PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : halkı bilinçlendirebiliriz ama evdekileri aslaaaa:}

aslikullu
17-05-2007, 10:26
sizin de başınıza geldi mi bilmem. ben ne zaman anneme şu zararlı onu öyle pişirme bunu az ye şunu hiç yeme gibi mesleki bilgiler versem bir kulağından girer öteki kulağından çıkar. ama aynı şeyleri tv'de bir kadın programının sağlık köşesinde duyar ve akşam ben eve geldiğimde biliyor musun bunlar zararlıymış şunu şöyle pişirmek kötüymüş diye bana satar:S bizler ne kadar iyi mühendisler olursak olalım galiba hep ailemizin küçük çocukları olarak kalacağız ve "onlar" bize öğreticekler illaki herşeyi:cubba1:

Alone_AngeL
17-05-2007, 10:55
Gıda Mühn. olmasamda katılıyorum:)
Aynı şekilde annemi bende uyarıyorum ama ozaman sanki onun yemesini istemiyormuş gibi oluyorum (annem diabet hastası) ama aynı şekilde tv de duyarsa bak şeker hastası olanlar bunu yemeli şunu yememeli diyor...Bundan sonra karar verdim ağzımı açmayacağım onları benden fazla dinliyor dediklerini uyguluyor(bi yönden iyi ama olmuyor yani):w00t::w00t:

Oğuz Pelikli
17-05-2007, 11:06
ben o işi 2 sınıfta bıraktım... :)
en son her tarafı yanmış kızartma tencerisini çöpe atmıştım, sonra bana kızdı bende sonra birşey söylemedim...
ama şimdi şimdi sanırım haklı olduğumu anlamaya başladı şimdi artık o soruyor :)

emotion_83
17-05-2007, 11:24
aynen bizim evdede ayni seyler yasaniyor.birde recel turşu yapımı sırasında bak bole yap dedıgım zaman aldıgım cevaplar super:D
"amaaannn.. ne farki var senelerdir ben bolee yapiyorum.guzel degil mi? (bir sessizlik) güzel degil mi
- güzel anne ama bak bu daha iyi
- offf
konu kapanir:D
ama tv.de ayni konu acilir bana satar ordakileri:S

linguist
17-05-2007, 11:33
evet evet siz gıdacılar böylesiniz:D

fooden de bana akşam belli bir saatten sonra yemek yemenin,donmuş gıdaların olumsuz yanlarından,cips,kızartma gibi benim en sevdiğim şeylerin zararlarından bahsederdi bir ara:S:Sama dinleyen kim:p:p

aslikullu
17-05-2007, 11:36
linguist sen de mi ?:{

milkybon
17-05-2007, 12:01
burdaki temel sorun b,razcıkta o yaşlarda hala bizi çocuk olarak görmeleri
olabilir ama ne güzel hanımlar kuşağının işe yarayan kısımlarıdaa varmış
ben genelliklee boşa zamn harcama olarak görüyordum onları

yekruye
17-05-2007, 12:29
:congrats: bütün söylediklerinize katılıyorum
aynı şeyleri defalarca yaşadım ben de....
2. sınıftan sonra vazgeçtim uyarıda bulunmaktan.... Çünkü onlar işin tasarruf boyutunu da düşünüyorlar ve bizi hala çocuk gibi görüyorlar
ama şunu da unutmayalım ki onların tecrübeleri var ve bazen farkında olmadan bilimsel öyle güzel şeyler yapıyorlarki........
örneğin ıspartanın bir ilçesinde sündürme yapıyorlar..
yaptıklarını merak etmiştim meğersem bizim fabrikasyon kaşar yapımının evde makinesiz halinden bahsediyolarmış :) çok iyi dimi.....

betulllll
27-05-2007, 08:57
yılmayın arkadaşlar söyleyin.ben çok tehlikeli bi ortamda bile söylüyorum(6 teyze arasında .(4 ü yıllardır ev hanımı))

fatihalt
27-05-2007, 11:05
ya tamam anlatıyoruz da.....

birde hazır gıdaların insan sağlığına zararlarını anlatıyoruz ketçap şöyle şu böyle gibi. Sonra onlardan alıp yiyince pek bi inandırıcı olmuyor galiba :) :)

Bir de gıdacı olarak diğerlerinden fazla tükketiyorsanız hele....

