PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dosya türleri artırılsın!

001
27-02-2011, 12:21
Arkadaşlar mrb! Sitenin kendi yükleme alanına sadece belirli dosyaların yüklenebilmesi aslında bir çok açıdan güzel bir uygulama. Ancak bu dosya türlerinin sınırlı tutulması bazen uğraştırabiliyor. Örneğin elimde office 2007 (=2010) hazırlanmış dosya oluyor. uzantısı .docx ancak siteye yüklemeye çalıştığımda sadece rar, zip, pdf, doc, xls, ppt, pps, rtf, txt türünde dosyaları yükleyebileceğim söyleniyor. Bu dönüşümleri yaptığım zaman ya sayfa düzeni alt üst oluyor yada bazı efektler çalışmıyor ve gif resimlerin saydamlığı kaybolabiliyor. Bu nedenle güzel bir paylaşım yapmak için uzantı sayısının artırılması gerektiğini düşünüyorum. Kullanılabilecek uzantı dosyaları ise;

(Hepsi)

Adobe için; pdf

Office 2003 için; doc, xls, rft, ppt, pps

Office 2007 (2010) için; docx, xlsx, rftx, pptx, ppsx

Open Office yada Libre Office İçin; odb, odp, odt, sdc

Diğer dosya türleri; epub, djvu, crb, czb

Sıkıştırma Dosya Türleri; rar, zip, 7zip,

*** Sık Kullanılan Dosya Uzantılarını Yazdım Sadece....

001
02-03-2011, 18:32
cvp yokmu :)

Sinan COSKUN
02-03-2011, 23:24
Hemen cevaplayayım... Eğer dosyanıza uygun uzantı yok ise sizde dosyayı .rar veya .zip uzantılı olarak sıkıştırırsanız yüklemede sıkıntı yaşamamış olursunuz. Her uzantı için tekrardan kodlamak uzun iş :)

001
03-03-2011, 20:58
aslında yazdıktan bir iki dakika sonra jeton düştü de yazmış bulundum bi sefer :( ama cevabı merak ettim o yüzden tekrar yazdım. :)