetici tarafından üyelikleri iptal edilmiştir.
Toplumumuzdaki bedavacılık zihniyetini para karşılığında değil bilgi karşılığında kırmayı hedef edilen sitemiz hakkında böyle düşünmeniz çok üzücüdür.
Sizlerin erinerek yüklemek istemediğiniz bilgiler sizin şikayet ettiğiniz "buradan aldigim dosya ile proje sunacagim ullkeme katmadeger sagliyacagim" düşüncesine ters hareket ettiğinizin farkında olsanız, diğer proje sunacak arkadaşlara ülkelerine katmadeğer kazandırmaktan alıkoymazdınız.
Bir kez daha düşünün derim. Sloganımız "bilgi paylaştıkça güzeldir". paylaşın bilgiyi güzelleştirin.

Oğuz Pelikli
10-04-2009, 13:14
Sayın Soolaimon
5 dosya paylaşıp dosyaları eklenti haline getirilen tüm arkadaşlarımız paylaşımlarına ve dosya indirmeye devam ediyor. Gönülllük esası aynen eskisi gibi devam ediyor.
Para alınmasından kastınız olan platin üyeliğe gelince:
Bunun iki temel nedeni var.
1. Sizde taktir edrsiniz ki, sitemiz sizlerin katılımı ve paylaşımları ile büyük bir aile oldu ve internetteki gıda konusunda en çeşitli ve kapsamlı bilgilere sahip bir bilgi paylaşım platformu oldu. bu platformun bugünlere gelmesinde geçmiş ve şimdiki yönetimdeki arkadaşlarımızın emekleri yadsınamaz. Her zaman ciddi, seviyeli ve güvenilir bi rortam yaratmak için uğraştık. İnsnaların öteki sitelerdeki emeklerini ve paylaşımlarının boşa gitmemesi için çaba harcadık. bunun için ilk adım olarak Türkiyedeki birçok forumun aksine forum için kullanılan sitenin yazılımı sahte değil, bedeli ödenmiş orjinal versiyonudur. Bir süre sonra sitede rapidshare, speedyshare, dosya.cc gibi siteler üzerinden yapılan paylaşımların silindiği ve insnaların emeklerini boşa gittiği, yenilemek için kısıtlı olan zamanlarını bir daha ayırmak zorunda olduklarını görüp, siteye ait olan alanı büyütüp, eklentileri sitenin sayfasına yüklemeye başladık. Bu çalışmaları da Sinan Çoşkun arkadaşımız hepsini çalışmayan bir GIda Mühendisi olarak kendisi karşıladı. Sizde kabul edersiniz ki, bu çalışmaların deva etmesi ve daha da gelişebilmesi için bir şekilde kaynak yaratılması gerekiyordu.
2. Bu kaynak nasıl yaratılır diye düşünrken bazı üyelerimizden gelen " siteniz çok güzel ama benim dosya paylaşacak zamanım yok, bunun yerine belirli bir ücret karşılığı üye olamaz mıyız? talepleri üzerine Platin Üyelik uygulamasına geçilmiştir.
Platin üyelik kesinlikle zorunlu bir uygulama değildir. Seçim tamamen üyelerimize aittir ister dosya paylaşır altın üye olur, isterse ücretiyle platin üye olur.
Umarım açıklamalrın aydınlatıcı olmuştur.
Saygılarımızla

