PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bölüm açılması hkk.

pttszey
24-01-2010, 13:52
Yasa ve yönetmeliklerin bulunduğu ayrı bir bölüm açılmasını talep ediyorum zira
"Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelik"i nereye koyacağımı şaşırdım. İmdat!
(:

berkin arcan
24-01-2010, 15:17
forum kuralları gereği yönetmelik, tebliğ ve yasalara ilgili kurumun internet sitesinden ulaşılabildiği için forumumuzda yayınlanmasına izin vermiyoruz. ama bir yenilik yapılabilir.

beyazzambak
24-01-2010, 16:23
Bu konuyu daha önce ben de dile getirmiştim ama bir gelişme olmadı...Kesinlikle pttszey arkadaşıma katlıyorum....

Evet yasa ve yönetmeliklere ilgili kurumların internet sitesinden ulaşılabiliyor ama çıkan tebliğlerin ve görüşe açılan tebliğlerin nereden takip edilebileceğini kaç kişi biliyor ki....

Benim önerim böyle bir bölüm açılsın..Ve Tarım Bakanlığının görüşe açtığı tebliğleri bizde burda bildirelim...gerekirse görüş verelim...herkes hangi tebliğin yayınlandığını hangi yönetmelikte değişiklik yapıldığını burdan takip etsin...Kanununu mevzuatını iyi bilmeyen bir gıdacı olmamalı....günceli yakalamak adına bu çok önemli bence... forumfood sitesinde mevzuat kısmınının olmaması çok büyük bir eksik...sektörde bir çok arkadaş daha mevzuata nereden bakabileceğini bile bilmiyor...Açılmalı.. mevzuatla ilgili bir bölüm açılmalı ve gıda mevzuatı hakkındaki bütün gelişmeler burdan takip edilebilmeli...kurumların siteleriyle uğraşılmamalı....

Sinan COSKUN
24-01-2010, 23:06
Bu konuda şöyle bir çalışma yapılabilir...

İlgili forum başlığı açılır, burada tartışmak için konu açarsınız ancak dosya paylaşımı yapmaz, resmi sitenin indirme linkini verirsiniz. Böylelikle forumda dosya kirliliği olmaz. Biliyorsunuz bu tebliğler sürekli güncelleniyor. Tebliğ vs. gibi ihtiyaçları olanlara ilgili yere yönlendirmiş oluruz. Bizde bu tebliğ vs. ler üzerinden görüşlerimizi bildirir, tartışmalar yapabiliriz.

Bu bir çözüm olabilir mi?

pttszey
25-01-2010, 18:53
Mantıklı (:
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

beyazzambak
25-01-2010, 19:00
Ayy ben daha yeni gördüm..Süper süper....Hadi hemen yapalım...

Figen YÜCE
26-01-2010, 00:04
" MESLEKİ PAYLAŞIM (http://www.forumfood.net/forumdisplay.php?f=4) " forumu altında " Mevzuat, Kanun, Yönetmelik, Tebliğ, TGK vs. Hakkında Tartışma (http://www.forumfood.net/forumdisplay.php?f=170) " başlıklı alt forum açılmıştır. Bilgilerinize sunarız.

Faydalı paylaşımlar ;)