Ama ne diyelim doktorların büyük bir kısmı sigara içiyor :) :) :) :)

mensur
19-08-2007, 17:16
arkadaşlar ben yeni gıda mühendisi olacam ama söylediklerinizin hepsi ilgimi çekiyorr

tetik06
31-08-2007, 03:09
istersen prof ol, sen hala evdekilerin gözünde çocuk olursun söylediklerini sallamazlar:hihihi: bi de şu nasıl oluyo, bu nasıl oluyo diye 1. sınıfta çok sorarlar ve biz cevap veremediğimiz zaman ne biçim mühendissin sen derler ve bidaha bilinçlendirmeymiş falan uğraşmazsın:hihihi:

goncuali
31-08-2007, 23:35
timuçin doğru söylüyorsun. bizim bölüm başkanı (proftur kendisi) tez savunmamda aynısını söyledi. annem ve hanımım benim dediklerimi yapmıyor dedi. ama bizim anketimizde en bilgili kişiler ev hanımları çıkmıştı???????

yelly
01-09-2007, 00:21
vala arkadalşlar sölediklerinizin hepsine katılıyorum.Benim annem de bi uyarıda bulunduğumda şimdiye kadar bişi olmadık bundan sora da bişi olmaz diyo ve beni dikkate almıyo:confusedug1:

vuslat_86
01-10-2007, 09:15
ben daha 2. sınıfa geçtim ama annemden alabileceğim cevapları tahmin edebiliyorum ...
kesin ben bişey söylediğimde -'sus bakayım dünkü çocuk!sen nerden bileceksin ben yıllardır böyle yapıyorum çok da güzel de oluyor.' diyecek :hihihi:

gıdacı eda
01-10-2007, 10:14
Bazen annelerimiz, sizde büyüyün anlarsınız diyor.Acaba kendi çocuklarımıza da biz diyecekmiyiz. Anne baba olunca anlarsınız diyorlar ya; biz de dermiyiz diye düşünmeden edemiyorum.
Evdekileri hiçbir konuda geçemiyoruz sanırım. . .

esrabozkurt
01-10-2007, 10:26
"ben yıllardır böyle yapıyorum bişey olmuyo" annem dese sorun değilde aşçım yemeklere zarar vereceksin dediğimde böyle demiyormu deliriyorum:S ben sanırım biraz daha şanslıyım bu konuda annem hep soruyor başladığımdan beri şu şöyleymiş doğrumu bunu nasıl yapsak daha iyi olur falan diye..bazen farklıda olabiliyor ebeveynler..:) blkide işlerine geldiği gibi ne dersiniz:hihihi:;)

albatros
23-10-2007, 20:30
evdekiler sadece sözümü dinlemezler biz onların gözünde herzaman çocuğuz:confusedug1: çevremdeki arkadaşlarda benden şu yemek nasıl yapılır diye sorarak mühendisleri aşçı (aşçı olanlar kesinlikle alınmasın) olarak görenlerde az değildir..:(

tuanabelit
23-10-2007, 21:55
bizdede öyle işliyor herşey ya arkadaşlarım daha çok soru sorardı bana bu küflenmiş ne yapalım bı böle olmuş neden diye ama eve geldim anneme bu böyle olmaz çok sağlıksız dediğimde dinlemiyo hatta cevap bile vermiyor bunca yıldır benim yemeklerimi yiyen sen değilmiydin diyo ama karşımada şu yemek nasıl yapılır diye çıkan yok diğil hani sanki ahçıymışız gibi algılanıyoruz.hatta bazıları 2 yıllıkmı bile diye soruyo(nerde görülmüşse mühendisliğin 2 yıllık olduğu:)) mezun olduk onca sene okuduk gıda üzerine ama annemizin gözünde hala bi değeri yok :)

jolly_26
26-10-2007, 14:22
yaa arkadaşlar hepinis dooru sölüosunuss annemee onu öle yapma bunu böle yapmaa şölee daa ii olur diorumm kadın beni takmıoo ama ya bi komşu ya da tw de bi yemek prog sölesinler aynı şei hemen uyguluoo yaa ben bu durumdaa ne oluorum anlaın artıkk:D:D:D