soolaimon
11-04-2009, 07:58
Sayın Soolaimon
5 dosya paylaşıp dosyaları eklenti haline getirilen tüm arkadaşlarımız paylaşımlarına ve dosya indirmeye devam ediyor. Gönülllük esası aynen eskisi gibi devam ediyor.
Para alınmasından kastınız olan platin üyeliğe gelince:
Bunun iki temel nedeni var.
1. Sizde taktir edrsiniz ki, sitemiz sizlerin katılımı ve paylaşımları ile büyük bir aile oldu ve internetteki gıda konusunda en çeşitli ve kapsamlı bilgilere sahip bir bilgi paylaşım platformu oldu. bu platformun bugünlere gelmesinde geçmiş ve şimdiki yönetimdeki arkadaşlarımızın emekleri yadsınamaz. Her zaman ciddi, seviyeli ve güvenilir bi rortam yaratmak için uğraştık. İnsnaların öteki sitelerdeki emeklerini ve paylaşımlarının boşa gitmemesi için çaba harcadık. bunun için ilk adım olarak Türkiyedeki birçok forumun aksine forum için kullanılan sitenin yazılımı sahte değil, bedeli ödenmiş orjinal versiyonudur. Bir süre sonra sitede rapidshare, speedyshare, dosya.cc gibi siteler üzerinden yapılan paylaşımların silindiği ve insnaların emeklerini boşa gittiği, yenilemek için kısıtlı olan zamanlarını bir daha ayırmak zorunda olduklarını görüp, siteye ait olan alanı büyütüp, eklentileri sitenin sayfasına yüklemeye başladık. Bu çalışmaları da Sinan Çoşkun arkadaşımız hepsini çalışmayan bir GIda Mühendisi olarak kendisi karşıladı. Sizde kabul edersiniz ki, bu çalışmaların deva etmesi ve daha da gelişebilmesi için bir şekilde kaynak yaratılması gerekiyordu.
2. Bu kaynak nasıl yaratılır diye düşünrken bazı üyelerimizden gelen " siteniz çok güzel ama benim dosya paylaşacak zamanım yok, bunun yerine belirli bir ücret karşılığı üye olamaz mıyız? talepleri üzerine Platin Üyelik uygulamasına geçilmiştir.
Platin üyelik kesinlikle zorunlu bir uygulama değildir. Seçim tamamen üyelerimize aittir ister dosya paylaşır altın üye olur, isterse ücretiyle platin üye olur.
Umarım açıklamalrın aydınlatıcı olmuştur.
Saygılarımızla

Oğuz Bey size ve Sinan Bey'e bende saygılarımı sunuyorum.Özellikle emeğiniz ve saygın tavrınız için.

Sayın Berkin Arcan ve Sayın Greeneyess , sizden akıl vermenizi isteyen olmadı.

Ve yine söylüyorum gönüllülük içinde paranın yeri olmamalıdır.Giderler için başka çözümler üretilebilinir , başka kaynaklar oluşturulabilinir diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Sinan COSKUN
11-04-2009, 15:53
Genel anlamda arkadaşlar açıklama yapmışlar ancak bende saygı gereği konuya cevap yazmam gerektiğini düşünüyorum. Maksadım cevap veren arkadaşlara saygısızlık yapmak değildir. Yanlış anlaşılmasın...

Hem tarimbilisim hemde soolaimon arkadaşlarıma cevaben:

Öncelikle burası sanal bir ortam ve ticari amaç güdmeyen bir yer. Tek amacı ilk kurulduğunda sanal ortamda böyle bir sektörel yardımlaşmanın olmamasına çözümdü. Biz gıda sektörü çalışanları takıldığımız bir noktada yardım alabileceğimiz hiçbir yerin olmaması, hatta ve hatta nerdeyse kendi sınıf arkadaşlarımızla bile irtibatımızın koptuğu gerçeğine karşı düşünülmüş bir ortam.
Şimdi böyle bir ortamın yürütülmesi için her ne kadar sanal ortam dahi olsa bazı kurallara ihtiyaç duyar. Zaten bu kurallar öylesine konulmamıştır, zaman içinde yaşanılan sıkıntılar sonucu düşünülmüştür. Anlayacağınız herbir kuralın bir oluş nedeni vardır.
Diğer taraftan asıl meselye dönersek, şimdi biz her ne kadar bu işe gönül verdiysek, gönlümüzün çoğunluğu işimiz ve özellikle ailemiz için ayrılmıştır. Yani anlayacağınız özel hayatlarımız vardır. Bu yüzden yönetim konusunda bazen gecikmeler yaşamaktayız. Eğer burası bir şirket olsaydı o zaman biri gece biri gündüz olmak kaydıyla 2 eleman tutulur ve yönetimde hiçbir sıkıntı yaşanılmazdı. Ancak bunu yapabilecek bir imkanımız yok ;)
İnternet konusunda bilgi sahipleri hesaplamayı yapacaktır, ben gerekli bilgiyi vereyim.
Domain
5 000 mb web alanı ( ki artık bu yetmiyor bu yıl sunucu (VPS) kiralamam gerek)
250 000 mb trafik
vbulletin forum script
...
Bunlar heryıl tekrarlanan ödemeler. Herneyse amacımıza giden yol herzaman gül bahçesinden geçmeyebilir ;)

