PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Food Yetkilileri

skywide
28-07-2011, 10:42
Sitenin ahlaki ve içinde barındırdığı ilkeler, kişiler ve bilgiler açısından gerçekten üst mertebede bir yeri var. Bunun en büyük nedenlerinden biride sitenin ve forumun yöneticilerinin işlerini gerçek anlamda benimsemesi ve kişilere değer vermesinden geliyor. Bu anlamda bu site gerçek anlamda üst seviye bilgileriden en alt seviye bilgilere kadar en iyi şekilde barındırabilen yegane ortamlardan biridir.

Site ve Forum yöneticilerinden ufak bir isteyim olacaktır.

Site yükleme koşulu olmadan indirme yapılmaması aslında çok iyi düşünülmüş bir yöntem olmasına karşın, bence bazı noktalarda da sınırlayıcı olmakta. Sitede neyin olup olmadığını sizlerden başka kimse iyi bilemez ve dolayısı ile yüklediği dosyanın sizler gözünde değerinide. Bu yüzden ne yüklenirse yüklensin kabul görmese bile(fakat ahlaki ve etik kuralları çiğnemeden yapılacak yüklemeler olmalı), kullanıcılara ufak krediler açılmalıdır.

Mesala dün forumumuza bir dosya yüklemesi yaptım, üstlelik bu yükleme benim yaklaşım 2 hafta gece gündüz uğraşak yaptığım kıymetli bir dosya olmasına ragmen tarafıma kredi yüklemesi yapılmadığını gördüm. Dolayısıyla bu duruma çok üzüldüm. Lütfen durumla ilgili yardım, öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Nuran AYDEMİR
28-07-2011, 15:39
Sitenin ahlaki ve içinde barındırdığı ilkeler, kişiler ve bilgiler açısından gerçekten üst mertebede bir yeri var. Bunun en büyük nedenlerinden biride sitenin ve forumun yöneticilerinin işlerini gerçek anlamda benimsemesi ve kişilere değer vermesinden geliyor. Bu anlamda bu site gerçek anlamda üst seviye bilgileriden en alt seviye bilgilere kadar en iyi şekilde barındırabilen yegane ortamlardan biridir.

Site ve Forum yöneticilerinden ufak bir isteyim olacaktır.

Site yükleme koşulu olmadan indirme yapılmaması aslında çok iyi düşünülmüş bir yöntem olmasına karşın, bence bazı noktalarda da sınırlayıcı olmakta. Sitede neyin olup olmadığını sizlerden başka kimse iyi bilemez ve dolayısı ile yüklediği dosyanın sizler gözünde değerinide. Bu yüzden ne yüklenirse yüklensin kabul görmese bile(fakat ahlaki ve etik kuralları çiğnemeden yapılacak yüklemeler olmalı), kullanıcılara ufak krediler açılmalıdır.

Mesala dün forumumuza bir dosya yüklemesi yaptım, üstlelik bu yükleme benim yaklaşım 2 hafta gece gündüz uğraşak yaptığım kıymetli bir dosya olmasına ragmen tarafıma kredi yüklemesi yapılmadığını gördüm. Dolayısıyla bu duruma çok üzüldüm. Lütfen durumla ilgili yardım, öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Sayın Skywide ; sitemiz özellikle gıda sanayiine ve gıda ile ilgili sektörde çalışan kişilere yönelik olduğu için sadece gıda ile ilgili dosyaları eklenti haline getirebiliyoruz. Aksi takdirde sizinle aynı durumda olan pek çok farklı alandaki arkadaşımızda aynı istekte bulunacaktır , bu da sitenin içeriğinin farklılaşmasına yol açacaktır. Bu nedenle gıda alanı dışındaki dosyaları eklenti haline getiremiyoruz.

Sorumlu Yönetici
28-07-2011, 15:42
Merhabalar...

Yaptığınız güzel yorumlar için teşekkürler. Umarım yayın hayatımız hep bu çizgide devam eder.

Döküman konusuna gelince.. paylaştığınız konulara baktığımda en son paylaşımınız eklenti yapılmış. Acaba bu konudanmı bahsediyordunuz bilmiyorum ama değilse lütfen link verin konunuzu inceleyeyim. İyi paylaşımlar...

skywide
28-07-2011, 16:47
http://www.forumfood.net/dof-takip-sistemi-ve-kontrol-formu-t25096.html

Yukarıdaki linkteki konuyu ve dosyayı ekledim. Ve ayrıca sizlerde biliyorsunuz DÖF (Düzenleyici Önleyici Faaliyetler) oldukça gıda sektörünü ilgilendiren konulardan biridir.