yagmuryüreklim
13-11-2007, 20:05
ben en çok dışarda satılan peynirleri almasına kızıyorum..kaç defa anlattım..annecim alma.zararlı.çiğ sütten yapıyor olabilirler diye ama nerde dinleyen...
bir keresinde de dolabi açtım. pembe katı bir madde..bir poşet içinde..
anne bu ne diye sorum.. helvaymış..
iyice kızdım..helvayı çöpe attım..
tabi birşey diyemedi ondan sonra..
ama zor onlar için alıştığı şeylerden vazgeçmek....

ugurkayaardi
12-08-2008, 21:38
hepsi bizim iyiliğmizi düşünüyorlar ama kendilerini bizden sonra düşünüyorlar.ALLAHım hiçbirini başımızdan eksik etmesin.alışmışlar bikere bize bişey öğretmeye alışmış kudurmuştan beterdir demiş atalarımız vazgeçemiyorlar bize laf anlatmaktan.ama nie başkalarını dinlemektende vazgeçmiyorlar analmıyorum.

ya bizim alt kattaki kız boğaziçi ingilizceyi kazandı her üniversite farklıdır anne diyorum yok anlamıyo kadın orda nie öylede sizde böyle diyip diyip tutturuo.ama babam fıstık gibi 1 diyorum hiiç üstelemiyo haklısın oğlum diyo ayaklarını uzatıyo izliyor tv sini.sanırsam sorun birazcık analarda..

EBRU EFOOD
26-08-2008, 00:52
evet bizim evdede aynı sorun oluyor.özelliklede sokak sütü konusunda..annem hala sokak sütünün en sağlıklı olduğunu düşünüyor.ve tabi kendi elleriyle yaptığı yoğurdun.

absinthe
09-01-2009, 12:48
:pkatılıyorum sana fatihalt bazen aynı şey banada oluyoo bende onu yme bunu yeme der sonra dayanamayıp kendim yiyincee tuhaf olurr:D

sodaka
09-01-2009, 13:37
Bende genelde annemin saçmasapan yerlerden aldığı saçmasapan şeyleri çöpe atmakla ünlüyümdür evde. Ve sonra kavgaya dönüşecek cümle annemden gelir ''sen ocak batıransın kızım, hiç mal kıymeti bilmiyorsun! '' Canım annem :)

ahsenerol
09-01-2009, 15:26
evet kesinlikle haklısınız aynı olaylar benmde başıma geldi ama ben bir yolunu buldum ; Duygusal sömürü :D:D:D böle bir konu olup beni dinlemdiklerinde hemen ; ben zaten boşu boşuna okuyorum daha siz bile beni dinlemiyorunuz fabrikada kendimi nasıl dinleticem diyerek biras surat asmak uzun süreli olmasa evdekileri bir başka konu açılıp aynı gündem maddesi düşene kadar dediklerimin dinlenmesine sebep oluyor :) tavsiye ederim :) çünkü sizinde dediğiniz gibi biz onların hep küçük çocuklarıyız ama bizim üzülmemize asla razı olmazlar ..:)

rebel
09-01-2009, 16:32
yılmayın arkadaşlar söyleyin.ben çok tehlikeli bi ortamda bile söylüyorum(6 teyze arasında .(4 ü yıllardır ev hanımı))

Çok riskli,büyük cesaret :D

fkoza
02-05-2009, 21:25
:))) büyük tehlike:)

Kültegin
12-05-2009, 17:06
teşekkürler

Himmet
19-04-2011, 16:28
sonuç olarak annelerimizin yaptığı yemekler lezzetli ve sağlıklıydı şimdi o tatları arar olduk

Tuba Y
20-12-2011, 14:07
" Yok o böyle doğal şeyleri yemez, onun yiyeceği marketteki kedi etiyle yapılmış şeyler. "
" Ona süt tozundan yapılmış sütler lazım. "
" Markette satılan yağlarda gerçek yağ yok ki. "
" Aroma falan değil ki o, boya hep onlar. Yiyip yiyip kanser oluyorlar. "