Son olarak diyelimki platin üyeliği kaldırdık, size ne gibi bir yararı olacak veya ne gibi bir zararı var şuan? Olaya mantıkla bakın, yazılmış olan cevaplara cevap olsun diye değil. Bir düşünün, platin üyelik statüsünün var olmasındaki amacı bir düşünün. Diyeceksinizki gönüllülükte para olmaz, bizde öyle olsun istiyoruz ama web alanı sağlayan firmalar bize gönüllü iş yapıyosunuz alın size bir yıllık vps bedava demiyor. 600 TL yi düşünmeden alıyorlar. veya vbulletin script sahipleri yıllık güncelleme için aynı şekilde...
Forum sitemiz açılalı 2 yılı geçti. Yönetim olarak reklam konusuna mümkün olduğunca uzak durduk. Çünkü ben bir siteye girdiğimde ordan burdan fırlayan şeyler istemiyorum. Benim istemediğim sayfalar açılmasın veya "Ayça webcam ını açtı" olmasın. Tek var olan google reklamı, oda tamamen google ile bağlantıyı güçlendirmek için.
Gold üyeliğe gelince, bugün sadece eklenti dosya olarak 4000 in üzerinde dosyaya sahibiz. Aradığınız şeylerin %90 nını bulabileceğiniz bir ortamı yaratmak için bu kararı almamız gerekti. Başta dediğim gibi kurallar nedenleriye oluşmuştur. "Sen elinde bulunan 5 dosyayı diğer arkadaşların kullanması için verki diğer tüm arkadaşların senin kullanman için 4000 döküman versin." Biraz kafiyeli yapsan slogan bile olur :)
Kendi web sitesi olan arkadaşlar eleştiri yaparken dikkat etsin. Saygıyı hiçbir zaman kendimizde eksik etmeyelim.
Umarım saygısızlık yapıp sizleri kırmamışımdır. Sevgiyle kalın...

muratyilmaz_20
11-04-2009, 22:37
Ben yıllardır web işindeyim bukadar anlamsız bir uygulama görmedim.dunden beri dossya indirmek icin girmediğimiz sekil kalmadi.ben dosya aradım zarzor bulup ekledim bazilari onaylanmadi vs.bu site niye kuruldu arkadasim insanlara hizmet etmek icinmi ozaman neden bukadr ugrastırıyorsunuz sizin bos zamanini zolabilir ama benim ve ulkemin kaybedecek zamani yook buradan aldigim dosya ile proje sunacagim ullkeme katmadeger sagliyacagim altını bronzu bırakın kardesim gercekten kendinize gelin nedir buya.paylasimi zorla yaptiriyorsunuz etik degil:!!!! egerki site hosuma giderse ve dosyam varsa paylasirim bunasil yaptirimdir.ekle dosyayı birde onay bekle.sanala ile reeli ayırt edememissiniz reelde kurallar disiplinleri kolay idare edebilirsiniz ama burasi sanal ortam hayat hızlıdır zamana karsi yarısırsınız bukadar bekleten bir siteden basari beklenemez.!!!