Sırf sorun bu değil bence, Sn. Nuran AYDEMİR açıklamasına katılmıyorum. Çünkü elimdeki herhangi dosyayı sisteme koymuyorsam gıda ve sektörle alakalı ama daha önce benzeri siteye konuldu ise bu sizlerden başka hiç kimse bilemez. Aksi taktirde ben tüm siteyi araştırıp olmayanı bulmam gerekir. Benim bahsettiğim de tam olarak bu sizlerin dosya kalabalığı olmasın diye yüklenen dosyayı kabul etmeseniz bile kişilere ufak krediler verilmesini ve kendilerine faydalı olan bilgileri almalarını sağlamalısınız. Hatta bunla ilgili kötü niyet olacak olursa bu kişi sürekli kötü niyetli olarak hep olan şeyleri paylaşıyorsa üyelik dondurmasına kadar gidilebilir diye düşünüyorum.
Birde benim eklediğim konu da fark ederseniz bir farklılık ve emek söz konusu böyle durumlarda kredi verilmemesi de çok çok üzücü.

001
28-07-2011, 17:40
arkadaşım güzel yorumların için teşekkürler. evet forumda olan dokümanlar hakkında en iyi bilgiye sahip olanlar forum yöneticileridir. ki öyle olmak zorunda da. bahsettiğiniz daha önce paylaşılmış doküman meselesine gelince google den bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. paylaşacağınız dokümanların içerisinde kilit olarak gördüğünüz kelime yada cümleyi aşağıdaki şekilde aratırsanız %95 üzeri doğru sonuç alabilirsiniz...

"arayacağınız kelime yada cümle" site:forumfood.net

iyi forumlar... :)

skywide
28-07-2011, 17:49
Sonuç olarak kredi yüklemesi neden yapılmamaktadır?

001
28-07-2011, 18:01
sayın skywide :) dediğiniz gibi ufak krediler verilirse bu sistemin bir anlamı kalmaz. Zaten şu anki sistemde dahi (ben yeni bölüm şefi oldum normal üyelikten biliyorum) başka sitelerden kopyala yapıştır usulü ile yapılan paylaşımlar söz konusu. o zaman burası bir noktadan sonra bir çöplüğe dönecektir.

site kurulum itibarı ile isimden de anlaşılacağı üzere gıda sektörü üzerine kurulmuştur. Burada amaç gıdacı arkadaşlara ve sektörde çalışanların bilgiye ulaşmasını sağlamaktır. Ancak bilgi alırken insanlar vermeye bir çok kişi yanaşmıyor. sistem de bu yüzden bu şekilde kuruldu zaten... ve istenen bilgiler gıdaya yönelik bilgilerdir.

Açıklayıcı oldum umarım... Ama yinede takdir site yönetiminin... :)

skywide
28-07-2011, 18:06
Tabiki haklısınız ve bu sitemi savunuyorum farkında iseniz ve daha önce mesajlarımı okudu iseniz bunun detaylı açıklamasınıda yaptım.

Ayrıca siteye son eklediğim doküman direk gıda sektörü ile alakalıdır. Normalde olsa çok önemsemem ama sevdiğim bir sitenin bu kadar önemsememesi ve dikkatte almaması üzdü beni.

Saygılarımla.

001
28-07-2011, 19:21
Tabiki haklısınız ve bu sitemi savunuyorum farkında iseniz ve daha önce mesajlarımı okudu iseniz bunun detaylı açıklamasınıda yaptım.

Ayrıca siteye son eklediğim doküman direk gıda sektörü ile alakalıdır. Normalde olsa çok önemsemem ama sevdiğim bir sitenin bu kadar önemsememesi ve dikkatte almaması üzdü beni.

Saygılarımla.

Yanlış anladıysam özür dilerim :)

dikkate almamak yada önemsememek değil de konu biraz farklı. Aksi takdirde bir saat sonra yapılan eklenti olduğunu da biliyorum bir hafta sonra yapılanı da. :) Sitemiz çok şükür büyük ve işlevsel. burada görevli olan yöneticilerde normal işleri dışında ekstradan bu işle uğraştıkları için her zaman vakit ayırma imkanları olmuyor. Bu sebeple eklentiler gecikebiliyor.

İşin birde şu yönünden bakın önemli olan paylaşmış olmak değil mi :) silinme derdi de yok. o zaman herkes ondan faydalanabilir. Bizim önemsiz olduğunu düşündüğümüz gerçekten önemsiz olmayabilir. Farklı arkadaşlar için önemli olabilir. İşte burada hala duruyor... istediği zaman erişebilir. Ama eleştirinizde haklı noktalarınız var...

Ancak emin olun yönetimde ki diğer arkadaşlar elinden geleni yapıyorlar... :)

skywide
29-07-2011, 08:20
Değerli açıklamanız için çok teşekkür ediyorum. Ve işinizin nasıl işlediğinide az çok tahmin edebiliyorum. Umarım olumlu olumsuz eleştirilerim yalnış anlaşılmamıştır. Amacım büyük bir bütünde ufakta olsa katkımız olması.

Saygılarımla.

Sorumlu Yönetici
29-07-2011, 10:50
Sayın skywide

Sitemizde şuan küçük bir sıkıntı bulunmakta. Normalde 50 krediniz olması gerekirken sıfır görünüyor. Kodlama kısmının düzenlenmesi ile 50 kredi kazanacaksınız. Bilginize...

Sinan COSKUN
29-07-2011, 11:48
Geçici sıkıntı için özür dileriz. Kodlamadaki küçük bir harf hatası size bu sıkıntıyı yaşattı. Şuan krediniz yüklendi, iyi paylaşımlar...