PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıda Mühendisi İstihdamı

zynpp
26-09-2011, 10:16
Arkadaşlar merhaba,

Bu konuyu açmamın bir sakıncası yoktur umarım. Biliyorsunuz gıda mühendislerinin istihdamı hem özel sektörde hem de devlette kısıtlı. Özellikle son zamanlarda olan 3-4 günlük eğitim sonucu gıda denetçisi olunmasının izin verilmesi bardağı taşıran son damla oldu. 4 yıllık aldığımız eğitim ile 3-4 günlük alınan eğitim aynı kefeye konulmakta. Mesleğimiz artık değersiz görülmekte ve diğer meslek grupları tarafından da bu şekilde bir tavır görmektedir. Bu zamana kadar beraber sesimizi yeteri kadar duyuramadık veya duyursakta bu yetersiz kaldı.

Diyeceğim o ki; http://forum.memurlar.net/konu/829895/?page=1348
Bu sayfadaki meslektaşlarımız sayıları sınırlı olsa da kendileri mail hazırlayıp vekillere gönderme işlemine başlamışlar. Ben maillerden birini vekillerimize gönderdim. Lütfen sizde mail gönderirseniz sevinirim. Hatta bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlarınızı da bilgilendirerek onlarında mail atmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece belirli bir sayıya ulaşabilirsek sesimizi duyurabiliriz.

Teşekkür ederim.

furkandemirgul
01-08-2012, 20:51
Ben kendi adıma 3 farklı mail adresimden mail gönderiyorum, ekmek parası için herşey mubah :D
iş sahibi veya öğrenci olmaları farketmez tüm gıdacı arkadaşlardan da (mühendis veya tekniker) bu hassasiyeti göstermelerini bekliyorum.