Sayın Sinan Bey Ve diğer forum yöneticilerim gerekli açıklamayı yapmış ama bende birkaç şey söylemek isityorum...
Sayın tarimbilişim rumuzlu kişi bu kadar yıldır web işindeyseniz zaten işlerin nasıl yürüdüğü konusunda azçok bilginiz vardır ki kınamanızı anlamsız buluyorum. Birde siteyi ve uygulamalarını beğenmiyorsanız zaten herhangi bir faaliyette bulunmanız da gereksiz. İstediğiniz veya aradığınız dökümanı burda bulmanız bizim sitemizin ne kadar kalite olduğunu gösterir ki başka kaynaklarda aradığınızı bulamışsınız demektir.

Biz özellikle öğrenciler olarak kullanılan sistemin ne kadar faydalı olduğunu gördük ki Türkiye çapındaki bütün üniversite öğrencileri ve iş hayatındaki meslektaşlarımızla bilgi paylaşımını kolaylıkla sağlayabiliyoruz.

Sayın forum yöneticilerimize saygılarımla....

onder r. aka
16-04-2009, 16:12
tarimbilisim Nickli Üyeden Alıntı http://www.forumfood.net/BlueStorm/buttons/viewpost.gif (http://www.forumfood.net/showthread.php?p=75110#post75110)

TARİMBİLSİM nickli üyeye itifen;
Ben normal bir kullanıcıyım, yönetimden değilim.

Bence uygulama gayet güzel ve mantıklı. Burdaki arkadaşlarında olaya profesyonelce yaklaştıklarına eminim. Sen eğer dosyam, paylaşabileceğim konu yok diyorsan 40 yaşının üstünde ve okulda hiç ödev tez proje hazırlamadıysan yada bunları önemsemeyip attıysan zaten kendin için cok bir şey bekleme derim ben.
Bizde ilk zamanlar konu paylaşımında eklenti onaylamasında sorun yaşadık ama kimseyi böyle fütursuzca saldırmadık.

Sizlere şukadarını söylemeliyimki burda görevli olan arkadaşlar gercekten burayı ayakta tutmak için çaba harcıyolar.Siz eğer burdan alacağınız bilgiyle ülke ekonomisi için bir yatırım yapacaksanız unutmayınki sizin yapacağınız bu proje size maddi kazanc sağlar kimse bedavaya bu işi yapmıyor.

Peki burdakiler ne kazanıyor?

Birde sadece burdan medet bekleyerek son saniyede buradan alacağınız bilgiyle sunum yapacaksınız vay benim meleketimin haline, vay bizleri ileriye götürecek projelere..

Saygılarımla
Gıda Mühendisi

Önder Rıza Aka

vuslat
22-04-2009, 08:07
bende ne yazık kı hiçbir dosyaya ulaşamıyorum o yüzden siteden üyeliğimin silinmesini istiyorum benim için bi faydası yok çok güzel konular var ama ben ulasamadığım için bi önemi yok benim kendimin yazdığı 5 dosyada yok ne yazıkkı yollayayım üyeliğimin kaldırılmasını rica ediyorum

phryne
22-04-2009, 08:50
bende ne yazık kı hiçbir dosyaya ulaşamıyorum o yüzden siteden üyeliğimin silinmesini istiyorum benim için bi faydası yok çok güzel konular var ama ben ulasamadığım için bi önemi yok benim kendimin yazdığı 5 dosyada yok ne yazıkkı yollayayım üyeliğimin kaldırılmasını rica ediyorum

Esra Hanım,
siteye ilk üye olduğumda benim de ekleyecek dosyam yoktu. Ve burada yer alan hijyen eğitim sunumlarına, iso 22000 konularına çok ihtiyacım vardı.

Okulda hazırladığım bir kaç ödevimi ekledim önce... sonra personelim için hazırlamak zorunda olup hazırladığım eğitimleri ekledim... zamanla 5 dosyayı tamamladım. gold üye oldum...

bu sürede de forumda eklenti olmayan güzel konular var, onlardan faydalandım, mesleki yardımlaşma kısmından faydalandım... ki o zamanlar elbette ki yönetimde değildim...

neticede bunlar benim sürecim, örnek vermek istedim. 5 dosyayı gözünüzde büyütmeyin bence, üyeliğinizin silinmesi yerine de ulaşabildiğiniz kısımlardan faydalanın, o arada da 5 dosya eklenir zaten.

ama tabi seçim sizin her zaman...

