PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yöneticiler bana bi fikir! :(

001
16-03-2011, 15:33
Herkese merhaba!

Konu açarken bazen aynı konuyu tekrar açabiliyorum. :nohh4: Bunu vaktim olmadığında sitenin kendi arama fonksiyonunu kullanarak, vaktim olduğunda ise google a arattırarak konu açmaya çalışıyorum. Ancak bazen aynı dosya farklı isim altında paylaşılmış oluyor. :S

Paylaşım yaparken kimseye zahmet vermek istemiyorum. O yüzden bunun önüne geçebileceğim pratik başka metotlar varsa önerebilir misiniz... :yesvf2:

Sinan COSKUN
16-03-2011, 23:17
Tavsiyem dökümanının ilk sayfasında spesifik bir iki kelime bulup onları aratman, en azından sıralı 3 kelimede bu işi görebilir. Büyük harf kullanma arama yaparken ve mümkün olduğunca türkçe karakterleri es geçme. Umarım işini görür :) ben bunlara özen gösteriyorum genelde..

ewin3
16-03-2011, 23:23
Bunu vaktim olmadığında sitenin kendi arama fonksiyonunu kullanarak, vaktim olduğunda ise google a arattırarak konu açmaya çalışıyorum.

Bu ifadenizi pek anlamadım :) Biraz açıklar mısınız?

Diğer soruna gelince aynı konu farklı başlık altında açılmış oluyorsa özet kısmından biraz bilgi girerekte arama yapabilirsin. Şayet bazen ben öyle yapıyorum ;)

001
16-03-2011, 23:31
teşekkürler sinan bey

şimdi sabah bazen erken kalkıyorum okula gitmek için 10-15 dakikam oluyor. o zaman sitenin arama özelliğini kullanıyorum başka zaman ise

isim site:forumfood.net

şeklinde arama yaptırıyorum daha etkin oluyor. ama dosya ismini yaz arat sonra çıkan linkleri incele biraz uzun oluyor. bunu anlatmaya kısa cümlelerle çalışmıştım... :) uyardığınız için teşekkürler...

Bende dosya çok araştırmayı fazla yapmışım sanırım :D onları fırsat buldukça atmaya çalışıyorum... Siz önemlilerini eklenti yaptığınız için dosya.tc gibi sunucuya yüklüyorum yapmazsanız önemsiz gözüyle baktığım için otomatik siliyor zaten. (Buraya yüklemek içimden gelmiyo çünkü önemli dosyaların içinde bunları araması yedek alması araştırma yapması sıkıntı oluşturur. Kimsenin (sizlerin ve araştırma yapan arkadaşların) vaktini harcamamak amacıyla :) )

3-4 ay sonra mezun olacağım umarım :) o zaman bol bol vaktim olur sanırım işsiz biri olarak :D