001
24-09-2009, 10:43
Haklı olabilirsiniz ancak gelir konusunda reklamlar aklıma geldi ama neyse...
Ücretli üyelik konusuna gelince zorlama için iyi bir yaptırım ama doğru olmadığını düşünüyorum... Bunu yerine sadece 5 paylaşım koysanız daha etkin bir yaptırım olur diye düşünüyorum.. Sanırım burada işe ticaret kavramı giriyor... Eğer dediğiniz gibi yardımcı olmak (karşılıksız olarak) tam olarak isteseydiniz daha farklı olurdu.. Yanlış anlamayın amacım kimseyi yargılamak yada sahtekar olduğunu söylemek değil.. Bakın ben ...............diye bir siteye üyeyim vip üyelik orda belli bir paylaşım sayısı vs koşulları var üçretli üyelik yok ve sitenin aktif olarak 1 milyonu aşkın üyesi var.. Bunu örnek vereyim size.. Bu siteyi ve formu ayakta tutmanın elbette belli bir maliyeti olacaktır.. Elbette forum yöneticilerinin ve kullanıcılarının emekleri vardı... Herkes zamanından ödün veriyor... Ancak bu sorun reklam alarak giderilebilir... Hatta belli bir zaman sonra sizler için ciddi bir gelir kapısı dahi olabilir.. Tekrar söylüyorum amacım kimseye hakaret etmek yada başka bir şey değil.. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim... Olaya sadece dışardan bakan birinin görüşleri ... ayrıca zaten forumunuzda baya bir şey yüklü elimdekileri yüklesem aynısı var diyeceksiniz... Öğrenciyim paralı kısmada sıcak bakamıyorum... eminim benim gibi bir çok üye vardır.. Peki benim dururmum için ne önerirsiniz... Böyle giderse meçbur kalınca legal olmayan yolları deneyecem bu da sizin hoşunuza gitmeyecek kimseye zarar vermek istemiyorum... o yüzden arada bir üyelik filan iptal olmasın ne olur ne olmaz diye girip çıkıyorum başınızı ağrıttım özür dilerim biraz fazla konuştum sanırım... :) herkese iyi forumlar..

Uğur MARANGOZ
24-09-2009, 10:57
Nazmi bey merhaba,

Bu konu hakkında yukarıda da yeterli açıklamalar var ama ben yinede ufakta olsa bir cevap yazmak istedim.

Ücretli üyeliği doğru bulmayıp sadece 5 paylaşım olsa daha iyi olur demişsiniz. Bu 5 paylaşım, daha doğru 5 eklenti zaten bizim uygulamamızda var. Hatta ilk uygulamamızda budur. Platin üyelik, sizin deyiminizle ücretli üyelik uygulamasını sonra getirdik. Bu uygulama ise, paylaşım yapmaya vakti olmayanlar için getirildi. Böyle olmak zorundaydı, çünkü paylaşım yapanlara haksızlık oluyordu...

Bu arada sizin vermiş olduğunuz linki açınca, hemen sitenin alt kısmında reklam beliriyor. Kim 100 kontör ister diye. Biz sitemizde bu ve buna benzer reklamlar istemediğimizden bu uygulamayı uygun gördük.

Not:Verdiğiniz link, üyelik isteyen bir siteye ait olduğundan forum kuralları gereği silinmiştir..

İyi paylaşımlar...

Sinan COSKUN
24-09-2009, 11:10
Nazmi bey merhabalar.

Olaya şöyle bakalım olur mu? PLATİN üyelik diye birşey yok. Yok hiç o tarafı düşünmeyin. Ne değişti?
Değişen hiçbirşey yok. Sağdan soldan fırlayıp illa platin olun diyen birşeyde yok. Sadece şu var dosya indirmeye tıklayınca "altın üyelik var ancak onunla indirebilirsin. bide zamanım yok diyorsan platin var, sen bilirsin" diye bir uyarı, başka bişey yok.
Neden platin üyelik? Çünkü zamanı olmayan veya paylaşacak dosyası olmayan bazı kişiler maille (hatta tel ile) bana ulaşıp şu dosyayı bana gönderin parası neyse vereyim gibi talepleri oldu. Bende madem öyle bari cebimden giden site ücretini bu şekilde karşılayayım dedim. Yani yasallaştırmak, herkesin kullanabileceği bir sistem oluşturmak istedim.
Hani öğrenciyim diyorsun,, param yok diyorsun... öğrenciysen 5 döküman hazırlamadınmı hiç? rapor, ödev, tez, proje, tasarı... vs bunlardamı yok. Eğer yok diyorsan o zaman bu sitenin üyelerininde sana yapabileceği birşey yok. Sen değer katacaksın ki o değeri sende bulasın.
Kısacası dosyayı veren düdüğü çalar. Eğer legal olmayan yöntemler denenir ve yakalanılırsa gereği yapılır.

Bu arada Uğur arkadaşımızla aynı anda yazmışız, kusura bakmasın artık :) aynı an dediysek ben yazarken mesajı yoktu

001
24-09-2009, 11:28
linki paylaşmam hataydı özür dilerim peki o zaman ben nasıl dosya ekleyecem yaa kitap filan kabul ediyormusunuz.. Telif hakkı sorun olabilir.. cvp içinde teşekküler... İyide çalışmalarımı paylaştım paylaşmayada devam edecem sadece burda değil başka yerlerde de. Ama bu baya uzun süre istiyo onun için bir tepki ... sadece :) zaten öyle bir şeye ciddi niyetlenecek olsam söylemeden yapardım ve bu işi yapacaksamda beni bulmanız imkansız olurdu... Olan size benim zamanıma olurdu o kadar...

-----

Kusura bakmayın taksit taksit geliyor aklıma dediğiniz gibi dosyaları genelde öğrencilik döneminde hazırlanır ve zaman alır aynı şekilde en çok bilgiye ihtiyaç duyulan zamanda yine öğrencilik dönemi burda bir çelişki var gibi ayrıca benim hazırladığım her ödevi siz kabul edecek misiniz bir de o var.. Her ödevi hemen anında paylaşamıyorum buraya üye arkadaşlarım var ve burdan alıyorlar kendilerinmiş gibi sunuyorlar birşeyler daha ekliyorlar olan bana oluyor... en yakın eklemem bir iki ay sonra olur.. Böyle giderse öğrecilik bittiğinde ben burdan tam yararlanır duruma geçicem ama o zamanda şimdiki gibi işime yarayamacaktır muhtemelen..

----------

ayrıca norlmal üyelikle bile baya işe yarar bi site...

hi_axy07
24-09-2009, 12:16
arkadaşlar...
fazla söze gerek yok...
bu sitedeki üyelerin %90 ı gıda mühendisi...
burdaki dostluk, arkadaşlık, bilgi paylaşımı odamızın sitesinde bile yok...
burda hiç kimse bir rant veya maddi çıkar peşinde değil..
eğer öyle olsaydı altın üyeliğide iptal ederdi...
arkadaşlar BURASI BİRLİKTEN DOĞAN GÜÇ...
BURASI forumfood.net
sinan beyinde dediği gibi: kimse gücenmesin, darılmasın ama 5 PAYLAŞIMı YAPAN DÜDÜĞÜ ÇALAR...

hepimiz üniversite mezunu veya okuyan , belli yerlere gelmiş kişileriz...
bence ufak tefek ayrıntılara takılmayalım...

önemli olan forumfood un mantığını ve özünü anlamak...
herkese çalışmalarında kolaylıklar...

bayramda şekerle tadlanan ağzımızı bozmanın anlamı yok bence...
hayat paylaşınca güzel...
yeni üyelerde paylaştıkça o güzelliğin farkına varacaktır...

001
24-09-2009, 12:39
İyi tamam size haksızsınız diyen yok zaten sadece biraz eleştirmiştim

"öğrenciysen 5 döküman hazırlamadınmı hiç? rapor, ödev, tez, proje, tasarı... vs bunlardamı yok. Eğer yok diyorsan o zaman bu sitenin üyelerininde sana yapabileceği birşey yok. " varda nedenini açıkladım sanırım...
forumda sayfa kirliliğine neden oldum kısmen özür dilerim tekrar ... Zaten ilk yazan arkadaş gibi eleştirmedim dikkat ederseniz size hak verdim... Dediğim gibi sadece görüşüm... Konuyu uzatmayacam anlamıda yok zaten... Herkese iyi günler...

Sinan COSKUN
24-09-2009, 12:43
Bu arada TC Kimlik No nuz doğru olmadığından "bilgileri onaylanmamış" statüsüne almak zorunda kaldım. Doğru numara ile bilgilendirme yaparsanız profiliniz düzenlenip statü değişikliği yapılacaktır. Kolay gelsin...

eyup
24-09-2009, 14:07
sitede emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum,kurallarda aynen bu şekilde olmalı yoksa kimse paylaşımda bulunmaz ve site gerçek amacından sapar.

Selman YILMAZ
28-09-2009, 22:22
Sitemizden gayet memnunuz Sinan Bey ve ekibine başarılar.Durmak yok yola devam:)

nimfi
29-09-2009, 03:39
:)) Aslında biraz öz eleştiri yapmalı insnalar burada. Ben de ilk foruma üye olduğumda kızmıştım. Bir dosya indiremiyoruz diye. Ama sonradan düşündüm ben bu forumu nette araştırma yaparken buldum. İşim düştüğü için,aradığım bilgiyi bulma umuduyla üye oldum. Sonra da indiremedim tabir-i caizse ayar oldum :) Ama sonradan düşündüm de ne hakla ayar oldum bulamadım.. Açıkcası kendimden de utandım. Sonuçta burası bir forum,forumlarda da genellikle insanlar bir müddet sonra aile gibi olurlar. Sadece bilgi paylaşımı değil,dostane şeyler de paylaşırlar. Üstelik Altın Üyelik olmasa kimse buraya birşey upload etmezdi. Herkes o an işi düşünce gelir alacağını alırdı,yükleyenler de hep yüklerdi ancak bir apylaşım veya ilerleme tam anlamıyla sağlanamazdı kanımca. Bu yüzden düşününce hak verdim. Platin üyelik de mantıklı aslında. Özellikle çalışanlar için. Zamanları kısıtlı ve upload yapmaya genelde fırsatları olmuyor.Bu bakımdan herşey iyi güzel anlayacağınız. Yalnız öyle bir dedim ki,ehh artık ben de onay verdim herşey güzel tamam sevinebilirsiniz gibi,ukalalık diz boyu :)))

selimguney
10-10-2009, 10:29
Arkadaşlar ****** da bütün dosyalar ücretsiz indiriliyor. o sitede buluşmaya ne dersiniz.Buyrun bi göz atın... ÜÜcretsiz dosyalar, yarışmalar ve hediyeler, forum sayfaları, ders notları... Herşey ücretsiz....

hi_axy07
10-10-2009, 10:39
arkadaşım burdada dosyalar, bilgiler...aklına gelebilecek herşey ücretsiz indiriliyor...
Burda amaç insanları araştırmaya itmek..
bu sayede sen forumfood ailesine yeni bilgiler vereceksinki, burdaki bilgileri alabilesin..
..................
istersen sen bi o sitelerdeki döküman sayısına, bide bu sitedeki döküman sayısına bak...
sonrada kendine şu soruyu sor: niye burdaki döküman sayısı daha fazla?
kolay gelsin..
iyi çalışmalar..
başarılar...

nimfi
10-10-2009, 19:30
:))) Bir reklam verilmediği kalmıştı he. Ne kadar çıkarcıymış üyeler :)

mtkurt
13-10-2009, 19:35
sinan bey bende 5 adet paylaşımda bulundum ancak hala dosya indiremiyorum lütfen biran önce üyeliğimi degerlendirin zira bu buldugum dosyalara acilen ulaşmam gerekiyor umarım bu mesajım dikkate alınır ve bir an önce istediğim dosyalara ulaşabilirim...

berkin arcan
13-10-2009, 23:05
meral hanım şuan forumumuzda size ait 9 konu bulunmakta. bunlardan 4'ü eklenti haline getirilmiş, 3'ü konu tekrarı nedeniyle silinmiştir. geriye kalan 2 konunuz ise video olduğu için eklenti haline getirilmeyecektir. kısacası altın üye olabilmeniz için bir konunuzun daha eklenti haline getirilmesi gerekmektedir. eklenti sayınıza profiliniz bölümünden bakabilirsiniz. paylaşımlarınızın devamı dileğiyle...

ugurkartal
21-10-2009, 21:04
arkadaşlar bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum siteden de site yönetiminden de allah razı olsun selimguney adlı arkadaşımızın yazdığı sitede benim kendi sitemdir. ilk önce sadece selçuk üniversitesi ders notlarını paylaşmak için kurmuştum sonra da biraz daha birşeyler ekleyelim dedik arkadaşlarla ve sitenin domainini 1 sene önce almama rağmen sadece 6 aydır yayında şimdi hakkımda ileri geri konuşup senin sitendeki döküman sayısı kalitesizliğini gösterir diye birşeyi öncelikle ağzına bile almasın amacımız gıda mühendisliğini geliştirmek ve güncel tutmaksa bence bu tür oluşumlara destek olmaktır. köstek değil

ama mesajın başında da dediğim gibi ekibin hepsine teşekkür ederim

evet kaliteli bi sitesiniz ama lütfen diğer sitelere ve özellikle de benim siteme küçük işe yaramaz diyerek bakmayın....

saygılarımla uğur kartal

sonkahraman
21-10-2009, 21:56
Uğur bey, öncelikle sizinde dediğiniz gibi sitemiz oldukça kaliteli bir site ve alanında tek, bununla gurur duyuyoruz, ancak dediğiniz gibi amacınız gıda mühendisliğini geliştirmek ve güncel tutmaksa karşınızda bu alanda tek olan bir site varken başka sitelerle oyalanmayın...

Ayrıca sitenize keşke başka bişey eklemeseydiniz, sadece ders notlarını ekleseydiniz, daha çok işe yarardı, size de faydası olurdu. Alttan dersleriniz olmazdı.

Sonuç olarak eğer bir site kendi sahibine bile fayda etmiyorsa diğer arkadaşlara ne katabilir acaba...

ugurkartal
21-10-2009, 22:39
fayda edip etmemesi ayrı bir olay hem sen nerden biliyorsun alttan dersimin olup olmadığını ben gerek gördüğüm için açıkladım hiç kimse ama hiç kimse sitemin içeriğini ve sitem için yaptıklarımı eleştirme hakkına sahip değildir. ben sitemi hobi olsun diye kuran ve arkadaşlarımın talebi sonucu biraz içeriğinde oynama yapan biriyim tekrar söylüyorum hiç kimse eleştiri yapamaz...

ayrıca kime faydası kime zararı dokunacaksa bu bizim problemimizdir.
sizi ilgilendirmez...

sonkahraman
21-10-2009, 22:46
İşte arkadaşım sende söylüyorsun çoğu site hobi olsun diye kuruluyor ve sonuçta kendine bile faydası dokunmuyor, eğer amacınız ilk mesajınızda yastığınız gibi "gıda mühendisliğini geliştirmek ve güncel tutmaksa" tekrar söylüyorum karşınızda bu alanda tek olan bir site varken başka sitelerle oyalanmayın...

Sinan COSKUN
21-10-2009, 22:52
Konu amacından saptığı için kilitlenmiştir.

Saygılarımla,